HiFi & Professional Audio Forum  - Molim nove članove da sačekaju overu registracije na Forum par dana, jer se radi ručno; razlog su spameri.

HDMI kabl ?

A/V risiveri, DVD / Blu-Ray plejeri, (O)LED i LCD paneli..

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Re: HDMI kabl ?

Post by DejanM » 22 Mar 2012, 13:46

kamen wrote:
DejanM wrote:Pa kupio sam jos jedan HDMI kabl jer nameravam da kupim BlueRay player. Pa kad sam ga dobio, mislio sam da ga isprobam i uporedim ...
Dejane,

zar nisi sada brzo kupio Panasonic BRP?
Pitam te posto sam ja prodao moj Sony Ps3 pa sam u potrazi za BRP,
cekam da vidim ove nove verzije Panasonic-a, inace nemam poznavanje oko toga
pa je pomoc oko izbora dobrodosla.

Pozz
Ja sam kupio Panasonic 310 jos pre nekih 6 meseci. Izuzetno sam zadovoljan sa tom spravom, koja me je nova kostala 210 eura. U medjuvremenu se pojavio model Panasonic DMP-BDT500 koji je zbilja sjajna masina i kada bih danas kupovao BR player isao bih po tu spravu. Pojavila se i nova verzija moje sprave sa oznakom 320 i ona se ne razlikuje bitno od moje izuzev sto ima nov video chip set koji je navodno jos bolji.

Ako ti treba SACD reprodukcija, koju Panasonic tradicionalno ne podrzava, onda bih pogledao u pravcu Pioneer LX55. A takodje i Denon playeri, mada nesto skuplji, uvek predstavljaju kvalitetnu alternativu.

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 08 May 2012, 15:02

Dok mi tamo s jeseni ne stigne Panasonic BR Player BDT500, odlucio sam se da uzmem Audioquestov entry level model HDMI High Speed kabla PEARL, koji podrzava sve standarde i protoke signala ukljucujuci i najavljeni 4K.

Ideja je da povezem laptop na TV i da gledam video sadrzaje ali tako da pored slike i tona imam na ekranu od TV-a i subtitle.

Prvo gledanje filmskih inserata na ovaj nacin se pokazalo veoma dobro (kabl je inace pobednik za 2011. godinu u izboru magazina What Hi-Fi?).

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 08 May 2012, 15:33

Moj sin koristi Apple HDMI kabl od 19 eura i to radi dobro. Kao izvor koristi Mac Mini.

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 08 May 2012, 16:46

DejanM wrote:Moj sin koristi Apple HDMI kabl od 19 eura i to radi dobro. Kao izvor koristi Mac Mini.
Pomenuti Audioquest je nepuna 22 evra u dinarskoj protivvrednosti

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 17 May 2012, 20:54

sdanicic wrote:Dok mi tamo s jeseni ne stigne Panasonic BR Player BDT500...
Koliko sam video cena je slicna izmedju BDT500 i BDP-LX55, oba koriste isti dac 1795, dual hdmi, samo sto Pioneer pusta dodatno sacd i dvd-audio... sta je prevagnulo ka Panasonicu?
Shut up before I slap the taste so far out of your mouth you'll never get it back!

Vladavina has spoken.

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 19 May 2012, 12:34

gvlada wrote:
sdanicic wrote:Dok mi tamo s jeseni ne stigne Panasonic BR Player BDT500...
Koliko sam video cena je slicna izmedju BDT500 i BDP-LX55, oba koriste isti dac 1795, dual hdmi, samo sto Pioneer pusta dodatno sacd i dvd-audio... sta je prevagnulo ka Panasonicu?
Nema nikakav specijalni razlog - imam Panasonic TV pa eto nekako u "kompletu" ide uz njega Panasonic BR player. Koji sam inace imao prilike da vidim na sajmu u Minhenu.

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 19 May 2012, 13:18

Citao sam malo na temu tih playera. Javljali se ljudi sa problemom kod Pioneera, te cestim zamenama za druge modele poput Oppo, Denona i sl.
Po karakteristikama veliki minus je sto Panasonic ne nudi pravog univerzalca kada konkurencija to radi.
Shut up before I slap the taste so far out of your mouth you'll never get it back!

Vladavina has spoken.

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 20 May 2012, 12:50

gvlada wrote:Citao sam malo na temu tih playera. Javljali se ljudi sa problemom kod Pioneera, te cestim zamenama za druge modele poput Oppo, Denona i sl.
Po karakteristikama veliki minus je sto Panasonic ne nudi pravog univerzalca kada konkurencija to radi.
Nemam potrebe za univerzalcem. Ovaj Panasonic na koji sam bacio oko ima koaksijlani izlaz i to cu da upotrebim kada budem zeleo da poslusam neki od svojih CD-ova iz svoje kolekcije, koje nisam prebacio u flac ili wav na USB disk.

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 20 May 2012, 14:10

Ako mogu da pitam, koji dac imas?

Vladavina has spoken.

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 21 May 2012, 14:39

gvlada wrote:Ako mogu da pitam, koji dac imas?
Stello DA 100 Signature

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 21 May 2012, 15:17

Simpatican dac, sa cenom je tu negde kao MDAC (~750GBP). Mozes li ih uporediti?

Vladavina has spoken.

Post Reply