HiFi & Professional Audio Forum  

Back to vinyl

Slike i opisi sistema, komponenti, video klipovi.. - Foto Album
Forum rules
Foto Album

Topic author
ninja
Audio Expert
Audio Expert

Back to vinyl

Post by ninja » 11 Sep 2008, 21:23

Posle odluke da se rasproda sve analogno, proslo je samo par mjeseci do ponovnog zaokreta. Naime, na komsijskom forumu je doslo do price o kvalitetnoj RIAAi i tu se pojavila varijanta da se za relativno male pare pocne graditi vrhunska RIAA. U kratkom roku odluka je pala, plocice za Xono su narucene a i "ostatak" u isto vrijeme.

Izrada Xono:a ce da potraje jedno duze vrijeme zbog mog apsolutnog ne znanja. :oops: Ali, na srecu, jedan zlatni covjek :mr, se ponudio da to zavrsi zajedno sa svojim primjerkom ... samo ako nije hica. Takva ponuda se ne odbija :mrgreen: :yahoo ... a meni se ne zuri. :good

Tako da, dok se Xono krcka, ja sam narucio ostatak sa raznih strana svijeta a naravno i jednu prikladnu RIAAu kao surogat.

Slike ce lagano da dolaze ... ako ima zainteresovanih :-"
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Re: Back to vinyl

Post by sdanicic » 11 Sep 2008, 23:49

ninja wrote:Posle odluke da se rasproda sve analogno, proslo je samo par mjeseci do ponovnog zaokreta. Naime, na komsijskom forumu je doslo do price o kvalitetnoj RIAAi i tu se pojavila varijanta da se za relativno male pare pocne graditi vrhunska RIAA. U kratkom roku odluka je pala, plocice za Xono su narucene a i "ostatak" u isto vrijeme.

Izrada Xono:a ce da potraje jedno duze vrijeme zbog mog apsolutnog ne znanja. :oops: Ali, na srecu, jedan zlatni covjek :mr, se ponudio da to zavrsi zajedno sa svojim primjerkom ... samo ako nije hica. Takva ponuda se ne odbija :mrgreen: :yahoo ... a meni se ne zuri. :good

Tako da, dok se Xono krcka, ja sam narucio ostatak sa raznih strana svijeta a naravno i jednu prikladnu RIAAu kao surogat.

Slike ce lagano da dolaze ... ako ima zainteresovanih :-"

Kako ce ovde za koji dan biti i zvanicno od strane domaceg distributera najavljen dolazak dva veellika i poznaaata imena iz domena vinila, a da za ta dva imena vec ima i nekoliko potvrdjenih kupovina (tj. uplacenih kapara, po naski) - verujem da ima zainteresovanih samo tako za slike :good

Topic author
ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 12 Sep 2008, 13:55

Slike ce da dodju u toku vikenda. :wb

Na slikama ce biti Technics SL-1200 MK2, Denon DL-103R i Cambridge 640p :-k
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

Topic author
ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 16 Sep 2008, 20:29

Evo malo slikica:

Ovako gramofon izgleda sa Denoonom:
Image
Image
Image

A ovako je u racku:
Image
Image
Image
Image
Image Made in SFRJ
KokBok

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 16 Sep 2008, 22:23

Visok standard u toj Svedskoj !!!

Salu na stranu, ako se ne varam BAT ti je najnovije cedo na polici, jer to preamp na koji si zakacio i gramofon ili ta Denonova zvucnica ide na poseban phono preamp (ako je MC u pitanju)?

Topic author
ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 16 Sep 2008, 22:38

sdanicic wrote:Visok standard u toj Svedskoj !!!

Salu na stranu, ako se ne varam BAT ti je najnovije cedo na polici, jer to preamp na koji si zakacio i gramofon ili ta Denonova zvucnica ide na poseban phono preamp (ako je MC u pitanju)?
BATovi su tu vec par mjeseci.

