HiFi & Professional Audio Forum  

Sony 3D TV

A/V risiveri, DVD / Blu-Ray plejeri, (O)LED i LCD paneli..
Post Reply

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

Sony 3D TV

Post by sn » 26 Jun 2010, 23:38

Evo kako Sony reklamira 3D TV tehnologiju.. :)

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Re: Sony 3D TV

Post by DejanM » 25 Jul 2010, 14:34

Kako se vama dopada ova nova 3D tehnologija ?

Ja moram priznati da nisam nesto posebno impresioniran. A jos teze mi je da prihvatim da sedim kuci sa naocarima, ne bi li mogao da gledam film ....

PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 18 Aug 2010, 07:21

zivi q. Ne samo sto moras da nosis naocari nego glava mora da ti bude pod pravim uglom u odnosu na ekran. nema nista od gledanja lezecki.

slika je tamnija, i nije cak ni 1080p. efekti su razliciti, soni mi se dopao vise nego samsung i panasonic koji su kao one decije 3d slikovnice na otvaranje.

najveci problem je u sledecem: kad gledamo oko sebe, fokusiramo samo ono sto nas interesuje, osatalo je izvan fokusa. kod 3d tv sve je u fokusu. to moze da bude zanimljivo za animaciju ali ne i za
filmove. kad bih imao para, uzeo bih profi pana plazmu od 103 inca i eto realizma.

ova danasnja 3dtv je pobeda marketinga nad zdravim razumom.
"Najbolje je neprijatelj dobrog"

Volter

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 18 Aug 2010, 09:03

Misljenja sam da ce ova 3D tehnologija doziveti flop na trzistu. Mislim da niko to ozbiljno ne shvata. A onda cemo videti kako ce industrija da reaguje .... Verovatno ce napraviti nesto novo, ali nadam se da ce to novo biti bez naocara. Ja navijam za holografsku 3D projekciju ispred TV ekrana. Znaci u prostor u sobi, gde bi se radnja onda odigravala pred nasim ocima. Problem je medjutim upravo taj prostor ispred, koji nemaju svi ....

Ili ce nam ugraditi cipove. To ima nekih prednosti - sve se odvija u glavi i ti ne moras da kupujes vise nikakve sprave. Potom SW Updates mogu da se vrse direktno u mozgu .... a mozes da primas i GPS navigaciju direktno sa satelita ukoliko se izgubis negde .... :D Puno prednosti ... :D

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 18 Aug 2010, 09:33

BTW, SONY 3D naocare su veoma elegantne i lagane, ali ipak je to neki "neprirodan" dodatak, da ne kazem svojevrsna proteza za mozak :x

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 18 Aug 2010, 14:38

PrekoBare wrote:ova danasnja 3dtv je pobeda marketinga nad zdravim razumom.
A ko uopšte kaže da je razum pobeđen. Polako, rano je još za bilo kakve zaključke.
Ono što pričaju i najavljuju proizvođači je samo njihov posao oko nametanja novih trendova. Odziv kupaca će biti presudan, a lično verujem
da se po tom pitanju stvari neće odvijati onako kako priželjkuju trend-seteri.

Čak se nova 3D tehnologija nije digla do očekivanog nivoa ni u bioskopu, iako je film ona oblast gde bi to lakše moglo da prođe. Posle početene
euforije sa Avatarom, sve nekako poprima uobičajenu formu, valjda po onoj „svakog čuda za 3 dana dosta“.
Lako može da se desi kao i u nekoliko ranijih pokušaja da su 3D filmovi interesantni samo u nekom spektaklu, ali i ta moda brzo prođe.

Ako tako bude sa filmom, kakve su tek onda šanse za televizijske programe.

PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 18 Aug 2010, 20:42

first wrote: Ako tako bude sa filmom, kakve su tek onda šanse za televizijske programe.
Meni bi 3D bio prava stvar za sportske prenose. Gledao sam 3D fudbal ali to jednostavno nije to sa ovom tehnologijom. Igraci izgledaju kao da su ih isekli od papira. a teren izgleda stvrarno 3D Ukupan efekat je kao one nekadasnje "seksi" olovke napunjene uljem u kojima se striptizeta svlaci i oblaci (bilo je valjda i olovaka sa tramvajima i sl :-)

Ja nemam nista protiv da nosim VR naocari ili kacigu, ali koji ce mi onda ekran. Nek naprave VR 3D vizir.

Volter

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 26 Aug 2010, 11:37

Toshiba je najavila za kraj 2010 3D TV ali bez naocara. Ekran ce biti veliki svega 21 incha i kostace nekoliko hiljada eura. Za pocetak ovaj uredjaj ce se pojaviti samo na japanskom trzistu.

Predvidja se da ce 3D bez naocara osvojiti trziste ali da ce modeli sa normalnim cenama biti na raspolaganju tek tamo negde 2013 godine. Do tada je naime potrebno velikim proizvodjacima da usavrse tehnologiju kao i da ucine proizvodnju jeftinijom. Ovo je sigurno losa vest za one koji su pozurili i vec kupili 3D TV za koje je potrebno imati naocari. Dobra vest je da ce novi 3D system (bez naocara) biti potpuno kompatibilan sa starim (sa naocarima).

