HiFi & Professional Audio Forum  - Molim nove članove da sačekaju overu registracije na Forum par dana, jer se radi ručno; razlog su spameri.

Blue Ray Player

A/V risiveri, DVD / Blu-Ray plejeri, (O)LED i LCD paneli..

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Re: Blue Ray Player

Post by DejanM » 15 May 2011, 11:46

first wrote:
DejanM wrote:
first wrote: Dzaba ti kad nemas 3D TV.
[-X
Pa kupicemo ... :D Mada nisam nesto posebno odusevljen celom tom 3D pricom sa naocarima. Juce sam medjutim gledao ove nove Panasonic TVs iz serije VT i GT. Dobro to izgleda ...
Nove generacije TV-a su zaista sve bolje, ali me uopste ne privlaci 3D kako danas izgleda. Pre svega zbog naocara, bez obzira da li su aktivne ili pasivne. Kada cela zamisao bude dovedena do nivoa koji omogucava komfor i gledanje 3D programa bez naocara, onda mogu da razmislim o tome.
Do tada ce proci jos vremena, a prvi uslov je prelazak na 4K rezoluciju.
I ja sam slicnog misljenja. Interesantna je ta 3D prica i mogu da zamislim da bi pojedini sadrzaji imali svog punog smisla u 3D. Medjutim (a o tome smo razgovarali) cinjenica da se koriste naocari, znaci dodatno izolovanje od onih koji sa tobom prate film, sto nekako vodi daljnjem otudjivanju ... Navodno 3D bez naocara postoji ali je tehnologija jos skupa pa ce proci malo vremena dok se ne komercijalizuje.

Kada sam pomenuo ove nove TVs mislio sam pre svega na njihovu 2D reprodukciju - koja je zbilja bolja od prethodne generacije. Novi Panasonic TVs mi izgledaju jako interesantni i zbog "normalne" cene. Medjutim ubedljivo najbolju sliku (za moj neki ukus) imaju Samsung serija 9 paneli - samo sto su oni papreno skupi ...

Jedan mali detalj - ovi novi Panasonic TVs imaju posebnu paznju posvecenu strujnom napajanju. Sa nevericom ali i sa neskrivenim zadovoljstvom sam mogao da kostatujem:

- da je strujni kabl koji se isporucuje uz uredjaj kvalitetno napravljen i da je pozamasnog poprecnog preseka
- da je strujni konektor posebne izrade sa mehanizmom za ucvrscivanje u uticnicu.

To samo pokazuje da je shvaceno koliko strujni kabl i dobra uticnica mogu da poprave stvari. Svaka cast za ovaj potez Panasonica ...

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 15 May 2011, 11:58

Kad smo vec kod strujnih kablova ....

Panasonic 310 ima C8 IEC uticnicu, ili kako je jos popularno zovu: Miki Mouse. To je ona sto izgleda kao matematicka oznaka za beskonacno. Pre nekih godinu dana je Furutech napravio takvu uticnicu sa pozlacenim kontaktima, koju sam kupio i nju namontirao na Lapp kabl. Sa druge strane strujnog kabla je takodje Furutech uticnica. Evo kako to izgleda utaknuto u BR player (u donjem desnom uglu slike):
Panasonic 310 napajanje.jpg
Panasonic 310 napajanje.jpg (112.99 KiB) Viewed 1231 times
Panasonic 310 napajanje.jpg (112.99 KiB) Viewed 1231 times
Na taj nacin je moguce staviti bolje strujne kablove i na uredjaje koji nemaju standardnu IEC uticnicu sa 3 pina, a da se pri tome ne koristi adapter. Ovakva direktna veza sigurno ima prednosti u odnosu na onu sa adapterom. Inace, ne znam da li to treba i napominjati - ova Furutech uticnica je kvalitetno uradjena i stoji veoma cvrsto u ovom Panasonicu ... nema mrdanja, pomeranja, ....

