HiFi & Professional Audio Forum  

Povezivanje TV-a i AV Risivera

A/V risiveri, DVD / Blu-Ray plejeri, (O)LED i LCD paneli..

Topic author
Beshla
Nov korisnik
Nov korisnik

Re: Povezivanje TV-a i AV Risivera

Post by Beshla » 17 Aug 2011, 21:29

Hvala drugar, sad je sve jasno!

Topic author
Beshla
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by Beshla » 18 Aug 2011, 21:09

Kupljeno! Sve sam povezao kako treba (po uputstvu) i tjuner funkcionise kako treba ali imam problem sa povezivanjem TV-a i pojacala.
Povezao sam TV sa pojacalom sa RCA L/R cincevima. Sa TV-a AUDIO L/R na AUX ulaz pojacala. Na TV-u sam ukljucio Easylink, a na pojacalu ukljucio AUX ulaz i nista se ne desava. Probao sam i sa drugim ulazima na pojacalu (tuner, phono, tape I i II) i ista stvar. Drugih ulaza na pojacalu nema! Sta sad? Inace, TV je Philips 32PFL5405H/12.
Image

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 19 Aug 2011, 00:50

Tvoj TV nema analogni audio izlaz u bilo kom obliku ... to je dosta interesantna i retka pojava. Jedini audio izlaz je digitalni ! Posto si isao sa obicnim stereo ampom jedini nacin da spojis njega sa ovim TVom jeste da koristis izlaz za slusalice sa TVa. Znaci treba ti kabl koji na jednoj strani ima malu bananu od 3,5 mm a na drugoj dva RCA kabla. Takvih kablova ima da se kupi i oni nisu obicno skupi.

sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 19 Aug 2011, 01:25

SCART bi trebao da ima i Audio out (pored in) i to stereo. Ima da se kupe jeftini adapteri SCART/RCA sa prekidacem in/out na sebi, pa se proba.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 19 Aug 2011, 07:50

sn wrote:SCART bi trebao da ima i Audio out (pored in) i to stereo. Ima da se kupe jeftini adapteri SCART/RCA sa prekidacem in/out na sebi, pa se proba.
Zbunjuje to sto je u manualu za TV eksplicitno receno da je to input scart. Takodje u nacinima vezivanja ovog TVa sa ostalim uredjajima, nigde nema pomena o analognoj audio vezi prema stereo pojacalu .... Tako da jedino sto sigurno ostaje jeste izlaz za slusalice.

Medjutim ovo sa scartom bi trebalo probati jer je sigurno komfornija varijanta od izlaza za slusalice.

Topic author
Beshla
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by Beshla » 19 Aug 2011, 12:15

RCA cicnceve sam na TV-u prikljucio na beli i crveni ulaz koji su pored Pr Pb Y ulaza na sl.3 zaokruzeno crveno.
Sve sam to podesacao dok je TV bio ukljucen. Kada ga iskljucim i ponovo ukljucim daje poruku: "Prebacujem na pojacalo", a zatim "Nije uspelo".

Image

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 19 Aug 2011, 12:27

To su audio ulazi za TV. Te chincheve koristis kada recimo zelis da povezes DVD player koji nema scart na TV. Onda zvuk ide od DVD playera prema TVu. Ono sto tebi treba jeste obrnuto (ako sam te dobro razumeo) - ti zelis da zvuk koji imas na TVu, a koji dobijas preko koax kabla, prebacis na stereo amp. Za to ti trebaju ista takva dva chincha, koji su medjutim audio izlazi. Takve audio outs obicno imaju gotovo svi TVs ... osim izgleda ovog Philipsa ... :roll:

Zato moras da se snalazis koristeci ili SCART ili izlaz za slusalice. Za scart nisam siguran da ce da radi (probaj) a za izlaz za slusalice jesam. Trebaju ti samo posebni kablovi za to: scart - 2 x RCA ili 3,5 mm banana - 2 x RCA ....

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 19 Aug 2011, 12:29

Uzgred, taj EasyLink koji si ukljucio, ti ne igra jer nemas HDMI veze .... Proveri jos jednom u manualu ali cini mi se da je to Philips sistem za kontrolu uredjaja samo onda kada je veza ostvarena preko HDMI kabla ...

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 19 Aug 2011, 12:32

Pise fino HDMI + digital.
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

Topic author
Beshla
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by Beshla » 19 Aug 2011, 15:35

OK, kupicu danas MIC bananicu sa 2 RCA cinca. Nije mi jasno, zasto daje poruku :"Prebacujem na pojacalo" ako je to audio ulaz? Znaci da je TV ipak prepoznao pojacalo (bez moje pomoci) i da je pokusao da prebaci zvuk na njega.

Topic author
Beshla
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by Beshla » 19 Aug 2011, 17:26

Radi! Uf kakav zvuk!!! Ostaje jos da nakacim DVD kad stigne. Hvala na pomoci!

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 19 Aug 2011, 18:00

Beshla wrote:Radi! Uf kakav zvuk!!! Ostaje jos da nakacim DVD kad stigne. Hvala na pomoci!
Kako si ga povezao ?

Topic author
Beshla
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by Beshla » 19 Aug 2011, 21:13

Bananica u izlaz za slusalice na TV-u, a RCA L/R na pojacalo.

Topic author
Beshla
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by Beshla » 20 Aug 2011, 17:56

DejanM wrote:
Beshla wrote:E da, jos jedna stvar. Ovi stari tjuneri sa skalom mi se strasno svidjau, a interesuje me kakav je generalno prijem i kvalitet prijema u odnosu na digitalne?
To zavisi od modela do modela i tesko je dati neki generalni odgovor. U svakom slucaju ce ti trebati dobra antena i to postavljena na dobro mesto - na mesto odakle je prijem dobar.

Evo mene opet :) Sto se tice antene, tjuner vec ima sa zadnje strane malu elipsastu FM antenu koja je povezana na 2 srafcica. Da li se spoljasnja antena (npr. kruzna Dual-ova) moze povezati na ove stafcice?

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 20 Aug 2011, 17:58

FM antene obicno imaju koax vezu. Pogledaj na toj Dual anteni kakvu vezu podrzava pa ces videti ...

Post Reply