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 26 Aug 2010, 12:45

DejanM wrote:Toshiba je najavila za kraj 2010 3D TV ali bez naocara. Ekran ce biti veliki svega 21 incha i kostace nekoliko hiljada eura. Za pocetak ovaj uredjaj ce se pojaviti samo na japanskom trzistu.

Predvidja se da ce 3D bez naocara osvojiti trziste ali da ce modeli sa normalnim cenama biti na raspolaganju tek tamo negde 2013 godine. Do tada je naime potrebno velikim proizvodjacima da usavrse tehnologiju kao i da ucine proizvodnju jeftinijom. Ovo je sigurno losa vest za one koji su pozurili i vec kupili 3D TV za koje je potrebno imati naocari. Dobra vest je da ce novi 3D system (bez naocara) biti potpuno kompatibilan sa starim (sa naocarima).
Postoji već tehnologija koja omogućava 3D bez naočara, ali ima jednu manu. Uvek moraš sliku gledati pod uglom od 90 stepeni, sa jako malim odstupanjima, što bi u prevodu
značilo da se samo jedna osoba može nalaziti u idealnoj poziciji. To svakako nije ono što bi zadovoljilo svakodnevnu uobičajenu upotrebu.

Kako taj problem još nije rešen, pretpostavljam da je Toshiba rešila da pusti u prodaju 3D televizor malih dimenzija, kome se zbog toga mora prilično približiti da bi se mogao pratiti
sadržaj, a samim tim se gledalac lakše pozicionira pod pravim uglom u odnosu na panel i eto malo zadovoljstva, ali samo za jednog gledaoca.

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

How To Chose The Right HDTV

Post by sn » 05 Oct 2010, 20:45

Ne znam sta biste vi izabrali, ali ja bih Veroniku sigurno. :D

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 08 Dec 2010, 22:09

Danas sam gledao jedan pored drugog:

- Sony KDL40NX
- Panasonic TX-P42V20E
- Samsung iz serije 9000

i ubedljivo je Samsung LED davao najbolju sliku. Skup je kao djavo ali taj kvalitet slike jos nije vidjen. Zbilja izuzetno. Sony nije los dok me je Panasonic prilicno razocarao. Kada ga gledate samog, to ne izgleda lose. Ali kada stoji pored ova dva .... Mislim da kada je Panasonic u pitanju, treba sacekati pojavu prvog Panasonic Kuro panela.

Ali Samsung iz serije 9000 je strava ....

PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 09 Dec 2010, 01:51

DejanM wrote:Ali Samsung iz serije 9000 je strava ....
+1 Prvi put mi se sa Samsungom 9000 desilo da mi moj CRT HDTV izgleda tuzno kad sam se vratio kuci. Kao nekada kad gledas kolor u radnji pa dodjes na crno-beli.
Do sada je uvek bilo - pa ovo nije uopste lose, samo je ekran mali.

Ostaje mi da se nadam da ce ili cena S9000 pasti ili opsti nivo tehnologije dostici 9000 za manje para.

Volter

kamen
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by kamen » 09 Dec 2010, 18:05

Iskreno neznam dali ce 3D zaziveti odnosno postati normala u domovima za jedno 5-6god.
Moj prijatelj je sef u SONY GALERIJA u Skoplju (oficijalni distributer za SONY ) i kaze mi da ce posle nove godine
Sony raditi i razvijati iskljucivo 3D modele i igre za pls3 u3D.
Meni licno se dopada ta 3D tehnologija pogotovo kada sam igrao :yhi (u salonu) neke demo igrice na ps3 kojeg imam i vec se adejtovao za 3D
usput proslod petka sam kupio gran turismo 5 koja je i u3D.
E sad da budem oprezan jedno je 15minuta u radnji a drugo ce biti kada ga imas po ceo dan i mozda se sve okrene i mozda bude zamorno ili
neznam problematicno igrati ili gledati 3D vise sati na dan? :ann
U svakom slucaju odlican 3DTV je i odlican 2DTV tako da nista nije izgubljeno.
Po meni vece Pitanje je oko 3D naocara jer koliko komada je dovoljno za jedan dom? dodju jos dva-tri coveka i ?
Prijatelj je letos bio na sajmu u Nemackoj i prisustvovao promociji 3DTV bez naocara ( mislim Panasonic ili neko drugi ) kaze mi da nema veze
u poredjenu sa 3DTV tehnologijom sa naocarama, dali ta tehnologija ima sanse ili ne videcemo ubrzo. :-k

Sad mi ostaje da skupim love i da se ispruzim za dobar 3DTV. [-o<

kamen

PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 09 Dec 2010, 19:17

kamen wrote: Po meni vece Pitanje je oko 3D naocara jer koliko komada je dovoljno za jedan dom? dodju jos dva-tri coveka i ?
3D zahteva da gledalac sedi u osi koja je pod pravim uglom u odnosu na ekran. Za vise osoba vrlo tesko ispuniti uslov.

svi moraju da budu u "srednjem redu". Ako ih namestis da gledaju jedan drugom "u potiljak" zbog slike, to onda nece da valja zbog tona.

Ako ih rasporedis sedenje prema zvuku, samo ce onaj u sredini videti 3d kako treba.

Zato mislim da je 3D zabava za jednu ili dve osobe a ne za celu porodicu i prijatelje pride.

Volter

Post Reply