HiFi & Professional Audio Forum  

Sta ste novo pazarili ?

Slike i opisi sistema, komponenti, video klipovi.. - Foto Album
Forum rules
Foto Album

ZoranBGD
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Re: Sta ste novo pazarili ?

Post by ZoranBGD » 10 Jan 2011, 16:51

Bio je takav Onkyo 388 kod nas na prodaju pre nekih godinu dana. Odem ja da ga vidim - prodavali ga preprodavci, kad on nece da se ukljuci. "Do malopre radio", rekli mi. A on lijep, k'o da je ziv.
I, daju ga nekom "majstoru" da ga sredi, on ga popravi i i uspe da gadno ogrebe prednju plocu. Mislim da su trazili 350-400 evra za njega, prodaju ga za nekih 100 evra manje.

Posle se isti komad vrteo dosta dugo na KupujemProdajem, prodavac tvrdio da je u sjajnom stanju (a na slici se videla ogrebotina napravljena ranije).

Eto, lepa sprava, a vec upropastena.

Meni se kod njega jedino ne svidjaju ti motorizovani preklopnici - ako nisu vrhunskog kvaliteta, pocece da krckaju kao i najobicnici - imao sam Arcama 9 kome je takav preklopnik poceo da prekida posle samo dve godine. Pored toga, prebacivanje sa izvora na izvor nije ujednaceno po trajanju vec prema putu koji motorizovani klizac mora da predje.

PrekoBare, kako svira (ja nisam imao priliku da cujem :().

PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 10 Jan 2011, 20:21

ZoranBGD wrote: PrekoBare, kako svira (ja nisam imao priliku da cujem :().

Zoki, mislim da si u pravu da je na neke duze staze nepouzdano. Ima recimo neke fore, kad se ukljuci, treba mu 4 sekunde da se stabilizuje motor
kontrole za volumen, pre nego sto primi komandu. Nije jasno kako u medjuvremenu reaguje ako se rucno okrece, tako da ga koristim samo na remote.
A inace dugmad su plastikanci i to suplji, k'o poklopac od tecnog deterdzenta :-) Dugme za volume nema indikator led
pa je tesko da se vidi izdaleka na kojoj je jacini. To moze da predstavlja problem ako mikroprocesor iskljuci izvor zato sto nema nikakvog signala
pa se naglo prebaci na drugi izvor a pojacalo grune. To otprilike znaci, kad menjas izvor, treba da pridjes predpojacalu da smanjis volumen.
(razlika u glasnoci izmedju XLR i RCA je kao sto je i za ocekivati, XLR je glasniji za 6dB. Tako da prelazak sa RCA na XLR bez predhodnog smanjivanja volumena nije bas pametna stvar. Odsustvo balans kontrole i umesto nje L+R potenciometri za fino podesavanje jacine su za mene veliki plus za slusanje
u gluvo doba jer omogucavaju muziku "na uvce" bez uobicajene greske potenciometra na minimu minimuma.

Estetsko-ergonomski utisak - 7/10

XLR ulazi su bez zamerke. Ovaj ulaz ne moze da se snima na tape out o cemu treba voditi racuna.
Line ulazi su perfektni takodje.
MM/MC su OK ali je Tube box/Line vise po mom ukusu. Mislim da je phono, pre svega MC nesto sto odredjuje da li je predpojacalo vrhunsko
ili samo izreklamirano da je vrhunsko.

Balansirani izlaz nisam probao, a RCA izlaza ima dva - jedan u fazi, drugi u kontrafazi (!) Zasto su uradili tako a ne sa preklopnikom za polaritet samo oni znaju.

Emotivna reakcija: zvuk definitivno nije neutralan, jedva primetno je ofarban u midrange ali bezi detekciji. Zato mislim da i nema tonske kontrole.
da ne pokvare magiju.Oseti se kad direktno poredim sa mojim Line 2 koji je potpuno neutralan. Sad, ja sam neumeren, moj D40 je podesen na tehnikolor boje
a la Ken Rockwell, volim jaku kafu i teske cokoladne torte. Sladoled od vanile, blede kafe i 100% realisticne fotografije su mi dosadne,
pa tako dozivljavam i muziku.

reprodukcija - tehnicki : XLR, Line 9/10
MM/MC 7/10

emotivno - meni se jako dopada

Sve u svemu, mislim da je danas opasna sprava za pare za koje se danas prodaje. Za ondasnje pare 1992 taman posla (mogao je da se uzme neki CJ)
"Najbolje je neprijatelj dobrog"

