HiFi & Professional Audio Forum  

AVR

A/V risiveri, DVD / Blu-Ray plejeri, (O)LED i LCD paneli..
Post Reply

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

AVR

Post by DejanM » 08 May 2011, 23:12

Nesto gledam specifikacije ovih novih AVR's i citam:

- imaju mogucnost streaminga video i audio files: podrzan je flac pa i Flac HD
- imaju ugradjen FM radio ali i internet radio
- ugradjen DLNA client
- imaju USB prikljucke na koje moze da se zakaci eksterni USB disk
itd. itd.

Lista funkcija je zbilja podugacka.

Pitam se: cemu onda SqueezeBox ili neka slicna sprava ? Ovi novi AVRs imaju sve ...

sn
Forum Admin
Forum Admin

Re: AVR

Post by sn » 09 May 2011, 00:19

:D
igranka bez prestanka..

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 09 May 2011, 07:45

sn wrote::D
igranka bez prestanka..
Tacno to ... :D

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 09 May 2011, 09:28

DejanM wrote:
sn wrote::D
igranka bez prestanka..
Tacno to ... :D
A i maju i pojacalo u sebi tako da ne treba ni neka A klasa pored :D
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

pecass x
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by pecass x » 09 May 2011, 10:28

I osim za DD i DTS Movie dizanje u vazduh NIZAŠTA DRUGO NISU...... :?

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 09 May 2011, 13:11

Uf, uf, uf... kako jednostrano razmisljanje. :D Da bre, multich ako ne prija tvom nervnom sistemu ne valja ni za sta i to sto se prodaje sve vise i vise nema veze. Bitno da ti znas....
AVR moze biti dobar kao i int stereo amp a pre/pwr kombinacija moze biti odlicna i za surr i za 2ch. Sto se tice uredjaja, razlika izmedju stereo i surr je samo u tome sto su stereo uredjaji jednostavniji i jeftiniji.
Shut up before I slap the taste so far out of your mouth you'll never get it back!

Vladavina has spoken.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 09 May 2011, 18:05

Oni debeljuskasti AVRs znaju da sviraju sasvim dobro ... a i kostaju malo vise ...

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 09 May 2011, 18:22

DejanM wrote:Oni debeljuskasti AVRs znaju da sviraju sasvim dobro ...
.... posebno kada se prednji par zvučnika poveže u bi-amping....

pecass x
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by pecass x » 09 May 2011, 22:34

Imam DEBELJUSKASTOG ONKY-A1007 i njegov stereo je K A T A S T R O F A L A N!!!!! 8)

A što se tiše ostatka ...g.Vlado ne bih živeo u magnetnom fluksu sa 8 dipola,centrom i 2 SUB-a da ne uživam u surr.... :yahoo

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 09 May 2011, 23:06

pecass x wrote:Imam DEBELJUSKASTOG ONKY-A1007 i njegov stereo je K A T A S T R O F A L A N!!!!! 8)
....u odnosu na sta??? :ovo

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 10 May 2011, 00:28

Onkyo 1007 je srednja klasa AVR, koja za ~1300e nudi sve i svasta za surround. Moze imati stereo kvalitet integralca od 500-600e. Sa cime se uporedjuje?
Shut up before I slap the taste so far out of your mouth you'll never get it back!

Vladavina has spoken.

pecass x
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by pecass x » 10 May 2011, 12:36

Bladelius EMBLA - ASK - ali i u odnosu na AURU SE60 sa ENERGY ESM-4 kutijama zajedničke cijene 250 e gubi bitku 1812 godine- gore nego Napoleon. :ded

1007 nije srednja klasa već spada u 3 od njihove High klase da se razumemo :wink ako izdvojimo 5500 i 5508 koji su jedini van konkurencije čisto radi informacije.

