HiFi & Professional Audio Forum  

Impedansa

Računari, komponente, softver..
Post Reply

Topic author
Mare_87
Nov korisnik
Nov korisnik

Impedansa

Post by Mare_87 » 12 Feb 2010, 21:20

Da li mozda znas kolika je ulazna impedansa Line in-a na maticnoj ploci kompjutera?
Hteo bih da spojim bass pojacalo sa kompom....pa da slucajno ne sprzim nesto!

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Re: Impedansa

Post by DejanM » 13 Feb 2010, 07:23

Koja je maticna ploca u pitanju ?

Topic author
Mare_87
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by Mare_87 » 14 Feb 2010, 16:38

ASUS M2N68-AM SE
Socket AM2

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 14 Feb 2010, 20:52

Mare_87,

Ako zelis da spojis bass pojacalo (koje ?) direktno na karticu compa, onda se ne koristi line-in ulaz na kartici nego line-out. Ova kartica, koju ti koristis, je multikanalna i ima izlaze za prednje, zadnje, sub i srednji zvucnik. To znaci ako hoces direktno da zakacis nekakvo izlazno pojacalo, onda mozes da zakacis na 3,5 mm mono-phone izlaz za prednje zvucnike ali moras da konfigurises karticu da radi u stereo modu.

Na zalost nisam nasao podatke o nivou signala na izlazu, kao sto ne znam ni osetljivost ni ulaznu impedansu tog ulaza na tvom bass pojacalu, tako da ne mogu nista da ti kazem kako ce to da radi zajedno, odnosno da li mozes direktno da zakacis pojacalo na tu karticu, ili ce ti trebati predpojacalo (pod uslovom da to sto ti zoves bass pojacalom nije u sustini integrisano pojacalo - znaci ono koje ima vol. kontrole).

Kolika je osetljivost ulaza u to bass pojacalo ? Kolika mu je ulazna impedansa ?

Topic author
Mare_87
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by Mare_87 » 14 Feb 2010, 21:05

to je behringer bx 1200
ima direct out i izl. imp. 200 - 300 oma. A na kompu imam samo za mic, line in, i onaj za zvucnike.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 14 Feb 2010, 22:15

Nije mi bas jasno sta zelis da postignes kacenjem compa za ovo pojacalo ? Sta je ideja ? Da bi koristio ovog Behringera, nije ti neophodan comp - ubodes se sa bas gitarom i sviras.

Na pamet mi padaju dve konfiguracije, koje se lako mogu realizovati sa ovim pojacalom i compom. Mozes da zakacis line-out comp na tape-in ovog pojacala ako zelis da slusas matrice sa compa dok sviras bas preko njih. Druga varijanta koja mi pada na pamet jeste da izadjes sa pre-out izlaza Behringera na line-in compa, da na compu imas neku vrstu dodatne obrade zvuka i da se onda vratis nazad na Behringera preko line-out izlaza sa compa. To bi trebalo sve da funkcionise bez problema, pod uslovom da imas kablove sa odgovarajucim konektorima.

Topic author
Mare_87
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by Mare_87 » 14 Feb 2010, 22:35

Hocu da prikacim pojacalo sa kompom da bih nesto usnimio...Signal iz pojacala hocu u kompu, to je neka vizija.Konektori nisu problem.
Ja u kompu na integrisanoj zvucnoj imam samo tri "rupice"
1.Ona sto bodem zvucnike od kompa (zelena)
2.Mic (roza)
3.Line in (plava)
Na pojacalu imam direct out impedanse 200-300 oma i tape out sa impedansom 2.2 Koma.
Na jedan od ta dva izlaza za audio signal bih izasao iz pojacala pa bih vodio signal u Line in (plava) na kompu.
Zbog toga me interesuje ulazna impedansa Line in-a!

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 16 Feb 2010, 07:41

Mare_87 wrote:Hocu da prikacim pojacalo sa kompom da bih nesto usnimio...Signal iz pojacala hocu u kompu, to je neka vizija.Konektori nisu problem.
Ja u kompu na integrisanoj zvucnoj imam samo tri "rupice"
1.Ona sto bodem zvucnike od kompa (zelena)
2.Mic (roza)
3.Line in (plava)
Na pojacalu imam direct out impedanse 200-300 oma i tape out sa impedansom 2.2 Koma.
Na jedan od ta dva izlaza za audio signal bih izasao iz pojacala pa bih vodio signal u Line in (plava) na kompu.
Zbog toga me interesuje ulazna impedansa Line in-a!
Nisam probao i nemam podatke za ulaz u tvoj comp ali mislim da ce oba ta izlaza iz pojacala raditi dobro sa line-in ulazom u comp. Ako hoces da snimas na compu onda se tape-out namece kao logicno resenje ...

Ja verujem da sa hardware strane neces imati nikakav problem. Sa software strane moze da se desi da program/driver koji koristis bude imao problema kontrolisuci line-in ulaz compa. Proguglaj po internetu pre nego sto doneses odluku koji ces driver da instaliras.

Topic author
Mare_87
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by Mare_87 » 16 Feb 2010, 15:33

Nasao sam sinoc neki seminarski rad o zvucnim karticama...profesionalne, poluamaterske i amaterske.
Pise da je impedansa line in-a na amaterskim integrisanim zv kartama obicno 47 Koma.Tako da cu moci da povezem...
Reci mi samo zasto mislis da bi trebao da koristim Tape Out a ne Direct Out?
Kada god sam svirao negde i kada su mi ozvucavali ovo pojacalo uvek su koristili signal iz Direct Out-a koji su dalje vodili na mixetu.
E, druze, hvala ti sto se ciimas oko mojih problema!

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 16 Feb 2010, 15:47

direct out ima nizu impedansu tako da ce on jos bolje da pase - to je sigurno. Ali posto se radi o snimanju, a tape-out je upravo napravljen za tu svrhu, pomislih da je onda logicno da koristis taj set izlaza. Ali mozes i direct out ....

Topic author
Mare_87
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by Mare_87 » 16 Feb 2010, 16:56

Hvala na savetima i utrosenom vremenu.

Post Reply