Volter

ZoranBGD
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by ZoranBGD » 11 Jan 2011, 10:19

PrekoBare,
hvala Ti na detaljnom opisu, skoro kao da sam imao uredjaj ispred sebe.
Moje iskustvo govori isto: prema kvalitetu MC (i, sire gledano, MM gramofonskoj sekciji) starih pretpojacala i integralaca se tacno moglo odrediti da li je pojacalo vrhunsko ili folirant.

paja959
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by paja959 » 11 Jan 2011, 14:03

Only For Your Eyes:

http://www.hifipiac.hu/index.php/aprohi ... 5&catid=15

Par P388+M588 za 300.000HUF,nesto malo jace od 1000 ojra ,oglas od 11.01.11. :mr

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 11 Jan 2011, 21:46

Da ne bude da zavlacim siroke narodne mase da sam se ponovio a nisam, evo slike.

Zbog familijarno/porodicnih obaveza, a i veoma jakog poslovnog tempa vec na pocetku godine, tak sam malo stigao da se ozbilnije koncetrisem na zvuk SB Toucha u okviru svog sistema, pa zato molim za strpljenje. Trenutno na programu izvanredni album iz 2010. - "Mirror" - Charles Lloyd Quartet (ECM).
sb_touch_setup.jpg
sb_touch_setup.jpg (198.05 KiB) Viewed 3543 times
sb_touch_setup.jpg
sb_touch_setup.jpg (198.05 KiB) Viewed 3543 times

paja959
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by paja959 » 15 Feb 2011, 15:08

No Naim,no name :nic ..Exposure 3010S2 :yhi
Attachments
expo.jpg
expo.jpg (71.78 KiB) Viewed 3659 times
expo.jpg
expo.jpg (71.78 KiB) Viewed 3659 times

zika
Moderator
Moderator

Post by zika » 03 Apr 2011, 17:12

Par:Image
Ali, važnije je bilo druženje...

second
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by second » 04 Apr 2011, 01:38

Image
+
Image

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 04 Apr 2011, 08:10

zika wrote:Par:Image
Au Ziko al' si ga umanjio ... ni sa lupom ne vidim o cemu se radi .... Ajde bar onda napisi o cemu se radi, sta, kako ....

zika
Moderator
Moderator

Post by zika » 04 Apr 2011, 08:41

DejanM wrote:
zika wrote:Par:Image
Au Ziko al' si ga umanjio ... ni sa lupom ne vidim o cemu se radi .... Ajde bar onda napisi o cemu se radi, sta, kako ....
Soltanus acoustics zvučnici... Custom made... Reborn...
http://www.diyaudio.rs/topic/3509-p-sol ... entry73122
http://www.hi-files.com/forum/index.php ... _p__341474
('tedoh da stavim vel'ku sliku, al' bi ograničenje, a ja, bolan, nemadoh snage da je resize-iram...)
(ovo nije slika mog system-a...)
Last edited by zika on 04 Apr 2011, 11:44, edited 1 time in total.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 04 Apr 2011, 09:07

Je li to bese neki cika iz Subotice koji pravi te zvucnike ? Kupio si par ? Cime ih pokreces ? Utisci ?

Sir Oliver
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by Sir Oliver » 04 Apr 2011, 09:52

Jel ima neki bass helper?

zika
Moderator
Moderator

Post by zika » 04 Apr 2011, 10:27

DejanM wrote:Je li to bese neki cika iz Subotice koji pravi te zvucnike ? Kupio si par ? Cime ih pokreces ? Utisci ?
Rano je za utiske. Trenutno je DAC>TVC>Hiraga>Soltanus... Nemam primedaba...
http://www.soltanusacoustics.com

zika
Moderator
Moderator

Post by zika » 04 Apr 2011, 10:29

Sir Oliver wrote:Jel ima neki bass helper?
Nema potrebe za njim. Mali je prostor a frekventni odziv je (skoro) ravan od 50/60-ak Hz do 20KHz... 4Ohm-a. Niskih ima, za mene, taman ako ne i više nego što sam navikao... Novi je principle koji je ugrađen, sveže, od juče...

lautrecred
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by lautrecred » 04 Apr 2011, 10:41

second wrote: Image
hadcock 228, bravo!

Post Reply