HiFi & Professional Audio Forum  

Rega DAC

Slike i opisi sistema, komponenti, video klipovi.. - Foto Album
Forum rules
Foto Album
Post Reply

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

Rega DAC

Post by sn » 14 Jan 2011, 22:39

This is the brand new Rega DAC digital convertor. It has USB, toslink, and coax digital inputs. It retails for $995.00 and is available in black or satin.

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Re: Rega DAC

Post by sdanicic » 14 Jan 2011, 23:52

Nema dileme, guzva na trzistu DAC-ova iz dana u dan postaje sve veca !!!

Naravno, kao i inace nece biti mesta za sve i nece svako opstati na trzistu ali sta da se radi :wink:

Cade
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Cade » 17 Jan 2011, 14:39

Ima test u hrvatskoj hifimedia-i br.83. Mogu da pročitam i prepričam :) , ako nekog zanima.

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 17 Jan 2011, 17:13

Cade wrote:Ima test u hrvatskoj hifimedia-i br.83. Mogu da pročitam i prepričam :) , ako nekog zanima.
Konkretno, odnos cena/kvalitet valja ili ne?

PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 17 Jan 2011, 18:25

first wrote: Konkretno, odnos cena/kvalitet valja ili ne?
First, ta Rega mozda valja za COAX ali za USB je go q.

http://hi-fi-avenue.blogspot.com/2010/1 ... sound.html

Te bednike nije sramota da za 1000 dolara prodaju "USB DAC" koji je 16/48 (Burr Brown 2704) Konstruktori sa mentalitetom dzeparosa.
Da se razumemo, po mom misljnju USB je corsokak za audio. Ali ako neko veruje da nije, i zeli da kupi DAC sa USB ulazom, onda mu treba ponuditi
korektno uradjen asinhroni ulaz koji moze da prima sve frekvencije uzorkovanja i duzine reci koje se danas koriste (tj. do 192/24). Uvaljivati djubre sa 2704 cipom od 2 dolara je bedno, tipican primer preovladjujuceg mentaliteta u engleskoj audio industriji (Ako ne znamo da napravimo, zato znamo da lazemo i da druge oblatimo)

evo i uputstva:

http://www.rega.co.uk/html/DAC.htm

Jos jedan dokaz da je cuvena izreka PT Barnuma i dan-danas aktuelna. Koga interesuje USB DAC, ovaj treba da zaboravi po kratkom postupku.

ja sam se zbog takvih dripaca i odlucio za RME karticu.
"Najbolje je neprijatelj dobrog"

Volter

Sir Oliver
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by Sir Oliver » 17 Jan 2011, 18:53

meni 24 192 jos nije imperativ i sasvim lepo mi "pije vodu" i 2707 USB konvertor. A evo i 24 bitnih USBa:
http://www.hifidiyshop.com/usb-24192-di ... _p355.html
za sicu . 70 $

A i Audio Note koliko znam ima PCM270x USB modul.

PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 17 Jan 2011, 19:49

Sir Oliver wrote:meni 24 192 jos nije imperativ i sasvim lepo mi "pije vodu" i 2707 USB konvertor. A evo i 24 bitnih USBa:
http://www.hifidiyshop.com/usb-24192-di ... _p355.html
za sicu . 70 $

A i Audio Note koliko znam ima PCM270x USB modul.
Pa nije imperativ ni da se ima DAC, kad svaki CD sa buvljaka lepo "pije vodu". Za vecinu je i 64kb MP3 "skoro CD kvaliter" a 128kb "CD kvalitet".
Svaka roba ima svoga kupca. Kupuju ljudi i geneticki modifikovanu hranu pa ne znaci da i drugi treba da kupuju ne znajuci sta je unutra.

Danas nije 2001 nego 2011 i nije na proizvodjacu da odredjuje da li nekome treba veca frekvencija od 16.48. Uostalom, ovaj Regin DAC pravi DOWNSAMPLING ulazeceg signala 96/24 signala, sto znaci da racunaju sa tim da ce kupci-ovce prikljucivati uredjaje koji sviraju hirez formate i da nece primetiti da REGA DAC downsampluje. To je cista prevara.

