HiFi & Professional Audio Forum  

Sta ste novo pazarili ?

Slike i opisi sistema, komponenti, video klipovi.. - Foto Album
Forum rules
Foto Album

PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Re: Sta ste novo pazarili ?

Post by PrekoBare » 06 Jan 2011, 15:24

first wrote: Meni baš nešto ne uspeva. Rekao bih da je neki Sony iz sredine 90-ih, ali više od toga teško.
Nego, ajde napiši nam bar pun naziv modela kada nam već nisi postavio još neku sliku, a onda ćemo da izgooglamo nešto.
Onkyo Integra P-388 poznato jos kao P-3890. Sedi, dva. :-)

@kamen, sta je onkyo hteo sa ovim predpojacalom stvarno ne znam, model je iz devedesetih, kada je trziste vec bilo polarizovano na HT segment, jeftine stereo komponente i hi-end. Meni to izgleda kao labudji pev - ugradili su u to predpojacalo sve sto su znali, ali dockan. Za one sto traze jeftino, to je bilo preskupo, a za audio snobove Onkyo znacka nije bilo nesto sto bi hteli na pollici. Zato je relativno retko. Ako neko naleti na ovo predpojacalo, neka se ne razmislja.

Interesantno, pre koji mesec je Onkyo izbacio Pre/Poweramp kombinaciju na trziste. Nista posebno, a cena je poprilicna, oko 4K eura. Oni ocigledno ne napustaju stereo. Inace, onkyo znaci skladan zvuk. po meni to i jeste.
"Najbolje je neprijatelj dobrog"

Volter

dioklecijan
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by dioklecijan » 06 Jan 2011, 16:55

Tog Onkyo-a ja već godinama vrebam po oglasnicima, ali ih je malo uopće napravljeno.

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 06 Jan 2011, 18:21

first wrote: Meni baš nešto ne uspeva. Rekao bih da je neki Sony iz sredine 90-ih, ali više od toga teško.
Nego, ajde napiši nam bar pun naziv modela kada nam već nisi postavio još neku sliku, a onda ćemo da izgooglamo nešto.
PrekoBare wrote:Onkyo Integra P-388 poznato jos kao P-3890. Sedi, dva. :-)
... a jutros gledam ponovo sliku i htedoh reći da je neki Onkyo, ali ne bih znao koji je model.... :-k
integrap-388.jpg
integrap-388.jpg (30.12 KiB) Viewed 3510 times
integrap-388.jpg
integrap-388.jpg (30.12 KiB) Viewed 3510 times
PrekoBare wrote:Interesantno, pre koji mesec je Onkyo izbacio Pre/Poweramp kombinaciju na trziste. Nista posebno, a cena je poprilicna, oko 4K eura.
Međutim, sada sam izgooglao nove informacije i vidim da je ovaj tvoj „novi“ preamp 1992 godine koštao oko 200.000 yen-a, što je po današnjem kursu skoro 2.000€.
Uz preamp P-388 je išao i snagaš M-588 sa tadašnjom cenom oko 300.000 yen-a ili po današnjem kursu oko 3.000€. Sve skupa oko 500.000 yen-a, i to pre skoro
20 godina. To bi u nekom realnom iznosu bilo kao danas oko 10.000€, a koliko bi to bilo kod nas sa onim našim carinskim stopama u to vreme, bolje i da ne računam. :ovo

Ova nova Onkyo Pre/Poweramp kombinacija (M-5000, P-3000) možda nije na nivou ove stare, ali košta nova oko 4.000€ u Beogradu, što je verovatno bar oko 4x jeftinije
nego P-388 + M-588 u svoje vreme.

Finu si spravu kupio, verovatno i povoljno jer je primerak star skoro 20 godina, ali nikako se ne bih složio da je nekada hi-fi oprema koštala jeftinje i bila bolja od današnje.
Razumem da su mnogi iz sentimentalnih razloga vezani za vintage hi-fi, i da sada sebi ispunjavaju želje koje nisu mogli nekada, ali ipak treba biti realan kada se prave
neka upoređenja sa današnjom hi-fi opremom. Dobro se sećam sredine 70-ih kada sam počeo da se zanimam za hi-fi, kao i tadašnjih deviznih cena (kupovalo se sa konsignacije),
pa je na to išla neka besna carinska stopa + porez. Sa današnjeg gledišta, to je bilo izuzetno skupa roba, a o kvalitetu zvuka u odnosu na današnje uređaje bolje i da ne počinjemo. =;

paja959
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by paja959 » 06 Jan 2011, 18:38

Sa rasprodaje,Pro Ject Tube Box II :mrgreen:
Attachments
project 2.jpg
project 2.jpg (58.06 KiB) Viewed 3396 times
project 2.jpg
project 2.jpg (58.06 KiB) Viewed 3396 times

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 06 Jan 2011, 18:41

paja959 wrote:Sa rasprodaje,Pro Ject Tube Box II :mrgreen:
Lepo, lepo, nego mi se čini da će mu na tom MF-u biti malo vrućina,.... :oky

paja959
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by paja959 » 06 Jan 2011, 19:09

first wrote:
Lepo, lepo, nego mi se čini da će mu na tom MF-u biti malo vrućina,.... :oky
taj je ladan ko spricer ako svira i pola dana,nije A klasa (A 3.2) :oky

PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 06 Jan 2011, 19:14

Lepo, lepo, mnogi kazu najbolji phono preamp ispod $800. Meni sa Denon 103 radi savrseno. Mislim se samo da mu ubacim Ei, Siemens ili Telefunken lampe kad me uhvati nervoza. Jedino sto me nervira je plava dioda.

