HiFi & Professional Audio Forum  

A gde je subtitle?

A/V risiveri, DVD / Blu-Ray plejeri, (O)LED i LCD paneli..
Post Reply

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

A gde je subtitle?

Post by sdanicic » 27 Aug 2013, 08:08

U nekoj doglednoj buducnosti planiram da napokon uzmem Blu-ray player koji ce mi posluziti i kao CD transport.

Oko mi je odavno zapalo za sada vec pomalo stari model Panasonic DMP BDT-500 i promuvao sam se po forumima da vidim kako se isti snalazi sa subtitle (.srt) fajlovima kada se gleda film sa USB flasha ili externog diska.

I onda jedan za drugim postovi da model BDT 500 ne moze skoro ni u jednoj varijanti da povuce srt fajl kao subtitle. A sada da "hard-codujem" srt file u MKV ili AVI fajl, pa bas nesto i nisam zainteresovan.

Hajde za filmove koji su na engleskom to nije problem, ali kako volim i dosta gledam filmove koji su na drugim jezicima, bez subtitlea - tesko ce to da prodje :-(

Imate li neki predlog za model koji se snalazi sa subtitle fajlovima bez problema, a da ima i kvalitetan audio deo (audio signal preko coax izlaza u DAC pa u pojacalo)?

Mjuzik
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Re: A gde je subtitle?

Post by Mjuzik » 27 Aug 2013, 17:51

nemam licna iskustva ali kazu da su lg plejeri medju najboljima sto se tice podrske za razne video formate, sto verovatno ukljucuje i titlove...neko nepisano pravilo je da su lg i samsung daleko fleksibilniji prema svim "piratskim" zahtevima za razliku od npr. panasonica, pioneera, sony itd...koreja vs. japan...e sad, koliko bi te samsung ili lg zadovoljili u audio smislu zaista ne znam...za te potrebe okolo hvale oppo br plejere, ali on je daleko skuplji od svih pomenutih...

sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 27 Aug 2013, 20:10

Kod mene je gledanje filmova po skracenom postupku; ubodem usb sa filmom i titlom u tv i to je to. Jedino ime titla mora da bude identicno sa imenom filma, da bi ga tv 'povukao'.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 29 Aug 2013, 14:34

Ako ces da gledas filmove sa Hard Disca i da spustas srt files, onda ti je najbolje da ides na jednu sasvim drugu opciju: a ona se zove racunar. Blue Ray playeri obicno nisu u stanju bas sve formate da reprodukuju bez problema. Oni i jesu prevashodno pravljeni da reproduku filmove ili sa DVD ili sa BR diskova.

Moj predlog ti je da ides po Mac Mini. Ako ti treba i cd transport onda za 70 eura dokupis CD ROM za Mac Mini i to je to.

Sir Oliver
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by Sir Oliver » 29 Aug 2013, 17:29

I ja bi predlozio da se odustane od BR palyera. To je dobro resenje za plug&play korisnike koji kupe film i gledaju a nisu bas mnogo nerd-ovi. ( kao mi :D )
Samo bih ja predlozio nesto drugo. Android player. Minijaturan, jeftin, sam se upgraduje, podrzava sve zivo,....
A jos je prosirljiv i nekim USB DACom na HiFu. Dodaj WiFi tastaturu i misa i eto resenja.
Nesto ovako
Image
ili ovako
Image
Proberi samo neki sa najjacim procesorom

Mjuzik
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Mjuzik » 29 Aug 2013, 20:46

DejanM wrote:Ako ces da gledas filmove sa Hard Disca i da spustas srt files, onda ti je najbolje da ides na jednu sasvim drugu opciju: a ona se zove racunar. Blue Ray playeri obicno nisu u stanju bas sve formate da reprodukuju bez problema
ja to radim vec godinama, ali otkud znam, mozda sasa bas hoce plejer...bas zato i izbegavam sve sprave tipa wd tv, apple tv, pa i squeezbox izmedju ostalog...uvek je problem sa nekim filmom,ili fajlom, hoce nece, nesto cita nesto nece...na bilo kom racunaru mozes da prevazidjes svaki potencijalni problem...ne znam ni koliko je mac resenje, jer je na winu daleko veci broj plejera koji se snalaze sa mkv i slicnim formatima..

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 30 Aug 2013, 08:26

Na MACu koristim VLC i do sada je repürodukovao sve sto sam imao od filmova. SRT takodje nije nikakav problem. Dodatan razlog zasto preporucujem MAC jeste odlicna video sekcija koju ima. Poredjenja radi, Panasonic blue ray plaer (model 310) koji Imam, nema bolju sliku od Mac Mini. Cak mi se cini da je slika sa Mac Minija nesto mirnija i stabilnija.

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 30 Aug 2013, 13:08

Laptop za reprodukciju filmova (veza prema TVu preko HDMI kabla) je nesto sto koristim duze vremena (GOM player radi repordukciju svih formata i subtitleova bez problema).

Ideja je da u jednom uredjaju imam to, ali i transport za CD-ove kada pozelim da poslusam neki disk na "klasican" nacin (ipak nesto nisam voljan da ripujem diskove na externi USB disk).

Ali ocigledno da to bas nece moci, zbog te nepotpune kompatibilnosti.

Do daljnjeg znaci - status quo. Ali praticu sta se desava na trzistu, mozda se pojavi nesto zgodno a da je sve obuhvaceno jednim uredjajem i da ne kosta vise od 300E.

Sir Oliver
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by Sir Oliver » 30 Aug 2013, 15:41

Pa androidchichi su manje od 50 E. Na ebaju oko 25-30

Mjuzik
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Mjuzik » 01 Sep 2013, 12:11

za muziku postoji i ovako nesto,,ali tu nema filmova...

http://www.ebay.co.uk/itm/Cocktail-Audi ... 3cbaa2a407

Post Reply