HiFi & Professional Audio Forum  

Oppo 93 moze da se kupi u Evropi

A/V risiveri, DVD / Blu-Ray plejeri, (O)LED i LCD paneli..

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Oppo 93 moze da se kupi u Evropi

Post by DejanM » 10 Sep 2011, 00:24

Oppo 93 moze da se kupi u Evropi po ceni od 649 eura. Ovde moze da se pricta test ove sprave:

http://www.areadvd.de/lm/AV_Hardware/test_oppo93.shtml

Narocito mi se svidja sto ima eSATA interface ...

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Re: Oppo 93 moze da se kupi u Evropi

Post by gvlada » 10 Sep 2011, 01:05

Koliko znam moze vec meseciam da se kupi, za UK znam a pominjano je da ih ima u Hrvatskoj. Tamo imaju distributera, ovde ne.
Shut up before I slap the taste so far out of your mouth you'll never get it back!

Vladavina has spoken.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 10 Sep 2011, 09:54

Ova sprava ima spec koji se granici sa gotovo neverovatnim ... nesto najbolje na trzistu !

Pored eSATA prikljucka, podrzava i NTFS, sto znaci da reprodukuje i files vece od 4 GB. Ima 2 HDMI izlaza, sto je takodje bitno. Preko HDMI moze da posalje (multikanalni) DSD stream !!! To je verovatno najjeftiniji player trenutno na trzistu sa tom mogucnoscu. Zbilja impresivno ...

http://www.oppo-bluray.co.uk/ecommerce/ ... -93EU.aspx

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 10 Sep 2011, 10:17

Hehe.... model 95 je jos impresivniji a oni koji ga culi tvrde da nema boljeg ni za veci novac.
Na drugom forumu odavno ima tema za Oppo uredjaje, svuda su extra cenjeni ali ih kod nas nema pa nema.
Shut up before I slap the taste so far out of your mouth you'll never get it back!

Vladavina has spoken.

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 10 Sep 2011, 10:32

Oppo BDP-95EU je definitvno bolji izbor za one koji traže univerzalni plejer sa vrhunskim zvučnim karakteristikama,
ali je u toj klasi odličan uređaj i Cambridge Audio 751BD.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 10 Sep 2011, 10:46

Video sam i tu 95 varijantu. Ona je ocigledno pojacana u pravcu HiFi reprodukcije: SABRE chipovi itsl. Takodje sjajan izbor. Meni medjutim ova manja verzija (kao zamena recimo za Panasonic 310) igra sasvim dobro ...

Evo ih i na Amazonu:

http://www.amazon.de/OPPO-BDP-93EU-Blu- ... 434&sr=1-1

Malo su skuplji ali se ne placaju transportni troskovi ...
Last edited by DejanM on 10 Sep 2011, 11:33, edited 1 time in total.

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 10 Sep 2011, 11:20

Ehh... kad bi Amazon postojao i kod nas.... koliku reku bi imali :D
Ako imas jak ext dac ili odlican AVR sto da ne.... 93 je fantasticni izbor.
Ono sto je zanimljivo je sto mozes iskljuciti i video obradu tj da stavis pass through za sve pa ako imas bolji video cip u AVR npr da ga iskoristis.
Nego, P 310 zar ne moze da cita ntfs... ili moze samo exfat... sad se ne secam... :)

Vladavina has spoken.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 10 Sep 2011, 11:38

gvlada wrote:Ehh... kad bi Amazon postojao i kod nas.... koliku reku bi imali :D
Ako imas jak ext dac ili odlican AVR sto da ne.... 93 je fantasticni izbor.
Ono sto je zanimljivo je sto mozes iskljuciti i video obradu tj da stavis pass through za sve pa ako imas bolji video cip u AVR npr da ga iskoristis.
Nego, P 310 zar ne moze da cita ntfs... ili moze samo exfat... sad se ne secam... :)
P310 ne moze NTFS. Doduse to meni nije bitno jer moze da pristupa diskovima u mrezi ili direktno ili preko DLNA servera. Zbog toga to i nije neki nedostatak.

eSATA prikljucak je medjutim interesantan jer omogucava direktno kacenje vecih diskova (u tom kontekstu onda i NTFS dobija na znacenju) pri cemu je prenos podataka daleko veci nego preko USB. To deluje dobro ... Ono sto ne znam medjutim jeste da li Oppo moze u tom slucaju (sa zakacenom NTFS diskom preko eSATA) da sluzi kao server ?