Poenta je u tome sto za USB koji prima iznad 16.48 mora da se napise softver a to ovi srafcigerasi ne znaju.
Nemoj samo o ANUK-u da pocinjemo molim te, to je ista dzeparoska skola, samo za dublje dzepove.

Da ponovim, ovaj REGA DAC je mozda sasvim korektan za COAX ulaz, ne znam, nisam cuo, ali prema recenziji koju sam naveo verovatno cak ni to.
"Najbolje je neprijatelj dobrog"

Volter

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 17 Jan 2011, 20:02

PrekoBare wrote:
first wrote: Konkretno, odnos cena/kvalitet valja ili ne?
First, ta Rega mozda valja za COAX ali za USB je go q.
Može biti da si u pravu, ali treba razumeti da postoje različiti pristupi u dizajniranju DAC uređaja. Negde je primarni zadatak da recimo DAC postiže najbolje
rezultate preko S/PDIF veze, a ostali ulazi (USB recimo) su tu tek kao podrška mogućem dopunskom izvoru zvuka. Valjda su budući kupci ovakvih uređaja
sposobni da to prepoznaju. Nema baš mnogo uređaja koji će identične ili vrlo slične rezultate postizati sa svakom vrstom digitalnog protokola koji imaju na sebi. Ako
i postoje takvi, onda i nisu u jeftinijoj cenovnoj kategoriji. Sve je to neka vrsta kompromisa da bi se postigla što prihvatljivija cena.

Rega DAC na papiru deluje zanimljivo, pre svega kao što kažeš onim korisnicima koji planiraju da ga uposle COAX vezom, ali će im možda ponekad optički i USB ulaz
dobro doći u nekim situacijama kao privremeno rešenje. Konkretno, tražeći DAC za svoj sistem prioritetno sam gledao one koji će pružiti najbolje rezultate preko
S/PDIF protokola, USB me uopšte i ne zanima, ali kao bonus može da postoji. Da li će USB biti 48/16 ili 192/24 uopšte mi nije važno, jer takav izvor i ne planiram
da imam u sistemu. Mnogi mi je važnije kako će taj DAC da zvuči sa primarnim izvorom zvuka.

Naravno da ima korisnika sa drugačijim potrebama, tako da bi oni ovaj redosled važnosti trebali da obrnu u svoju korist. Rega me zanima da je čujem, ali ne da
bih razmišljao o kupovini. Tu odluku sam već doneo, nego taj deda mraz kasni i nikako da stigne.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 17 Jan 2011, 20:09

A sta je odluka ?

Cade
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Cade » 17 Jan 2011, 20:26

first wrote:Konkretno, odnos cena/kvalitet valja ili ne?
Recezent dao Best buy značkicu :D , (ali nije rečeno koji su ostali takmaci). Testiran preko USB-a sa laptopom i kaže: "Uz bok CD playerima iz iste cjenovne klase". A, klasa je jednaka ceni ~350EUR. Još je zanimljivo da je to jedina nepotpisana recenzija od svih testiranih uređaja :D :shock:

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 17 Jan 2011, 20:40

DejanM wrote:A sta je odluka ?
...a ti si kao zaboravio šta sam ti rekao kada si bio?
Ili je onaj viski što smo pili bio malo jači nego obično.... :D

Nego reci ti nama da li je stiglo ono što je trebalo da stigne,... :ovo

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 17 Jan 2011, 21:51

Ah, sorry, ... sad sam malo bolje razmislio pa sam se setio ... Nesto sam pometen zadnjih dana. Svasta mi se srucilo na glavu ...

To sto ja cekam jos nije doslo. Trebalo je danas pa je opet odlozeno.

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 17 Jan 2011, 21:59

DejanM wrote:
To sto ja cekam jos nije doslo. Trebalo je danas pa je opet odlozeno.
Auuuu, pa taj tvoj deda mraz je mnogo gori od ovog mog... :oky

Post Reply