Najnoviji je Technics, Denon i CA ... a i stan i stijene ispod zvucnika koje su dobro poboljsale bas :mrgreen: Iskreno da priznam, nisam mislio da ce imati tolko primjetan uticaj na zvuk. Mozda je to do parketa tako da su stijene dale stabilitet i cvrstocu .... a mislim da ih i komsije cijene :-"

Odmah izmedju BATova, na polici sa SqueezBoxom, se nalazi Cambridge 640p RIAA. Denon je DL-103R, MC zvucnica. Cambrige ce da sluzi dok Xono ne bude gotov ... a to ce biti tek negdje na ljeto.
Image Made in SFRJ
KokBok

steve_pan
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by steve_pan » 30 Oct 2008, 09:01

Bravo Ninja =D>

Ovo izgleda mogo mocno :good

Pozdrav :mr

Steve

mmilovan
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by mmilovan » 30 Oct 2008, 23:35

Bravo ninja,

Technics naprosto izgleda čarobno, a i ostatak sistema.
Lično sam ostao bez teksta!

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 31 Oct 2008, 00:45

Sto bi se reklo, sve na svom mestu.
Uvek je vazno da sistem dobro svira, ali mi je takodje uvek posebno zadovoljstvo da vidim da je to sve lepo spakovano kao u gornjem primeru.
Imao sam prilike da vidim i ozbiljne sisteme ali u opstem neredu, medju gomilom nesredjenih kablova, razbacanih CD-a, prasine dva prsta i to mi valjda psiholoski deluje na nepovoljan ukupan utisak o kvalitetu zvuka takvih setupa.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 31 Oct 2008, 08:08

Kombinacija SS BAT sa ScanSpeek-om ima logike. BAT preamp je takodje jako dobar i nekako se logicki nadovezuje na koncept. Jedino sto ne kapiram jeste onaj Parasound ispod gramofona - je li to tuner - sta je to ? Takodje ona mala sprava na podu pored racka i produznog - strujni filter ?

Cambridge 640P je dobar phono amp u svojoj klasi ali nije klasa ovih BATova i zvucnika. Tu imas mali debalans ali koliko vidim vec si preduzeo mere da resis taj problem ... Hoces li onda menjati i zvucnicu ?

SqueezeBox u systemu sa BAT elektronikom i ScanSpeek zvucnicima vapi za dobrim externim DACom. Planiras tu nesto ?

paja959
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by paja959 » 31 Oct 2008, 12:42

Ono ispod gramofona ce biti CD plejer EastSound E5,zvucnica Denon DL103R,ne vidim razloga sto bi je trebalo menjati..klasicna zvucnica sto moze dobro da svira i u nekim hajend sistemima,bez sklonosti hajpovanja muzike nekih modernih zvucnica gde se slusaju frekvencije,naustrb muzike..naravno stvar ukusa,strogo BTW...
Na slikama ce biti Technics SL-1200 MK2, Denon DL-103R i Cambridge 640p
:wb

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 31 Oct 2008, 14:07

paja959 wrote:Ono ispod gramofona ce biti CD plejer EastSound E5,zvucnica Denon DL103R,ne vidim razloga sto bi je trebalo menjati..klasicna zvucnica sto moze dobro da svira i u nekim hajend sistemima,bez sklonosti hajpovanja muzike nekih modernih zvucnica gde se slusaju frekvencije,naustrb muzike..naravno stvar ukusa,strogo BTW...
Na slikama ce biti Technics SL-1200 MK2, Denon DL-103R i Cambridge 640p
:wb
Ta Denon zvucnica je odlicna za novce koje kosta - pa i vise od toga. Ali ima i boljih. Razlog za moje pitanje o njenoj eventualnoj zameni je bio da li ce se upustiti u traganje (i nalazenje) zbilja vrhunske zvucnice ... jer Pass XOno je strahovito phono predpojacalo a mmilorad tvrdi da je ovaj Technics takodje strahovit gramofon pa onda ... sto da ne ? To nije nikakva sugestija nego zbilja pitanje ...

