HiFi & Professional Audio Forum  

Da li je moguce iskoristiti TV zvucnike za Home Theater ?

A/V risiveri, DVD / Blu-Ray plejeri, (O)LED i LCD paneli..

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Re: Da li je moguce iskoristiti TV zvucnike za Home Theater

Post by DejanM » 24 Mar 2012, 12:21

Da ta bananica ulaz bi mozda moglo da bude to sto ja trazim. Moram da probam ... samo da nadjem negde kabl sa 3,5mm bananom na jednom kraju i sa dva RCA na drugom ... Ali ionako sada upravo idem u radnju da kupim usisivac pa cu tamo da pogledam ...

qvlado, hvala puno na vremenu koje si utrosio na ovo ...

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 24 Mar 2012, 13:52

Svidja mi se ovo.... idem da kupim usisivac pa cu kupiti i kabl... hehe... :)
Takvi kablovi se dobijaju uz bilo kakve PC zvucnike ili kostaju ovde (najobicniji) po 100-ak dinara i manje.
Ako kasnije zelis bolji imas bas lep QED Refernce J2P http://www.qed.co.uk/109/gb/product/ref ... io_j2p.htm
Taman posla, ako mogu da "odmognem" sto da ne. ;)
Shut up before I slap the taste so far out of your mouth you'll never get it back!

Vladavina has spoken.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 24 Mar 2012, 15:51

Uzeo sam Vivanco od 1,5m za 7 eura. Kasnije, ako bude radilo kako treba mogu da odem po taj QED - ja imam lepo iskustvo sa QED kablovima ...

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 24 Mar 2012, 16:28

Licno i ja volim QED interkonekte, imam par Reference 1 kablova. Nego, sta bi? Radi li i kakav je utisak koristiti tv zvucnike za front height?
Shut up before I slap the taste so far out of your mouth you'll never get it back!

Vladavina has spoken.

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 25 Mar 2012, 14:38

Rekoh odmah ces da povezes kabl, nekoliko kliktaja dugmica i kazes kako sta radi....

Vladavina has spoken.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 26 Mar 2012, 18:16

Povezao sam TV zvucnike tako da rade umesto front speakers. To bi bila recimo alternativna B konfiguracija u slucaju da gledam nesto stonije mnogo zahtevno po pitanju zvuka a da opet imam 5 kanala ukljucenih ....

Definitivno treba jos probati i koristiti vise razlicitih programa da bi se doneo neki zakljucak. Ovako na brzinu - utisak bas i nije neki ... Zvucnici na mom TV su okrenuti prema dole, gde se nalazi veliki srednji zvucnik, koji ih dosta pokriva. Takodje, kao fronts ja obicno koristim moje trosistemske Focale pokretane pomocu mono blokova, koji su razmaknuti oko 3,5 m jedan od drugog, a ovi TV zvucnici se nalaze odmah jedan pored drugog, tako da se gubi na prostornosti.

U svakom slucaju cu jos probati ali ovo u najboljem slucaju izgleda moze da bude samo neko pomocno resenje ...

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 26 Mar 2012, 18:47

Da... pa ipak je prevelika razlika u samom kvalitetu tv i hifi zvucnika.

Vladavina has spoken.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 26 Mar 2012, 20:34

Mislim da je veci problem u njihovom polozaju nego u kvalitetu - mada stoji da oni nisu tako dobri kao HiFi zvucnici. Posto sam ih zakacio za AVR onda sam pustao i muziku samo preko TV zvucnika i to je zvucalo ok. Doduse bio je cujan nedostatak basa ali to moze da prodje. Medjutim polozaj (okrenuti na dole i blizu velikog srednjeg zvucnika) cini da su pomalo zaguseni. Cini mi se da oni TVs koji imaju zvucnike sa strane, koji pucaju levo i desno od ekrana, imaju bolje sanse da u ovakvoj konfiguraciji pruze vise. Ali slazem se da ovo sigurno nije ultimativno resenje.

Ostaje jos da ih isprobam kao prednje surround zvucnike - ali za to mi treba nov AVR ... :D

Post Reply