HiFi & Professional Audio Forum  

Muzicki server

Računari, komponente, softver..
Post Reply

Topic author
ninja
Audio Expert
Audio Expert

Muzicki server

Post by ninja » 24 Jun 2011, 19:14

Posle premisljanja i testiranja odluko o sistemu je konacno pala. Cilj je napraviti mali bez sumni sitem koji ce da vrti muziku sa diska (Foobar/FLAC) ili Spotify.

Naruceno i ispriceno je:

1.)Intel D525 MW maticna ploca sa integrisanim CPUom i pasivnim hladjenjem, PCI prikljucak, m-ITX 17x17 cm
2.) 4 GB RAM, 2 x Kingston ValueRAM, SO DIMM 204-stifts - DDR3
3.) 1TB Western Digital Caviar Green (5400 rpm)
4.) RME 9632
5.) picoPSU-160-XT
6.) Za sada privremeno, difinitivna odluka kasnije
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

Topic author
ninja
Audio Expert
Audio Expert

Re: Muzicki server

Post by ninja » 24 Jun 2011, 19:56

Sinoc sam ga sastavio i instalirao XP. Kada sam ga prvi put ukljucio morao sam uho da naslonim na kuciste da cujem da li je ukljucen. Tisina je totalna. Posle sam zbog nesigurnosti ubacio jedan ventilator u kuciste da makar malo duvka a vozim ga na 30% obrtaja. Jedno sto se lagano cuje je sus od vazduha i to samo kad se dodje na par cm od njega. Prijatno sam iznenadjen i kako tih je WD, s vremena na vrijeme malo zazuji ali vrlo tiho. U poredjenju sa predhodnim spravicama tihoca je nevjerovatna.

Sad je sve prikljuceno i svira. Problem je da je kuciste velikooo tako da sam u potragi za manjim. Slikice kad kuciste bude nabavljeno.

:comp
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 24 Jun 2011, 21:17

Dobro, a softverska optimizacija? Zar ti nije bilo bolje po tom pitanju da si napustio XP i presao na sedmicu?

Topic author
ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 24 Jun 2011, 21:22

first wrote:Dobro, a softverska optimizacija? Zar ti nije bilo bolje po tom pitanju da si napustio XP i presao na sedmicu?
Korak po korak. XP sada imam a 7 mi se ne kupuje. Imam jednu ali je ne mogu installirati na oba.
Treba stalno biti prikljucen na internet tako da jedan veliki dio optimizacije odpada, i USB se isto tako ne moze iskljuciti ...
Image Made in SFRJ
KokBok

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 27 Jun 2011, 09:39

Kako povezujes tu RME kartu sa ostatkom HiFi sistema ? Ides sa anlognim izlazom (XLR) ili koristis SPDIF ?

Topic author
ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 27 Jun 2011, 11:03

DejanM wrote:Kako povezujes tu RME kartu sa ostatkom HiFi sistema ? Ides sa anlognim izlazom (XLR) ili koristis SPDIF ?
ASIO-> SPDIF -> DAC
Image Made in SFRJ
KokBok

Sir Oliver
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by Sir Oliver » 23 Feb 2013, 18:04

Ninja, može li slike tog sistema?

Staromodan
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Staromodan » 26 Apr 2013, 21:15

I mene zanima kako to izgleda.