Hvala za Info za CD player ...

paja959
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by paja959 » 31 Oct 2008, 14:41

..jer Pass XOno je strahovito phono predpojacalo
Slazem se sa ovim.Postavio sam momcima,kad su hvatali zalet za taj XOno:da li bas TO ](*,) :D treba svakome ko se latio tog DIY projekta,ne iz razloga sto XOno ne valja,nego da li ce to moci da pruzi sve svoje potencijale u tim XY sistemima,ne mislim tu sad na @ninja--u...od viska(bolje komponente) glava ne boli,kazu neki,medjutim ovo je cudan sport,lako se prednost sa jedne strane pretvara u gubitak ako to nije doslo u pravo okruzenje..treba sacekati prve gotove primerke,iskustva clanova pa videti kako je to proslo po tim sistemima..imam neki cudan osecaj da ce biti ono das dinar na ulaz,al ti treba 1000 da izadjes gde ce se posle silne godine i materijalna sredstva trositi da bi se jednom kompletirao sistem i sa silnim sistemima u "stalnom razvoju" bez neke konacne tacke.. [-(

:gnum

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 31 Oct 2008, 14:59

Pa tako nekako ... :D Ali ne bi sad trebalo Ninju obeshrabriti unapred. Cak sta vise - mislim da je Pass XOno stvar po koju treba ici. A i zivot je pred Ninjom ... :D

Topic author
ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 02 Nov 2008, 20:16

pajo959 je vec odgovorio na pitanja a ja cu probati da ih malo pojasnim.

Vinil je samo zbog mog nekog "opiranja" modernizmu tako da sam uzeo taj "paket" koji imam. Mozda i nacin da djecu zainteresujem za nesto malo drugacije [-o<

Mislim da je 103R vrlo dobra zvucnica (bar meni) i za sada nemam nikakve potrebe a ni namjere da je mijenjam. Cambridge ipak nije na nivou ali sa mojom frekvencijom slusanja ploca i brojem ploca (posebno onih koje volim) nema nikakvog razloga da se mijenja.

Xono je tu kombinacija koja je iskrsla sticajem okolnosti i zahvaljujuci dobroti i dobroj volji jednog clana foruma :mr =D> me je zainteresovala i povukla. Bez pomoci, ja to nikada ne bih uspio sam "sklopiti". :oops:

Sada mi se ne zuri sa unapredjenjem/mijenjanjem analognog dijela i tek kad Xono bude zavrsen i donesen u Svedsku mogu razmisljati o "zivotu koji je pred Ninjom" :-"

ESound CD-E5 je tu i po meni odlcan CDP. Balansirane je konstrukcije tako da se po tome slaze sa BATom a bogami i sonicki. Da bi dobio nesto bolje, trebao bi da ulozim puno vise da bi dobio neko primjetno poboljsanje .... a tu vec dolazimo na DAC put sa SqueezBox:om. Prosle sedmice sam konacno promjenio komponente u starom kompu tako da sam poceo sa ripovanjem koje je sada svedeno na razumo vrijeme (prije je trejalo oko 2 sata po CDu!!!??? sto me je obeshrabrilo). Sada je to vec vrlo ozbiljna solucija. U planu je da se sve prebaci na HD pa ce mo razmisljati sta dalje.

OFF 1: Bio sam prosle sedmice kod prijatelja koji ima tu kombinaciju zajedno sa Orionima i to uopste nije zvucalo lose. Digitalija je dobra. :)

OFF 2: Sljedeci dan sam bio ovdje , jedina je razlika da je sljedece semice umjesto elektrostata prikopcao IMF Reference Standard MK4 i Jadis DRFY 100 umjesto Air Tighta :yahoo Vinyl je odlican :D

OFF 3: Sta cu sad? #-o
Image Made in SFRJ
KokBok

Post Reply