Treba kupiti dok ima, to je suvise dobro za te pare, dosetice se vec da pokvare.

Volter

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 06 Jan 2011, 19:15

paja959 wrote:taj je ladan ko spricer ako svira i pola dana,nije A klasa (A 3.2) :oky
...e ako je tako, onda ga pokri da se ne prehladi... :nic

PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 06 Jan 2011, 19:31

first wrote: Međutim, sada sam izgooglao nove informacije i vidim da je ovaj tvoj „novi“ preamp 1992 godine koštao oko 200.000 yen-a, što je po današnjem kursu skoro 2.000€. Uz preamp P-388 je išao i snagaš M-588 sa tadašnjom cenom oko 300.000 yen-a ili po današnjem kursu oko 3.000€. Sve skupa oko 500.000 yen-a, i to pre skoro 20 godina. To bi u nekom realnom iznosu bilo kao danas oko 10.000€, a koliko bi to bilo kod nas sa onim našim carinskim stopama u to vreme, bolje i da ne računam. :ovo
First, okacio sam slike kao podsticaj drugima na razmisljanje - ima jos dobrih uredjaja iz "gadnih devedesetih" koji su u ovom trenutku jako podcenjeni na trzistu i treba ih uzeti u obzir iako nije niti novo niti vintage. To zahteva dosta guglanja i stpljenja, i nosenja liste uvek sa sobom jer se oznake retkih modela lako zaboravljaju.

Tako sam recimo naleteo na MOTIF preamp (Conrad Johnson solid state) za smesne pare. Odlicna sprava, ali mi nije trebala. Kad sam ja hteo da je prodam, mogao sam da dobijem manje para nego sto vrede ugradjeni Tiffany konektori. Niko nije cuo za njega. Prodao sam poznaniku, on je napola bio skeptican, mislio je da mu nesto uvaljujem, a kad mu je neko objasnio sta je kupio za sicu opsedao me je danima da mu nadjem i snagas-parnjak, kao da je svaki dan badnji dan.

Ja obicno snjufam po HiFido sajtu da dobijem ideju sta valja od japanskih uredjaja i to i drugima preporucujem.

Sto se poredjenja cena iz raznih epoha i raznih valuta tice, jedino precizno merilo je tozla. Za uncu si mogao da kupis cestito odelo i pre 100 godina i danas.

Volter

paja959
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by paja959 » 06 Jan 2011, 19:49

PrekoBare wrote:
Lepo, lepo, mnogi kazu najbolji phono preamp ispod $800. Meni sa Denon 103 radi savrseno. Mislim se samo da mu ubacim Ei, Siemens ili Telefunken lampe kad me uhvati nervoza. Jedino sto me nervira je plava dioda.

Treba kupiti dok ima, to je suvise dobro za te pare, dosetice se vec da pokvare.
za 100 eura je ne okreci se sine :bls ,stisni zube i daj kreditnu karticu :oky ..zbog 100Ohmskog MC ulaza sam ga i uzeo da budem iskren(DL103) :good ..ta zvucnica meni i dalje zna neke stvari sto je za neke i mnogo skuplje mislena imenica..isao sam do ovdasnjeg dealera MF-a da ga pitam da li se seca MC opcija kod A3.2 s cim se slaze dobro, jedino sam nasao po netu da spominju Roksan Shiraz(100 Ohma?) i da nije bi bas apsolutno perfektan match po svim parametrima,kad sam vec bio tamo usput pitam,jel ta cena sa sajta "dobra" za tube box II,ili je neko omanuo...

http://www.audiovisiontuning.hu/havi_ajanlatunk/

:-" :-"

PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 06 Jan 2011, 20:06

paja959 wrote: za 100 eura je ne okreci se sine :bls ,

:-" :-"

Tube II za 100 eura je - pravac radnja i kupi jos jedan da ne bude posle :wll . Nek se nadje, 'leba ne iste.

Ja sam moj platio $300 i nema ih vise. kad se pojave polovni na oglasu, odmah planu.

Volter

sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 06 Jan 2011, 20:12

Znaci, sad samo jos M-588..?

Image

Preamp je odlicna sprava, preporucio bih samo da se ociste ona 4 preklopnika unutra, jer su ipak godine u pitanju.

PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 06 Jan 2011, 21:42

sn wrote:Znaci, sad samo jos M-588..?

Image

Preamp je odlicna sprava, preporucio bih samo da se ociste ona 4 preklopnika unutra, jer su ipak godine u pitanju.

Preamp mi je bio potpuno neplanirana impulsna kupovina, eventualnu kupovinu M-588 moram da planiram jer cena nije mala (oko 1200e) a i nema ih bas nesto u ponudi. Predpojacalo koristi mikroprocesorkske prekidace pa mi je malo frka da cackam ako ne moram, da ne bude posle "al ga je opravio svaka mu cast"
(ne bi mi bilo prvi put :( )

Sad mi ova tvoja slika daje ideju da usviram sistem, pocecu prvo od sebe

Ziveli ! :o:o

Volter

sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 06 Jan 2011, 23:51

Procesor (preko selektora na prednjoj ploci) kontrolise preklopnike koji imaju svoje motore. To jeste malo ozbiljniji zahvat, ali ce morati kad-tad da se uradi. U servisnom uputstvu se vide njihove pozicije.
Onkyo-P388F preamp.pdf
(1.4 MiB) Downloaded 77 times
Onkyo-P388F preamp.pdf
(1.4 MiB) Downloaded 77 times
Ziveli,takodje!

PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 07 Jan 2011, 20:13

u drustvu je lepse: