HiFi & Professional Audio Forum  

AVR

A/V risiveri, DVD / Blu-Ray plejeri, (O)LED i LCD paneli..

first
Audio Expert
Audio Expert

Re: AVR

Post by first » 28 Jun 2012, 09:45

DejanM wrote:Nakon jedva nesto vise od godinu dana od kako je Onkyo izbacio na trziste svoju novu seriju AV Receivera x009 vec se pojavila jos novija serija....
Nije to ništa čudno, velike kompanije svake godine predstavljaju novu generaciju AV Risivera. Tako je već 15-ak godina, od kada se krenulo
u proces prelaska sa analognog videa na digitalni video, a potom iz SD u HD, Full HD, 3D, Ultra HD,... itd.

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 28 Jun 2012, 10:29

Gledajuci po spec 1010 model slabiji je od 1009 a ima umesto 9 sada 7 pojacala. Ako je cena ostala ista...
Shut up before I slap the taste so far out of your mouth you'll never get it back!

Vladavina has spoken.

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 28 Jun 2012, 14:16

Evo malo vise o njima sa cenovnikom http://www.whathifi.com/news/onkyo-anno ... -receivers

Onkyo TX-NR5010 - £3000

Onkyo TX-NR3010 - £2500

Onkyo TX-NR1010 - £2000

UWF-1 Wi-Fi adapter - £50

UBT-1 Bluetooth/aptX adapter - £50
Shut up before I slap the taste so far out of your mouth you'll never get it back!

Vladavina has spoken.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 28 Jun 2012, 14:45

Auuu, pa to je ozbiljno poskupljenje ...

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 28 Jun 2012, 15:34

DejanM wrote:Auuu, pa to je ozbiljno poskupljenje ...
Hvataj neki TX-NR1009 dok još ima,.... :D
Ovi novi modeli će stići u prodavnice tek početkom septembra.

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 28 Jun 2012, 16:38

Ne vidim neku ralziku izmedju 5009 i 5010 modela npr. Jedino sto 5010 ima 7 dac-ova (prethodni 6) i podrsku za Cloud. Mozda gresim...

Vladavina has spoken.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 28 Jun 2012, 17:33

Ima tu dosta toga da se hvata :D Denon 4311 recimo moze da se hvata za 1600 eura. Onkyo 3009 je za 50 eura skuplji i predpostavljam da ce u septembru da mu cena jos padne.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 28 Jul 2012, 13:59

Kako lepo padaju cene ... :D Onkyo 3009 za 1350 eura ... Denon AVR-4311 za 1450 eura .... Najnoviji Denon AVR-3313 je vec pao na 1250 eura ... :D

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 30 Jul 2012, 09:34

To mozda kod tebe....

Vladavina has spoken.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 28 Feb 2013, 14:08

Posle silnog premisljanja na kraju sam prelomio i narucio nov primerak Denon AVR-3313. Treba da stigne za koji dan ...

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 28 Feb 2013, 14:36

DejanM wrote:Posle silnog premisljanja na kraju sam prelomio i narucio nov primerak Denon AVR-3313. Treba da stigne za koji dan ...
Neka se već jednom i to desilo,... :wink
...nego me zanima šta je presudilo da izbor bude baš takav? :mr

pecass x
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by pecass x » 28 Feb 2013, 15:07

Cisto da se zna ONKYO TX 1007 C R K O - i to iz razloga G L U P O S T I projektanta ( naravno da je cela serija u USA povucena ili im je zamenjena HDMI ploca kao greska u seriji) mene ceka nepoznat datum i 280 e za opravku TUDJE svinjarije :wll ...

Zasto ovako? - 2 ventilatora koja se nalaze iza prednje ploce risivera - hlade celu amplifikaciju ( u pravcu ka zadnjj ploci) koja ima 9 kanala- 9/2 tranzistora - a sta se nalazi iza toga ——HDMI ploca koja nema svoj ventilator i eto belaja.

Da ne bude moja greska da je ONKYO zatrpan - ima svoje mesto u otvorenoj polici van blizina grejnog tela - i ko za inat ja 2 kanala prednja nisam koristio jer se tu nalazi ASK - sto znaci da se mnogo manje grejao..

Tako da ONKYO sapada u nongrata firmu odsad pa nadalje i ubuduce.

Hvala :ded pa se ja vratih na Yamahu odsad pa nadalje i ubuduce :yh

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 28 Feb 2013, 15:18

first wrote:
DejanM wrote:Posle silnog premisljanja na kraju sam prelomio i narucio nov primerak Denon AVR-3313. Treba da stigne za koji dan ...
Neka se već jednom i to desilo,... :wink
...nego me zanima šta je presudilo da izbor bude baš takav? :mr
Vise stvari ... Prvo nasao sam ga za 850 eura sa sve transportom do Beca. Drugo sto se funkcionalnosti tice, ovaj AVR ima sve sto mi treba: networking (koji navodno odlicno radi) internet radio, dobru video sekciju a narocito dobar upscaler, AirPlay, dovoljno ulaza i izlaza .... Ima 7 pojacala (meni zbilja ne treba vise) a njihova snaga od 125 W je cini mi se prihvatljiva - narocito ako se ima u vidu da prednja dva kanala ionako pokrecem sa svojim mono blokovima.

U uzem izboru je bio i Onkyo 3009 (mogao sam da ga kupim za 1257 eura) ali mi se nikako nije dopadalo njegovo prekomerno grejanje. Yamaha 3010 je takodje bila u igri (cak mi je jedan primerak izmakao za dlaku za 1100 eura) ali ona ima prosecnu video sekciju i po broju features je cak losija od ovog Denona. Nesto nisam video svrhu da idem po ove najnovije AVRs koji su tu negde oko 2000 eura, jer osim vise snage ne bih dobio nista vise ... a ionako ne znam sta bih radio sa 9 pojacala kad imam samo 5 zvucnika, od kojih 2, kao sto rekoh, pokrecem pomocu odvojenih pojacala. Oni imaju doduse bolji sistem za merenje odziva prostorije ali cu pokusati sa ovim Denonom da dobijem pristojan zvuk - ako ne do kraja sa automatikom koja se uz njega isporucuje onda sa dodatnim manualnim namestanjem. Ionako se to radi par puta i vise se ne dira godinama ...

I eto ... imanm utisak da sam ovom prilikom uspeo da odluku donesem razumom. Koliko je stvarno dobar ovaj Denon - to cu videti kada stigne i kada ga instaliram ...

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 28 Feb 2013, 17:42

pecass x wrote:Cisto da se zna ONKYO TX 1007 C R K O - i to iz razloga G L U P O S T I projektanta ( naravno da je cela serija u USA povucena ili im je zamenjena HDMI ploca kao greska u seriji) mene ceka nepoznat datum i 280 e za opravku TUDJE svinjarije :wll ...

Zasto ovako? - 2 ventilatora koja se nalaze iza prednje ploce risivera - hlade celu amplifikaciju ( u pravcu ka zadnjj ploci) koja ima 9 kanala- 9/2 tranzistora - a sta se nalazi iza toga ——HDMI ploca koja nema svoj ventilator i eto belaja.

Da ne bude moja greska da je ONKYO zatrpan - ima svoje mesto u otvorenoj polici van blizina grejnog tela - i ko za inat ja 2 kanala prednja nisam koristio jer se tu nalazi ASK - sto znaci da se mnogo manje grejao..

Tako da ONKYO sapada u nongrata firmu odsad pa nadalje i ubuduce.

Hvala :ded pa se ja vratih na Yamahu odsad pa nadalje i ubuduce :yh
Zao mi je sto ti se to desilo. To nije stvar koja se obicno desava cak ni posle vise godina upotrebe. Medjutim ti Onkyo AVRs se zbilja ludacki greju. Ja nisam mogao da verujem kada sam to otkrio na modelu 3009. Radi se o video procesoru a na toj kartici se nalaze i svi HDMI ulazi i izlazi. Jedna mogucnost jeste da se iskljuci video sekcija (pod uslovom da se ne koristi) ali zasto onda placati za nesto sto onda mora da se iskljuci da se ne bi pregrejalo ?

Ja sam zbog toga odustao od Onkyo AVRs iako oni po svojoj specifikaciji zbilja ne izgledaju lose.

Ako si vec kod Yamahe, ovi novi modeli su zbilja dobri i svi hvale njihov dobar zvuk. Slika je onako ... mogla bi da bude i bolja, narocito upscaler. Doduse pitanje je i kakve su tvoje ambicije u tom delu: video upscaling-a .... Ono sto je medjutim zbilja jako dobro (ima 3 DSPs za procesiranje slike i tona, posebne 32-bitne DACove za svaki kanal, itd.) jeste novi Denon 4520. On jeste grdosija, jeste i nesto skuplji, ali to je ono sto mozda tebi treba s obzirom na broj zvucnika koje posedujes i s obzirom na tvoju strast prema filmovima i videu uopste.

pecass x
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by pecass x » 28 Feb 2013, 18:58

Ja sasvim zadovoljan Yamahom 3010 mada trebalo joj je da se rasvira ozbiljnih 2 meseca ali sada :yahoo plasimo komsiluk u okolini...

Post Reply