HiFi & Professional Audio Forum  

KEF - New XQ series

Slike i opisi sistema, komponenti, video klipovi.. - Foto Album
Forum rules
Foto Album
Post Reply

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

KEF - New XQ series

Post by sn » 17 Sep 2008, 19:22

kef.jpg
kef.jpg (3.2 KiB) Viewed 1848 times
kef.jpg
kef.jpg (3.2 KiB) Viewed 1848 times
Pogledajmo predstavnike nove KEF-ove XQ serije..

KEF_XQ.swf [ 166.92 KiB | Viewed 1763 times ]

Vise na sajtu: http://www.kef.com/kefamerica/products.asp

[g1][/g1]

Boogie Woogie
redovni korisnik
redovni korisnik

Re: KEF - New XQ series

Post by Boogie Woogie » 10 Oct 2008, 00:51

ja imam jedan rebus u vezi sa novom serijom KEF zvučnika

Pre desetak dana odem u 4Audio da čujem iQ5 i oni mi kažu kako tog zvučnika više nema i da čekaju komplet novu seriju za mesec dana.
Zovnem u NS, tamo dobijem odgovor, da iQ5 više nemaju (možda je ostao još samo jedan par u BG) i da čekaju novu seriju iz KEF-a, sa novim cenama.

O kej, sačekaćemo novu seriju, pomislim..i evo sada vidim i ovde da je nova serija odavno najavljena.

Pogledam na 4Audio cenovnik, tamo međutim već odavno stoje cene i za xQ20 i xQ40..

o kojoj se onda tu novoj KEF-ovoj seriji radi ako nije xQ?

Ono što mi nije jasno je, da li će se odustati od prodaje iQ jefitnije serije i umesto nje prodavati xQ?

Kada sam pitao 4Audio, rekli su mi da će nove cene dobiti za mesec dana, ali pošto u cenovniku već postoje cene za pomenute xQ20 i xQ40, da li to onda znači da je u pitanju neka potpuno druga serija zvučnika, ili da se od prodaje zvučnika klase iQ5 definitivno odustalo?

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 10 Oct 2008, 11:16

Boogie Woogie wrote:ja imam jedan rebus u vezi sa novom serijom KEF zvučnika

Pre desetak dana odem u 4Audio da čujem iQ5 i oni mi kažu kako tog zvučnika više nema i da čekaju komplet novu seriju za mesec dana.
Zovnem u NS, tamo dobijem odgovor, da iQ5 više nemaju (možda je ostao još samo jedan par u BG) i da čekaju novu seriju iz KEF-a, sa novim cenama.

O kej, sačekaćemo novu seriju, pomislim..i evo sada vidim i ovde da je nova serija odavno najavljena.

Pogledam na 4Audio cenovnik, tamo međutim već odavno stoje cene i za xQ20 i xQ40..

o kojoj se onda tu novoj KEF-ovoj seriji radi ako nije xQ?

Ono što mi nije jasno je, da li će se odustati od prodaje iQ jefitnije serije i umesto nje prodavati xQ?

Kada sam pitao 4Audio, rekli su mi da će nove cene dobiti za mesec dana, ali pošto u cenovniku već postoje cene za pomenute xQ20 i xQ40, da li to onda znači da je u pitanju neka potpuno druga serija zvučnika, ili da se od prodaje zvučnika klase iQ5 definitivno odustalo?
xQ serija zvučnika nema veze sa iQ serijom, dakle to su dve različite serije ili bolje rečeno xQ nije naslednik iQ serije.
Naslednik iQ serije se pojavio na tržištu a nosi iste oznake kao i ranije samo što je dodata jedna 0 pa tako
npr naslednik iQ5 nosi oznaku iQ50 .... toliko.

Boogie Woogie
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Boogie Woogie » 10 Oct 2008, 20:38

a, pa sad je jasnije..
malo mi je bilo nelogično da se odustane od prodaje te neke budget serije.

dakle, umesto iQ5 čekam iQ50.
zahvaljujem

Post Reply