HiFi & Professional Audio Forum  - Molim nove članove da sačekaju overu registracije na Forum par dana, jer se radi ručno; razlog su spameri.

Blue Ray Player

A/V risiveri, DVD / Blu-Ray plejeri, (O)LED i LCD paneli..

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Re: Blue Ray Player

Post by DejanM » 16 Aug 2011, 09:35

Danas sam se poigrao sa jos jednom interesantnom opcijom koja postoji na Panasonic 310 .... Naime, radi se o tome da se 310 prijavi na mrezi kao device za reprodukovanje slika, muzike i filmova. Za to je potrebno jednu opciju u Settings promeniti sa OFF na ON. Onda sam se zakacio na moju WLAN mrezu pomocu mog Nokia telefona i na njemu onda pristupio mom DLNA serveru. Nokia to radi dobro - nema problema .... A onda odaberem recimo film ili folder sa slikama i kazem da zelim to da gledam. Nokia me pita koji device u mrezi zelim da koristim za reprodukciju tog materijala i ja odaberem Panasonic 310, koji je ponudjen u listi. Onda moj telefon automatski ukljuci Panasonic Blue Ray player (ukljucio bi verovatno i TV da ima DLNA) i pocne reprodukciju. Na taj nacin mogu preko telefona da upravljam reprodukcijom sadrzaja sa mog media servera.

Ova igrarija ima smisla ako imate slozeniju konfiguraciju u kuci sa dosta streaming devices. Onda telefon moze da bude interesantan controlling device. U mom slucaju ne verujem da cu puno koristiti ovu opciju ali je interesantno videti da DLNA zbilja radi ...

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 17 Sep 2011, 13:23

Interesantno je da Panasonic BDT 310 sasvim solidno svira CDove. Doduse on kod mene radi kao transport jer je optickim kablom spojen za moj AVR ali je rezultat sasvim OK. Za mene cak iznenadjujuce dobar kvalitet reprodukcije s obzirom da se radi zbilja o dosta jeftinom uredjaju sa puno plastike ...

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 17 Sep 2011, 15:05

DejanM wrote:Interesantno je da Panasonic BDT 310 sasvim solidno svira CDove. Doduse on kod mene radi kao transport jer je optickim kablom spojen za moj AVR ali je rezultat sasvim OK. Za mene cak iznenadjujuce dobar kvalitet reprodukcije s obzirom da se radi zbilja o dosta jeftinom uredjaju sa puno plastike ...
Transport zaista utiče na kvalitet zvuka, ali u daleko manjoj meri nego što se to i dalje misli. Nekada je ta priča oko transporta posebno bila apostrofirana,
ali su vremenom čak i sami proizvođači namenskih CD plejera shvatili da je tu najveći slobodan prostor za štednju, a da se to bitno ne odrazi na kvalitet
zvuka. To se može primetiti i po tome kakvi se transporti ugrađuju u današnje CD plejere, čak i one koji koštaju par hiljada evra. Sve se vrti oko kvaliteta
DAC-a, analogne sekcije, napajanja... Kvalitetan transport dosta košta, i moglo bi se reći da procentualno mnogo više poskupluje proizvod nego što vraća
u zvučnom kvalitetu. Tu ulogu mogu solidno obaviti i ovi jeftiniji transporti, samo što je njihov radni vek mnogo kraći i podložniji su kvarovima.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 30 Sep 2011, 20:15

Upravo sam izvrsio software update svog Blue Ray playera Panasonic BDT 310. Mom odusevljenju nema kraja kada sam video da sada postoji internet radio koji moze da se slusa preko ovog BR playera. Radi se u stvari o ShoutCast koji je instaliran sa tim novim update-om.

Sir Oliver
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by Sir Oliver » 30 Sep 2011, 23:59

Da li može nekim Androidom da se nakačiš na BR Player i tako dobiješ touch screen remote?

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 01 Oct 2011, 10:12

Sir Oliver wrote:Da li može nekim Androidom da se nakačiš na BR Player i tako dobiješ touch screen remote?
Ne znam za android ali sam to uradio sa zeninim Apple iPhone. To funkcionise ... Ta aplikacija moze da se spusti besplatno sa iTunes.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 01 Oct 2011, 11:21

Inace u direktnom poredjenju Panasonic BDT 310 vs. SB Duet kao internet radio player SB Duet izlazi kao jasan pobednik. Pri tome se slusao Paradise Radio.

Kada sam medjutim malo zacackao po ovoj stanici, video sam da preko Shout Casta (Panasonic) se Paradise Radio emituje u MP3 formatu sa 128 kb/s. Preko SB Dueta se ova stanica prima u AAC formatu. Interesantno je i da je signal preko Dueta dosta jaci. Tako da kvalitet zvuka mozda zavisi i od providera a ne samo od samog uredjaja.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 01 Oct 2011, 11:39

Pojavio se konacno kompletan test Panasonic BDT 310 na AREADVD (na Nemackom jeziku):

http://www.areadvd.de/hardware/2011/pan ... t310.shtml

Samo hvalospevi ... ali to mogu iz licnog iskustva da potvrdim. Ne secam se da sam ikada ovako dobru spravu za tako malo novca kupio ...

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 30 Dec 2011, 08:40

Pokusavam ovako na brzinu da pronadjem, ali mi ne uspeva - da li neko moze da se seti nekog modela BR playera da je dobro prosao sa ocenama kako slike tako isto i zvuka, a koji od digitalnih izlaza ima i koasksijalni izlaz?