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 10 Sep 2011, 11:39

Meni se strasno dopada opcija da imam player koji preko svog HDMI izlaza moze da posalje DSD stream (SACD) do AVRa ... i to u multi-kanal verziji ... Oppo to moze !

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 10 Sep 2011, 11:42

Mislim da ne moze Oppo 93 da bude server vec samo klijent. Moze da uzima files sa mreze ali ne i da ih salje dalje tj moze pre svojih av izlaza ali ne i lan.
Oppo playeri cesto salju i sacd i dvd-audio multich preko hdmi.

Vladavina has spoken.

pecass x
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by pecass x » 10 Sep 2011, 16:36

DejanM wrote:Meni se strasno dopada opcija da imam player koji preko svog HDMI izlaza moze da posalje DSD stream (SACD) do AVRa ... i to u multi-kanal verziji ... Oppo to moze !
To moze i Denon 1611... :wink za manje para.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 10 Sep 2011, 16:48

pecass x wrote:
DejanM wrote:Meni se strasno dopada opcija da imam player koji preko svog HDMI izlaza moze da posalje DSD stream (SACD) do AVRa ... i to u multi-kanal verziji ... Oppo to moze !
To moze i Denon 1611... :wink za manje para.
U specifikaciji pise da Denon moze da reprodukuje SACD ali preko analognih izlaza - to znaci da player sam vrsi dekodiranje SACD signala i da ga onda konvertuje pomocu internih DAC chipova u analogni signal, koji se onda prosledjuje napolje. Ono na sta sam ja mislio jeste da player prosledi SACD signal digitalno preko HDMI do AVRa. To ovaj najmanji Denon ne moze i za tu funkciju je potrebno ici do onog najveceg Denona koji kosta kao bubreg ...

Evo ovde interesantne opcije za kupovinu Oppo uredjaja:

http://www.ebay.de/itm/OPPO-BDP-93-Mult ... 45fcef2f76

Radi se o americkim spravama koje su tunirane tako da je sklonjena zastita pa mogu da reprodukuju i DVDs i BRs svih mogucih regiona. Posto sama sprava izgleda ima univerzalno napajanje, onda ni to nije problem. Jedini problem ostaje carina ...

pecass x
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by pecass x » 10 Sep 2011, 16:56

Pa ne bih pričao da ga nemam kod kuće i DSD šljaka preko Onkya i SACD DVD AUDIO I BR 8)

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 10 Sep 2011, 17:14

pecass x wrote:Pa ne bih pričao da ga nemam kod kuće i DSD šljaka preko Onkya i SACD DVD AUDIO I BR 8)
Preko HDMI ?

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 10 Sep 2011, 17:15

DejanM wrote: Ono na sta sam ja mislio jeste da player prosledi SACD signal digitalno preko HDMI do AVRa. To ovaj najmanji Denon ne moze i za tu funkciju je potrebno ici do onog najveceg Denona koji kosta kao bubreg ...
Ne, nije tako. Peca je u pravu. Podrška SACD formatu od strane HDMI asociacije stigla je sa verzijom 1.2a, a za DVD-Audio već od verzije 1.1b.
Drugim rečima, ako plejer čita SACD format, potrebno je još samo da ima HDMI izlaz minimum verziju 1.2a ili neku noviju i proslediće
DSD stream do AVR-a, stim što i AVR takođe mora imati HDMI bar v.1.2a ili neku noviju.

Post Reply