HiFi & Professional Audio Forum  - Molim nove članove da sačekaju overu registracije na Forum par dana, jer se radi ručno; razlog su spameri.

LCD TV na pojacalo ili risiver, predlog modela???

A/V risiveri, DVD / Blu-Ray plejeri, (O)LED i LCD paneli..
Post Reply

Topic author
sasajti
Nov korisnik
Nov korisnik

LCD TV na pojacalo ili risiver, predlog modela???

Post by sasajti » 16 Aug 2011, 22:29

Ljubitelj sam muzike i filmova pa sam poceo lagano da nabavljam po nesto. Imam LCD TV LGLD420 koji ima u sebi player tako da pusta sve video zapise. Hteo bih da ga povezem sa nekim uredjajem zbog reprodukcije zvuka.Na TVu mi je slobodan samo Optical Audio Out pa bih hteo da ga prikljucim na neki A/V risiver ili pojacalo koje cu ujedno da koristim i za slusanje muzike sa CD playerom ili media playera (WD mini).
Gledao sam svakakva pojacala (ona koja imaju opticki ulaz), takodje sam gledao i risivere da bih mogao i da slisam radio stanice pa se tu javljaju u A/V risiveri i ja sam dosao u totalnu konfuziju. Nije mi bitan 5.1 sistem zato sto i nisam neki ljubitelj toga, vise sam za stereo varijantu ili 2.1.
Konkretna pitanja:
1. Za moju situaciju koju varijantu preporucujete, pojacalo ili A/V risiver (neki model predlog, mozda se i nadje polovno)
2. Da li ce preko pojacala ili risivera i mog tv-a preko optike biti nesmetna reprodukcija zvuka jer sam na mnogim risiverima video DTS (da li se to odnosi na neki konvertor ili podrazumevana ulaz ili sta vec) jer LG TV ne podrzava DTS tako da svaki HD (H264) film moram da kovertujem u AC3 i tako ga gledam.

Bio bih vam veoma zahvalan da mi pojasnite neke stvari i date pojasnjenja jer ne bih hteo da budem izvacaren prilikom kupovine i da mi se uvale stvari koje meni i nisu potrebne i preplatim neke stvari....

Pozdrav

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Re: LCD TV na pojacalo ili risiver, predlog modela???

Post by DejanM » 16 Aug 2011, 22:55

Najjeftinije resenje ti je da ides po neki manji AV Receiver. Stereo pojacala sa ugradjenim DACovima su dosta skupa. Takodje opcija sa DAC + stereo Amp ce da kosta vise od manjeg AV Receivera .... doduse verovatno ce i da svira nesto bolje.

Znaci kupis neki manji Denon ili Onkyo AV Receiver i onda pomocu optickog digitalnog kabla povezes svoj LG sa AVRom. Na AVR zakacis 2 zvucnika ( a kasnije mozes da dodas i ostale ako zelis) i to je to .... Sto se tice DTSa i ostalih formata - to neka te ne brine: AVR imaju mogucnost konvertovanja raznih audio formata. To je stvar konfiguracije samog AVRa. A dobices i FM radio kao bonus ...

Topic author
sasajti
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by sasajti » 16 Aug 2011, 23:04

DejanM wrote:Najjeftinije resenje ti je da ides po neki manji AV Receiver. Stereo pojacala sa ugradjenim DACovima su dosta skupa. Takodje opcija sa DAC + stereo Amp ce da kosta vise od manjeg AV Receivera .... doduse verovatno ce i da svira nesto bolje.

Znaci kupis neki manji Denon ili Onkyo AV Receiver i onda pomocu optickog digitalnog kabla povezes svoj LG sa AVRom. Na AVR zakacis 2 zvucnika ( a kasnije mozes da dodas i ostale ako zelis) i to je to .... Sto se tice DTSa i ostalih formata - to neka te ne brine: AVR imaju mogucnost konvertovanja raznih audio formata. To je stvar konfiguracije samog AVRa. A dobices i FM radio kao bonus ...
Hvala ti puno, znaci nemam mnogo brige. Denon ili Onkyo mi resava problem zvuka a ujedno i za kasnije video signala. Samo je bitno da imaju opticki ulaz a za model zavisi od novcanika. Gledao sam na kupujem-prodajem ima gomila. Ako ti nijeproblem kazi mi za neki model kao smernicu sta da trazim pa cu ja procackati karakteristike i traziti sta mi odgovara u zavisnosti od budzeta. Hvala ti jos jednom , jer sam bio u takvoj konfuziji sta kako uraditi..... :D

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 17 Aug 2011, 07:37

Za koji AVR ces se odluciti, to zavisi pre svega od budzeta ali i od tvojih afiniteta. Mozes da ides sa novim ali manjim modelima AVR a mozes da ides i sa nekim polovnim a boljim modelom. Treba samo da vodis racuna o tome da manji AVR obicno nemaju video procesiranje signala nego samo audio. To vazi i za mnoge bolje ali starije modele. Takodje, nacin veze (opticki digitalni) je ogranicavajuci faktor, tako da gomila novih HD Audio formata nece imati za tebe neki znacaj. To ti omogucava kupovinu i nekih starijih uredjaja (svi oni imaju opticke ulaze).

Kada su novi u pitanju ja bih gledao u pravcu Denon 1612 ili mozda jos i neki manji ... ili Onkyo TX SR309 ili 509 ... Kod polovnoih postoji masa opcija i to pre svega zavisi od ponude.

Takodje na Denon stranici (cini mi se da nesto slicno postoji i na Onkyo stranici) mozes da odaberes nekoliko modela pa da ih onda uporedis. Na taj nacin ces dobiti preglednu informaciju o razlikama izmedju pojedinih modela. Onda jednostavno odlucis sta ti je vazno a sta nije od ponudjenih mogucnosti i na taj nacin dodjes do one sprave koja odgovara tvojim potrebama.

Post Reply