Panasonic nesto nema, a za Sony mi je ostala na pameti necija primedba da njihovi modeli "emituju" veoma tiho, ali ipak cujno zujanje visoke frekvencije.

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 30 Dec 2011, 10:42

sdanicic wrote:Pokusavam ovako na brzinu da pronadjem, ali mi ne uspeva - da li neko moze da se seti nekog modela BR playera da je dobro prosao sa ocenama kako slike tako isto i zvuka, a koji od digitalnih izlaza ima i koasksijalni izlaz?
Evo recimo ovako nešto....
http://www.eu.onkyo.com/en/products/bd-sp809-57924.html

...ako te zanima, možeš da navratiš neki dan preko praznika da vidiš i kako radi.

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 30 Dec 2011, 15:45

Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 08 Jan 2012, 10:30

sdanicic wrote:Pokusavam ovako na brzinu da pronadjem, ali mi ne uspeva - da li neko moze da se seti nekog modela BR playera da je dobro prosao sa ocenama kako slike tako isto i zvuka, a koji od digitalnih izlaza ima i koasksijalni izlaz?

Panasonic nesto nema, a za Sony mi je ostala na pameti necija primedba da njihovi modeli "emituju" veoma tiho, ali ipak cujno zujanje visoke frekvencije.
Sve manje Blue Ray playera ima coax digitalni izlaz, verovatno zbog pojava ground loops. Ali mislim da to i nije toliko bitno jer ionako svi novi formati ali i SACD, sada koriste HDMI interface. Zato mislim da ti je vaznije da nadjes Blue Ray player sa 2 HDMI izlaza nego sa coax digitalnim izlazom.

Novi Pioneer LX55 je recimo interesantna sprava jer ima dva HDMI izlaza, podrzava sve zive formate (ukljucujuci i 32/192 FLAC) ali ima i mogucnost reprodukovanja SACD i DVD-A diskova, sto ga stavlja u kategoriju univerzalnih playera. Pri tome mu je cena pristupacna i krece se tu negde oko 370 eura (za sad).

Ako ti SACD nije vazan, idi po Panasonic 310 - za te novce (200 eura) jednostavno nema bolje.

Nijedan od njih nema coax digitalni izlaz, ali kao sto rekoh - to i nije toliko bitno sem ako neces da ga koristis kao glavni izvor za muziku a ne samo za video ...

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 08 Jan 2012, 20:40

Zalili se ljudi da nova Pioneer serija jeste unutra isto sto i Toshiba tj TLC modeli, te da je unutra razlika izmedju najslabijeg i jacih modela (npr LX55) min te da ne vredi te pare.... dosta pisu na raznim forumima poput AVS.
Shut up before I slap the taste so far out of your mouth you'll never get it back!

Vladavina has spoken.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 08 Jan 2012, 22:23

gvlada wrote:Zalili se ljudi da nova Pioneer serija jeste unutra isto sto i Toshiba tj TLC modeli, te da je unutra razlika izmedju najslabijeg i jacih modela (npr LX55) min te da ne vredi te pare.... dosta pisu na raznim forumima poput AVS.
U stvari radi se o Refrence arhitekturi firme MediaTek. Poredjenja radi istu arhitekturu poseduju i BlueRay playeri Yamaha BDA1010 ili Cambridge Azur 651 BD (duplo skuplji od ovog Pioneera).

Navodno je ovaj Pioneer na nivou ovih dosta skupljih masina - jedino je na analognim izlazima (ko to jos koristi ?) nesto slabiji ...

Merenja koja su objavljena u casopisu Stereoplay 02/2012 su zaista impresivna: jitter kada radi kao CD player je 149 ps, odnos signal/sum je 111 dB dok je izlazna impedansa na analognim izlazima 470 Ohma.

Svira i prikazuje sve moguce formate, ima odlicne networking mogucnosti, 2 HDMI izlaza, dok je sama izrada dobra iako ne na nivou starijih Pioneer modela (LX71, LX53, ... ). Ovaj model je ocenjen kao povratak Pioneera u ovaj segment AV trzista - i taj povratak je ocenjen kao izuzetno dobar. Pioneer ponovo definise pravila igre - ocenjeno je u pomenutom testu ...

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 08 Jan 2012, 23:41

DejanM wrote:

Sve manje Blue Ray playera ima coax digitalni izlaz, verovatno zbog pojava ground loops. Ali mislim da to i nije toliko bitno jer ionako svi novi formati ali i SACD, sada koriste HDMI interface. Zato mislim da ti je vaznije da nadjes Blue Ray player sa 2 HDMI izlaza nego sa coax digitalnim izlazom.

Novi Pioneer LX55 je recimo interesantna sprava jer ima dva HDMI izlaza, podrzava sve zive formate (ukljucujuci i 32/192 FLAC) ali ima i mogucnost reprodukovanja SACD i DVD-A diskova, sto ga stavlja u kategoriju univerzalnih playera. Pri tome mu je cena pristupacna i krece se tu negde oko 370 eura (za sad).

Ako ti SACD nije vazan, idi po Panasonic 310 - za te novce (200 eura) jednostavno nema bolje.

Nijedan od njih nema coax digitalni izlaz, ali kao sto rekoh - to i nije toliko bitno sem ako neces da ga koristis kao glavni izvor za muziku a ne samo za video ...

Pa hteo bih kao izvor za muziku, nesto se sve spremam mesecima da prebacim svoju CD kolekciju u flac ili wav, ali mi se nesto ne da :-(

Post Reply