HiFi & Professional Audio Forum  - Molim nove članove da sačekaju overu registracije na Forum par dana, jer se radi ručno; razlog su spameri.

Kucni bioskop sa Bose Acoustimass 5 series II

A/V risiveri, DVD / Blu-Ray plejeri, (O)LED i LCD paneli..
Post Reply

Topic author
altec
Nov korisnik
Nov korisnik

Kucni bioskop sa Bose Acoustimass 5 series II

Post by altec » 24 Oct 2011, 23:01

Pozdrav dragi forumasi...
obracam vam se po prvi put i kao pocetnik imao bih par pitanja...
E ovako...kao sto naslov kaze pokusavam da napravim kucni bioskop, posedujem zvucnike 2.1 sistema Bose Acoustimass 5 series II pa me zanima sta vezati na njih...ono sto sam ja zamislio jeste jedan Sonijev risiver i Samsungov blu rej plejer (linkovi u nastavku) http://www.tehnomanija.rs/katalog/sony- ... 0-ece.html
http://www.samsung.com/rs/consumer/tv-a ... prd_detail
Buni me to sto Samsungov plejer vec ima izlaz od 7.1 kao sto ima i Sony risiver, pa me zanima da li su mi oba uredjaja neophodna ili mogu to da resim samo sa Samsungom...?
Druga stvar...imam mogucnost da nabavim vrlo povoljno i jos jedan par Bose zvucnika iz iste serije samo bez vufera, pa je moje pitanje da li mogu i njih da prikacim na vec postojeca dva komada, da li mi je potreban u tom slucaju i neki centralni zvucnik, i da li ce risiver ili plejer moci da guraju ta dva para zvucnika...
Nadam se da ste razumeli moje nedoumice, i moja laicka razmisljanja...pa ako imate neki predlog ili savet molim vas recite mi...

Srdacno vas pozdravljam,

ps: i jos jedna nedoumica oko risivera, dvoumljenje izmedu gore pomenutog Sonija i Yamahe http://www.tehnomanija.rs/katalog/yamah ... 67-ti.html
koji je vas predlog ?

Topic author
altec
Nov korisnik
Nov korisnik

Re: Kucni bioskop sa Bose Acoustimass 5 series II

Post by altec » 25 Oct 2011, 11:29

... i jos jedna stvar... a to je da Bose AM5 ima pasivan subvufer, pa me zanima da li njega mogu da spajam sa ovim risiverima ili mi treba neko pojacalo ? Posto risiver Yamaha RX-V367 ima samo linijski ulaz za aktivan sub...
Pomagajte ljudi !

Hvala

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 31 Oct 2011, 08:50

altec,

postavio si dosta pitanja. Ja cu pokusati redom da odgovorim na njih a ti, ako ja propustim nesto, me podseti na to ...

Prvo, 7.1 izlazi sa BR playera i isti takvi ulazi na AVRu .... Radi se o analognim izlazima (tj. ulazima) jer taj Samsung ima ugradjene i video i audio dekodere u sebi. Znaci da dekodiranje moze da obavi i Samsung 6900. Medjutim i pored toga ti treba AVR, zbog ugradjenih pojacala kao i zbog daleko boljeg procesiranja audio signala, nego sto to rade BR playeri. Kada spojis BR player na AVR onda koristi HDMI vezu a ove analogne nemoj koristiti. Na taj nacin ce procesiranje audio signala biti kompletno odradjeno u AVRu.

Drugo, da li mogu da se zakace Bose za AVR. Odgovor je da. AVRs (bar velika vecina) podrzava i kacenje aktivnih i pasivnih subwoofera. Yamaha Rx-V371 medjutim podrzava kacenje samo aktivnih subwoofera. To znaci da ili moras da ides po jaci model Yamahe (onaj koji podrzava i pasivne subwoofere) ili (jos skuplje) da kacis posebno pojacalo samo za pokretanje subwoofera. Moj predlog ti je da ides po bolji model AVRa.

Da li mogu da se dodaju ostali Bose zvucnici - odgovor je DA.

Sony ili Yamaha - to je stvar ukusa ali i mogucnosti koje ovi AVRs nude. U svakom slucaju tebi treba AVR koji podrzava pasivne subove pa zato to neka ti bude polazna tacka za identifikovanje pravog AVRa .... Na tvom mestu bih ja pogledao u tom segmentu jos i Denon i Onkyo AVRs ...

acke+68
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by acke+68 » 03 Jan 2012, 08:17

Pozdrav, u velikoj sam nedoumici, iz NS sam, zovem se Aca. Hteo bih da te pitam par stvari u vezi Bose Accoustimas 5 zvucnicima. Imam u planu da ih kupim posto imam problema sa prostorom, ali citajuci forume, primetio sam da nisu omiljeni medju ljubiteljima muzike, uglavnom zbog cene, pa i kvaliteta zvuka. Kazu ljudi da se za te pare mogu uzeti bolji zvucnici. Medjutim, ja volim Bose, meni su oni pojam moci, dobrog zvuka i samo ime kad izgovoris BOSE, nekako ide sa postovanjem. Koliko sam skontao bitna je velicina sobe, a ona je oko 25m2, i slusao bih Alternativu, Pop, Pop-Rock, Electronic...i tako. Da li mi mozes napisati neka tvoja iskustva sa njima, da li su mocni, kakvi su basevi, visoki i srednji tonovi? Da li si zadovoljan sa njima, tj kada bi ponovo kupovao, da li bi ih sada ponovo uzeo? I na kraju sa li imas neku zamerku koju tek sada primecujes? Pozdrav i sve najbolje u 2012g. u privatnom zivotu i poslovnom planu, Aca.

Post Reply