HiFi & Professional Audio Forum  

London bez analognog signala

A/V risiveri, DVD / Blu-Ray plejeri, (O)LED i LCD paneli..
Post Reply

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

London bez analognog signala

Post by sn » 19 Apr 2012, 15:17

Pet miliona domaćinstava je od juce ujutro ostalo bez analognog signala na svojim televizorima u Londonu. Analogni TV kompleti bez set-top kutija postaće uskoro potpuno beskorisni u finalnoj fazi najvećeg dela programa prebacivanja na digitalni signal. Međutim, manje od 1% stanovnika Londona sada koristi analogni komplet za svoje glavne televizore. Proces je započeo 4. aprila kada je signal BBC 2 isključen, a sada će biti isto učinjeno i sa preostalim kanalima. Više od 35.000 ljudi u Londonu su već zvali liniju za pomoć koju je uspostavio "Digital UK", telo koje vodi ovaj prelazak. Iako će gledaoci morati ponovo da naštimuju svoje televizore i set-top box uređaje, sva postojeća digitalna oprema nastavlja da radi. London je tako od juce postao još jedan grad koji može da kaže da je u potpunosti digitalan.

izvor: Telegraph

Image

Staromodan
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Re: London bez analognog signala

Post by Staromodan » 19 Apr 2012, 22:02

Ja sam odustao od toga, kada sam morao igrati tetris i pokušati otkriti šta bi trebale značiti zamrznute lego kocke.
Ali bilo je i dobrih strana, npr. videospotovi su izgledali puno bolje, kao znanstvena fantastika, a i zvuk je više ličio na elektronsku tehno muziku.
Na kraju se razočarao kad sam shvatio da je to bila lejdigaga (ili nešto slično tome) u trenu kada signal nije imao dovoljno informacija, iako je bio jak.
Očito nije mogao prožvakati modernu muziku.

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 20 Apr 2012, 00:07

Zvuci kao da si pokusao gledati dig tv na sporetu. :)
Shut up before I slap the taste so far out of your mouth you'll never get it back!

Vladavina has spoken.

Staromodan
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Staromodan » 20 Apr 2012, 21:27

Sjećam se kad je to tek trebalo doći, pa su reklamirali da se skinu analogne antene.
Neki su ih i skinuli, pa ih poslije vraćali.
Zvuči kao loš vic.

Post Reply