HiFi & Professional Audio Forum  

AVR

A/V risiveri, DVD / Blu-Ray plejeri, (O)LED i LCD paneli..

kamen
redovni korisnik
redovni korisnik

Re: AVR

Post by kamen » 24 Jan 2012, 19:13

Dobro,

Na koj nacin se mere ta zracenja, jel postoji mogucnost da se to izmeri u samoj prodavnici?
nije valjda da su u Pioneer napravili takav propust?
Ipak Pioneer SC-LX85 ima puno pohvala na testovima a i u what hi-fi su mu dali prvu nagradu
i pohvalili najvise zvuk i usability i jos da je dobro napravljen, mislim da zasluzuje da se ispita i
da udje u najuzi krug za izbor, meni se stvarno dopada ovaj model.

Pozz

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 24 Jan 2012, 20:15

kamen wrote:Dobro,

Na koj nacin se mere ta zracenja, jel postoji mogucnost da se to izmeri u samoj prodavnici?
nije valjda da su u Pioneer napravili takav propust?
Ipak Pioneer SC-LX85 ima puno pohvala na testovima a i u what hi-fi su mu dali prvu nagradu
i pohvalili najvise zvuk i usability i jos da je dobro napravljen, mislim da zasluzuje da se ispita i
da udje u najuzi krug za izbor, meni se stvarno dopada ovaj model.

Pozz

Dopada se i meni. Ima najbolji sistem za merenje odziva sobe (bolji od Onkyo i Yamahe), ima dovoljno snage, dobre networking mogucnosti ... Sve ono sto ja trazim. Ali mi se ne rizikuje da imam u kuci generator visokofrekventnog djubreta ...

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 24 Jan 2012, 21:35

Zar nema nekog standarda koji treba da se ispostuje?
Shut up before I slap the taste so far out of your mouth you'll never get it back!

Vladavina has spoken.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 24 Jan 2012, 23:33

gvlada wrote:Zar nema nekog standarda koji treba da se ispostuje?
Ne znam da li za to postoji standard. Ali sam imao prilike da slusam NuForce integralac i da pri tome nije mogao da se slusa ni radio niti da se gleda TV. A sto se tice zagadjivanja mreze - za to ne postoji standard ...

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 25 Jan 2012, 01:41

Zanimljivo..... uff.... pa tu prica postaje sve zanimljivija... znam za neke wifi adaptere koji doslovce remete radio signal ali iz integralca, ne.
Shut up before I slap the taste so far out of your mouth you'll never get it back!

Vladavina has spoken.

sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 25 Jan 2012, 12:59

DejanM wrote:Hmmm, IcePower moduli, ...
Ne, ta D klasa i napajanje je proizvod Loud Technologies Inc. koji to radi pored Mackie jos i za Martin Audio, Crate, EAW, Tapco, Ampeq.. uglavnom za profi brendove.

ICEpower je vise orijentisan ka audiofilima :) ; Bang & Olufsen, Bowers & Wilkins, Pioneer, Alpine, Samsung.. Jedini izuzetak je jedan VOX-ov model - AGA150 amplifier.

http://www.icepower.dk/

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 25 Jan 2012, 16:06

sn wrote:
DejanM wrote:Hmmm, IcePower moduli, ...
Ne, ta D klasa i napajanje je proizvod Loud Technologies Inc. koji to radi pored Mackie jos i za Martin Audio, Crate, EAW, Tapco, Ampeq.. uglavnom za profi brendove.

ICEpower je vise orijentisan ka audiofilima :) ; Bang & Olufsen, Bowers & Wilkins, Pioneer, Alpine, Samsung.. Jedini izuzetak je jedan VOX-ov model - AGA150 amplifier.

http://www.icepower.dk/
Sn,

Nesporazum je u pitanju. Mislio sam na Pioneer AVR a ne na tu profi spravu ...

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 25 Jan 2012, 17:07

Hmmm.... kupis taj Pioneer AVR i umotas ga u foliju od cokolade (koju prethodno pojedes) i resio si problem. :P

Vladavina has spoken.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 25 Jan 2012, 18:36

gvlada wrote:Hmmm.... kupis taj Pioneer AVR i umotas ga u foliju od cokolade (koju prethodno pojedes) i resio si problem. :P
Radio sam i to ... :D Ali ne funkcionise. :lol: Ali folija ne moze da zaustavi VF zracenja. Imao sam jedan CD player koji je zracio kao lud. Nisam mogao da gledam TV kada on svira. I onda sam probao da ga umotam u alu foliju- ali to nije dalo nikakav rezultat. [-X Onda sam ga vratio i dobio nov koji je radio kako treba ... Radilo se o Micromegi Stage 2 CDP....

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 25 Jan 2012, 19:08

DejanM wrote: Imao sam jedan CD player koji je zracio kao lud. Nisam mogao da gledam TV kada on svira.
Ma, to je bilo kada si imao onaj stari „kockasti“ televizor,... :oky

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 25 Jan 2012, 20:26

first wrote:
DejanM wrote: Imao sam jedan CD player koji je zracio kao lud. Nisam mogao da gledam TV kada on svira.
Ma, to je bilo kada si imao onaj stari „kockasti“ televizor,... :oky

Da bilo je to davno ... :D

Uzgred taj kockasti Panasonic je imao sjajnu sliku ...

sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 25 Jan 2012, 21:04

Mora da je Quintrix serija... imam jedan mali koji i danas radi odlicno..

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 26 Jan 2012, 07:45

sn wrote:
Mora da je Quintrix serija... imam jedan mali koji i danas radi odlicno..

Jeste - bio je tada najbolji model ... kostao je koliko i ove plasme danas a imao je dijagonalu od 82 cm. Cak je bio i nesto manji po dimenzijama od Sony i ostalih sa istom dijagonalom ali je bio u odnosu na ove LCD/LED/Plasme kakve se danas prodaju prilicno veliki. Bio je dubok, ako se dobro secam, 55 cm...

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 26 Feb 2012, 17:44

Interesantno je da ovi novi AVRs (Onkyo, Yamaha, Pioneer,...) svi nemaju uzemljenje, odnosno nemaju treci pin u IEC utucnici za struju. To je dosta neobicno za uredjaje ovako velikih snaga ...

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 28 Jun 2012, 09:23

Nakon jedva nesto vise od godinu dana od kako je Onkyo izbacio na trziste svoju novu seriju AV Receivera x009 vec se pojavila jos novija serija: x010. Prvo su se pojavila 3 modela: 1010, 3010 i 5010. Gledajuci na brzinu specifikacije cini mi se da nema niceg posebno novog osim uvodjenja Cisco Cloud opcije za lako povezivanje WiFi uredjaja, daljnjeg unapredjenja video sekcije kao i nesto drugacijeg pozicioniranja samog koncepta Av Receivera koji sada postaje centrala za audio i video emitovanje u stanu/kuci. Cini mi se takodje da su uredjaji, u odnosu na prethodnu generaciju, nesto korigovani, verovatno na osnovu iskustava koja su sakupljena u poslednjih godinu dana.

Post Reply