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 10 May 2011, 13:43

pecass x wrote:Bladelius EMBLA - ASK - ali i u odnosu na AURU SE60 sa ENERGY ESM-4 kutijama zajedničke cijene 250 e gubi bitku 1812 godine- gore nego Napoleon. :ded

1007 nije srednja klasa već spada u 3 od njihove High klase da se razumemo :wink ako izdvojimo 5500 i 5508 koji su jedini van konkurencije čisto radi informacije.
Kao što sam i mislio. Upoređivati višekanalni risiver od 1300€ sa stereo pojačalom Bladelius ASK od 4600€ u stereo režimu rada je potpuno neozbiljno.
Još kad bi komentarisali u kakvoj konfiguraciji radi taj ASK.... :shock:

Nije mi poznato šta je ta Aura SE60, ali ako misliš na stereo pojačalo koje je svojevremeno radio B&W recimo model VA-80, opet si totalno promašio
klasu uređaja, jer je kao nov taj amp koštao preko 2000 GBP. To što se danas polovan može kupiti za par stotki nije dobar reper....

Kada ovako naglasiš utisak.....
pecass x wrote:.... njegov stereo je K A T A S T R O F A L A N!!!!! 8)
....prvo mi padne na pamet da to svira na nivou džepnog tranzistora kakvi su se pravili pre 20 godina.
Razumem da imaš ozbiljne komponente, ali smanji malo šarana.... :oky

pecass x
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by pecass x » 10 May 2011, 14:10

Aura je Va-60 SE i sada joj je tržišna cena oko 150 e obzirom na godište proizvodnje te samim tim nešto od 1300 e bi trebalo kojekude da bolje zvuči kolko mladošću tolko i radošću....što se tranzistora tiče - ja to u JNA 82-e slušo sa zadovoljstvom al ONKYO u stereo modu je ...............bljak :-#
Znam da si ljubitelj firme ali ja i dalje kukam za RAZORNOM i DESTRUKTIVNOM Yamahom koja nažalost .još uvek ne nudi konfiguracije DSP-a kao ONKY-o,a fakat je da samo filmove reprodukuje na nivou da više nema razloga da posećujem takozvane bioskope nam....ali što se tiče koncerata tu je za 2 stepenika ispod Yamahe. :comp
Mislim da ce Onky-o skoro u oglase a ja na novu 20 ili 3067 Yamahu ( u zavisnosti od prihoda tokom ljeta...)

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 10 May 2011, 15:06

pecass x wrote:Aura je Va-60 SE i sada joj je tržišna cena oko 150 e obzirom na godište proizvodnje te samim tim nešto od 1300 e bi trebalo kojekude da bolje zvuči kolko mladošću tolko i radošću....
Potpuno pogrešan pristup, valjda je jasno da se poređenja prave uvek pod istim uslovima. Dakle ta Aura VA-60 je sredinom 90-ih koštala oko 1750GBP. Koliko je
to na današnjem nivou možemo samo da pretpostavljamo. Osim toga reč je o stereo pojačalu, a cena je takva kakva jeste.
pecass x wrote:što se tranzistora tiče - ja to u JNA 82-e slušo sa zadovoljstvom al ONKYO u stereo modu je ...............bljak :-#
Znam da si ljubitelj firme ali ja i dalje kukam za RAZORNOM i DESTRUKTIVNOM Yamahom koja nažalost .još uvek ne nudi konfiguracije DSP-a kao ONKY-o,a fakat je da samo filmove reprodukuje na nivou da više nema razloga da posećujem takozvane bioskope nam....ali što se tiče koncerata tu je za 2 stepenika ispod Yamahe. :comp
Nema ovo nikakve veze sa određenom firmom, koju čak nigde nisam ni pomenuo. Reč je o tome da proverene novije generacijie tih debeljuškastih av risivera
u stereo modu mogu da zvuče sasvim solidno. Još kada se povežu sa prednjim parom zvučnika u bi-amping i prebace na pure sound,.... u dobro osmišljenom
sistemu mogu da sviraju na nivou stereo pojačala koja koštaju oko 1/3 cene AVR-a.

Za mnoge je to i više nego što im je potrebno da bi uživali u muzici.
Po meni je ta priča o "K A T A S T R O F A L A N-om" stereo zvuku samo nepotrebno karikiranje, koje Bladelius-a neće učiniti boljim nego što on stvarno jeste.... [-X

Post Reply