HiFi & Professional Audio Forum  

Blue Ray Player

A/V risiveri, DVD / Blu-Ray plejeri, (O)LED i LCD paneli..

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Re: Blue Ray Player

Post by gvlada » 24 Jun 2012, 10:21

AKo je to tako oni su dobro digli cenu 310 modela. Ok, moderniji ali ono sto je 310 nudio sada je 320 malo osakacen pa ako zelis dupli hdmi plati vise.
Shut up before I slap the taste so far out of your mouth you'll never get it back!

Vladavina has spoken.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 24 Jun 2012, 11:28

Stavili su novi chip set, koji je navodno nesto bolji. Model 500 osim toga ima dosta unapredjenu audio sekciju tako da je taj model ozbiljniji i kada radi kao CD player.

Ali za nekoga ko ima jednostavan kucni bioskop, ne koristi BR player i za slusanje CDova, onda je 320 sasvim dobar izbor jer kosta manje. Ali 500 je trenutno player po koji treba ici ...

Citao sam negde iskustva ljudi koji se ponovo zale da najnoviji Sony 790 proizvodi vrlo neprijatan visoko frekventni ali cujni zvuk dok radi. Prosto je neverovatno da Sony jos nije uspeo da otkloni ovaj nedostatak. Inace bi to bila idealna masina jer ne kosta puno a svira sve moguce formate, racunajuci tu i SACD - sto nije slucaj kod Panasonic blue ray playera ...

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 24 Jun 2012, 13:41

DejanM wrote: Citao sam negde iskustva ljudi koji se ponovo zale da najnoviji Sony 790 proizvodi vrlo neprijatan visoko frekventni ali cujni zvuk dok radi.
I ja sam pročitao negde ( :D ) da je nešto tanji na basu.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 24 Jun 2012, 15:05

Ja imam Sony 390 i on pisti dok radi. To pistanje se ne cuje dok se gleda film jer onda sve ionako grmi ali kada se pritisne pausa ili se naglo sve utisa, onda se taj pisak cuje. Ne mogu sebi da objasnim zasto Sony vec jednom ne resi taj problem za koji se zna vec unazad par godina ...

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 28 Jun 2012, 10:47

Neki "jeftiniji" all in one BD sistemi poseduju 1 ili 2 hdmi ulaza. Postoji li neki BD player koji ima bilo koji dig ulaz? Ne racunam lan.
Shut up before I slap the taste so far out of your mouth you'll never get it back!

Vladavina has spoken.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 28 Jun 2012, 13:04

gvlada wrote:Neki "jeftiniji" all in one BD sistemi poseduju 1 ili 2 hdmi ulaza. Postoji li neki BD player koji ima bilo koji dig ulaz? Ne racunam lan.
Ne ako ne racunas USB ulaz. Razlog verovatno lezi u cinjenici da je za konverziju audio formata obicno zaduzen AVR.

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 28 Jun 2012, 14:14

Ima logike u tome... sto bolji dac u avr i nepotreban je u playeru a bd je ionako uz surround uredjaje a stereo sistemi su u drugom planu.

Vladavina has spoken.

Post Reply