Na zalost ovu Furutech uticnicu nisam mogao da koristim i za TV jer nema mesta da stane, pa sam tu ipak koristio adapter i preko njega stavio strujni Lapp kabl.
Last edited by DejanM on 15 May 2011, 12:06, edited 1 time in total.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 15 May 2011, 12:05

Inace jos jedna bitna stvar: Panasonic 310 BR player NEMA ventilator za hladjenje i pored vrlo kompaktnog designa. To znaci da je potpuno besuman u radu.

Jos jedna dobra vest kada je ovaj Panasonic u pitanju: brzina kojom startuje reprodukciju BR diskova je izuzetna: u roku od nekoliko sekundi vi vec dobijete sliku sa Blue Raya. Potrebno je samo u settings odabrati opciju Quick Start - sto u stvari znaci da u stand-by trosi vise struje jer "podgreva" pojedine sekcije i kada ne radi. Ali s obzirom na malu potrosnju ove sprave, taj dodatni trosak je zanemarljiv ....

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 15 May 2011, 12:07

gvlada wrote:Znaci ti bi izmedju G30 i ST30 izabrao G30? :)
Ako mene pitas, trenutno nemam potrebe da menjam bilo sta jer TH42PY800 koji posedujem radi sjajno.

Ko je zainteresovan za kupovinu novog 2D Tv-a, svakako neka uzme u razmatranje G30 jer je to po mom misljenju trenutno najbolji tv u toj klasi uredjaja.

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 15 May 2011, 12:27

Super je sto 310 nema ventilatore ali koliko sam procitao G30, ST30, GT30... ih imaju.... sto me uopste ne raduje. Ako se pale samo pri pregrevanju onda nije strasno ali konstantni rad donece vremenom buku cim se malo zaprljaju a licno ne bih voleo da moram da otvaram tv da bih cistio ventilatore i time izgubio garanciju.

Da, first tebe sam pitao. :) Trenutno se razmisljam da li je bolje ici na 50G30 ili 50ST30.

Dobih odgovor:
Okrecu se stalno ali sa varijabilnim rpm-om.
Shut up before I slap the taste so far out of your mouth you'll never get it back!

Vladavina has spoken.

kamen
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by kamen » 15 May 2011, 16:04

DejanM wrote:
kamen wrote:Dejane,
Pratim celo vreme i od svega sto ste nam dolovili za panasonic 310 mislim da je odlican i vise od toga za cenu,
Uzeti u obzir da je moja plazma panasonic uklopio bi se i vizuelno, odma bih ga kupio Ali postoji sony ps3.

Pozz
Par postova iznad sam postavio test BR playera, koji je odradio: http://www.dvdarea.de

Ne znam kako stojis sa Nemackim, ali tu imas direktno poredjenje ovog Panasonica sa PS3 i Sony je tu lose prosao (iako je skuplji). Ali ako ti PS3 radi posao - nema razloga za uzbudjivanje .... :D
Nisam dobro objasnio vec posedujem PS3 i znam da je negde oko proseka sto je meni sasvim dovoljno, problem je to sto je kompjuter i razvija buku
vecu od onoga sto ja smatram da moze da se tolerise za muziku i koncerte gde je tise i dinamika manja, a za filmove i recimo AC DC ili Depeche Mode
nema problema.
Panasonic 310 zaista nekosta puno ali ja sam protiv dupliranja opreme odnosno rasipanja novca, kupis jedno ali vredno.
Neznam jos sam u razmisljanju moram da priznam da me vuce da sad ustanem i odem da ga kupim :oky

Pozz

kamen
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by kamen » 15 May 2011, 16:51

DejanM wrote:Kad smo vec kod strujnih kablova ....

Panasonic 310 ima C8 IEC uticnicu, ili kako je jos popularno zovu: Miki Mouse. To je ona sto izgleda kao matematicka oznaka za beskonacno. Pre nekih godinu dana je Furutech napravio takvu uticnicu sa pozlacenim kontaktima, koju sam kupio i nju namontirao na Lapp kabl. Sa druge strane strujnog kabla je takodje Furutech uticnica. Evo kako to izgleda utaknuto u BR player (u donjem desnom uglu slike):
Na taj nacin je moguce staviti bolje strujne kablove i na uredjaje koji nemaju standardnu IEC uticnicu sa 3 pina, a da se pri tome ne koristi adapter. Ovakva direktna veza sigurno ima prednosti u odnosu na onu sa adapterom. Inace, ne znam da li to treba i napominjati - ova Furutech uticnica je kvalitetno uradjena i stoji veoma cvrsto u ovom Panasonicu ... nema mrdanja, pomeranja, ....

Na zalost ovu Furutech uticnicu nisam mogao da koristim i za TV jer nema mesta da stane, pa sam tu ipak koristio adapter i preko njega stavio strujni Lapp kabl.
Odlicno je to sto si uradio :yh
Ja sam vec izneo moje stavove oko napajanja el.energijom i posebno o kontaktima/uticnicama, pa kada nadjes adekvatan konektor za TV
da izbacis adapter ako sam dobro razumeo treba ti konektor tipa IEC 320 C7 ali pod uglom kao "Г" Neznam gde da se nadje. :mr

Pozz

ludjosh
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by ludjosh » 20 May 2011, 13:32

Poštovani forumaši..hteo b i da vas zamolim da mi pomognete oko izbora nekog ok blu-ray plejera, jer bi voleo svom sinu da kupim za malu maturu.
I koje su stavri bitne pri izboru i kupovini?I koliko je bitan taj NetCastTM internet sadržaj?
puno Vam hvala na odgovoru! :)

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 21 May 2011, 23:26

ludjosh wrote:Poštovani forumaši..hteo b i da vas zamolim da mi pomognete oko izbora nekog ok blu-ray plejera, jer bi voleo svom sinu da kupim za malu maturu.
I koje su stavri bitne pri izboru i kupovini?I koliko je bitan taj NetCastTM internet sadržaj?
puno Vam hvala na odgovoru! :)
Izbor zavisi od toga sta ti treba i koji su tvoji zahtevi ... Generalno govoreci, moderni Blue Ray playeri imaju sledece funkcije:

- Da reprodukuju Blue Ray diskove - vecina ih to radi veoma dobro i pomak u odnosu na DVD ce biti lako uocljiv
- Da su u stanju dobro da sviraju CDa - jako malo ih je u stanju da pruzi dobru reprodukciju CDs. Ako je ovo bitno, onda je savet da se pogleda u pravcu Denon playera ili Oppo
- Da su stanju da prikazu DVDs u HD rezoluciji - radi se o kvalitetu ugradjenih upscalera. Sony, Panasonic, Samsung, ... imaju dobre upscalere ...
- Da imaju implementiran DLNA client - playeri sa network funkcionalitetom obicno imaju implementiran DLNA client, pomocu koga mogu da preko mreze, sa servera, povlace muzicke, photo i filmske files.
- Pristup internetu - sve velike firme su osnovale internet portale preko kojih nude razlicite sadrzaje. Obicno se radi o pristupu internet aplikacijama tipa YouTube, Skype, itsl. Ubedljivo najbolju ponudu ima Sony, pa onda slede Panasonic, Samsung i ostali.
- Ima ih i koji imaju ugradjeni hard disk pa mogu da vrse i funkciju media servera. Ovakve sprave su nesto skuplje. Pogledati u pravcu Samsunga.

itd. itd. Znaci sve zavisi koje zahteve kupac ima. Ja licno (a tu mogu da govorim samo za sebe) dajem prioritet dobroj reprodukciji DVD i BR diskova, kvalitetnom DLNA clientu a bitno mi je i da je moguce BR player lako integrisati sa AVRom odnosno sa kucnim bioskopom. Panasonic 310 model je jedini koji ja znam koji ima 2 HDMI izlaza, od kojih se jedan povezuje na ekran dok drugi sluzi za transport HD audio zapisa do AVRa. To je i bio jedan od razloga zasto sam se odlucio bas za tog Panasonica ...

ludjosh
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by ludjosh » 26 May 2011, 11:04

Hvala na dobronamernim savetima :))
Za vikend sam bio pronašao baš jednu nagradnu igru gde može da se osvoji blu raj player sa kućnim bioskopom..ako ga kojim slučajem osvojim, onda mislim da ove tvoje predloge neću morati da uzimam u obzir. Ali naravno, dobro dodju.
I nisam bio rekao u prvoj poruci da mi je najvažnije da slika bude HD kvaliteta :))

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 26 May 2011, 15:14

ludjosh wrote:Hvala na dobronamernim savetima :))
Za vikend sam bio pronašao baš jednu nagradnu igru gde može da se osvoji blu raj player sa kućnim bioskopom..ako ga kojim slučajem osvojim, onda mislim da ove tvoje predloge neću morati da uzimam u obzir. Ali naravno, dobro dodju.
I nisam bio rekao u prvoj poruci da mi je najvažnije da slika bude HD kvaliteta :))
Dopada mi se tvoj optimizam ... :D Drzimo ti palceve da dobijes na toj nagradnoj igri ...

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 04 Jun 2011, 12:47

Spustio sam sa iTunes Panasonic applikaciju za upravljanje Blue Ray playerima. Aplikacija je besplatna i lako se spusta na iPhone. Kada sam je aktivirao, dobio sam prakticno daljinski za Panasonic Blue Ray player. To i radi ... interesantna opcija ....

Polako postaje jasno da je iPad kao univerzalni daljinski za sve HiFi i Video uredjaje idealna opcija. Malo skupa medjutim ...

P.S. SqueezeBox iPeng aplikacija na zalost nije besplatna. Kosta oko 7,5 eura ali je verovatno jos zanimljivija alternativa SB daljinskim ...

Sir Oliver
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by Sir Oliver » 04 Jun 2011, 18:29

Ja se palim na neki 7" tablet kao daljinski ( iPad, Galaxy, neki Bluberry, sta bilo, sto jeftinije to bolje).
Da li je neko probao tako nesto?
Videh da postoji remote foobar android aplikacija tako da je to mozda univerzalno resenje za remote.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 04 Jun 2011, 19:43

Ja sam se igrao malo na sajmu u Minhenu sa iPadom ... Gotovo svi sada imaju aplikacije sa daljinskim za Apple ... iPad je vrhunska sprava za tu namenu. Sve je veliko, slike takodje, tako da ne mora covek da se buljavi da bi nesto razaznao ... Dobro to i radi, samo sto je iPad malo poskup ...

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 05 Jun 2011, 09:41

Uspeo sam da se zakacim sa Panasonic 310 na mrezni disk bez DLNA servera. Znaci, moguce je direktno kacenje na mrezne diskove. Pri tome treba imati sledece u vidu:

- Panasonic 310 podrzava audio formate: MP3, WAV, ... i ako pokusate da se zakacite na disk na kom se nalaze FLAC on ce da odbije kacenje
- Disk kome zelite sa 310 da pristupite morate da share-ujete. Ime koje mu date kao share ime treba uneti u konfiguraciji 310. Ja sam sve vreme gresio jer sam davao full path + share name ... treba samo share name
- Disk koji ste share-ovali treba da ima permissions: Everybody read/write. To se sve desava pod Windows 7.

Na taj nacin mozete da pustate muziku (ili filmove) direktno sa diska u mrezi. Ukoliko zelite da reprodukujete files koje ovaj Panasonic ne podrzava, onda treba da koristite DLNA protokol i to tako da na serveru instalirate DLNA server koji je u stanju da cita potrebne formate i da ih onda konvertuje u one koje Panasonic 310 razume. Takvih DLNA servera ima i mogu se spustiti sa interneta besplatno.

Post Reply