HiFi & Professional Audio Forum  

JPlay, Signalyst ili nešto treće?

Računari, komponente, softver..
Post Reply

Topic author
Mićko
Nov korisnik
Nov korisnik

JPlay, Signalyst ili nešto treće?

Post by Mićko » 02 Jun 2012, 18:17

Da li je neko probao neki od novijih ''audiofilskih'' playera i kakva su eventualna iskustva? Ja sam nedavno u Stereoplay-u pročitao za JPlay i malo se informisao na njihovoj internet stranici namenjenoj početnicima i rešio da testiram, instalacija je laka, može da radi samostalno kao mini ili kao dodatak za JRiver, Foobar ili iTunes, ono što je meni interesantno je da se preporučuje W7-64 i da podržava do 12Gb memorije. Probna verzija secka(kao mute) zvuk u neodređenim intervalima i jedino što mu zameram u radu je da neke flac-ove ne prepoznaje dok wav čita bez greške, podržava samo flac, aiff, wav i alac. Ja trenutno slušam preko pc zvučnika i ne mogu baš da tvrdim da postoji drastična razlika u odnosu na JRiver 17 i foobar, koje koristim redovno. Cena 99e!
Signalist-ov HQ Player obećava i podršku za dsd(ne iso već dsdiff), upsampling i brdo opcija,kao i verziju za linux. Sa njim je već pri instalaciji došlo do problema jer je W7 prijavio da je to softver za xp, uspeo sam da ga instliram ali je program pucao svaki put kada sam stiskao taster play i nikako podešavanje nije pomoglo tako da sam ga posle dva dana deinstalirao. Cena 139 i 149e! Jedina korist je bila što sam skinuo Lubuntu 12.04. koji oni preporučuju za linux i u poređenju sa ubuntuom 12.04. mogu reći da je osetno brži mada ubuntu još od verzije 11 nije sinonim za brzinu, lubuntu i kao live sa cd-a radi brzo i bez zaglavljivanja, kao audio player koristi audacius.
Na kraju ću da napišem mali off, u potrazi za silnim hi-rez formatima gotovo da sam zaboravio da slušam muziku i onda nedavno naiđem na Trubadur (Verdi) iz 1952, Đusi Bjerling i Zinka Milanov i šta da kažem jeste kompresija na 16-44 ali je to najbolji Trubadur, koji sam čuo i jednostavno se sluša, uživa i ne razmišlja o 24-176, 192 ili sacd-r, preporuka u svakom slučaju!

zika
Moderator
Moderator

Re: JPlay, Signalyst ili nešto treće?

Post by zika » 02 Jun 2012, 19:49

Mićko wrote:Da li je neko probao neki od novijih ''audiofilskih'' playera i kakva su eventualna iskustva? Ja sam nedavno u Stereoplay-u pročitao za JPlay i malo se informisao na njihovoj internet stranici namenjenoj početnicima i rešio da testiram, instalacija je laka, može da radi samostalno kao mini ili kao dodatak za JRiver, Foobar ili iTunes, ono što je meni interesantno je da se preporučuje W7-64 i da podržava do 12Gb memorije. Probna verzija secka(kao mute) zvuk u neodređenim intervalima i jedino što mu zameram u radu je da neke flac-ove ne prepoznaje dok wav čita bez greške, podržava samo flac, aiff, wav i alac. Ja trenutno slušam preko pc zvučnika i ne mogu baš da tvrdim da postoji drastična razlika u odnosu na JRiver 17 i foobar, koje koristim redovno. Cena 99e!
Signalist-ov HQ Player obećava i podršku za dsd(ne iso već dsdiff), upsampling i brdo opcija,kao i verziju za linux. Sa njim je već pri instalaciji došlo do problema jer je W7 prijavio da je to softver za xp, uspeo sam da ga instliram ali je program pucao svaki put kada sam stiskao taster play i nikako podešavanje nije pomoglo tako da sam ga posle dva dana deinstalirao. Cena 139 i 149e! Jedina korist je bila što sam skinuo Lubuntu 12.04. koji oni preporučuju za linux i u poređenju sa ubuntuom 12.04. mogu reći da je osetno brži mada ubuntu još od verzije 11 nije sinonim za brzinu, lubuntu i kao live sa cd-a radi brzo i bez zaglavljivanja, kao audio player koristi audacius.
Na kraju ću da napišem mali off, u potrazi za silnim hi-rez formatima gotovo da sam zaboravio da slušam muziku i onda nedavno naiđem na Trubadur (Verdi) iz 1952, Đusi Bjerling i Zinka Milanov i šta da kažem jeste kompresija na 16-44 ali je to najbolji Trubadur, koji sam čuo i jednostavno se sluša, uživa i ne razmišlja o 24-176, 192 ili sacd-r, preporuka u svakom slučaju!
Signalyst HQPlayer sasvim lepo (DSD) radi na Ubuntu... Kod mene je 12.10Testing (pomalo tune-ovan mojim skromnim znanjem tako da je lowlatency taman za music...)...

Topic author
Mićko
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by Mićko » 03 Jun 2012, 13:48

Skromno znanje? Kada je neko administrator na linux forumu nije baš početnik u tom sportu. Kakvi su zvučni utisci u odnosu na default ubuntu rhythmbox (ako se ne varam on je zamenio banshee), vredi li te novce ili ne?

zika
Moderator
Moderator

Post by zika » 03 Jun 2012, 18:03

Mićko wrote:Skromno znanje? Kada je neko administrator na linux forumu nije baš početnik u tom sportu. Kakvi su zvučni utisci u odnosu na default ubuntu rhythmbox (ako se ne varam on je zamenio banshee), vredi li te novce ili ne?
Nisam ja Admin. igde... Daleko sam ja od toga... Mator ponajviše...
Nisam RB slušao odavno. No, kada se dobro utegne latency rade sasvim lepo PulseAudio, Alsa, Jack, HQPlayer, tim redom po rastu lepote zvuka i lakoće postizanja željenog, ponajviše u latency... No, nisam siguran da vredi 139$ ta razlika između onoga što sam postigao FOSS-om i HQP... Videćemo. Za te novce se može izkemijati dosta lepog HW-a... Videćemo... Ima tu nekih sitnica o kojima nisam još (baš puno) znao i koje valja probati postići i bez HQP-a. No, lepo je to upakovano... Nije me razočarao i izgleda mi da ume da koristi prednosti lowlatency kernel-a i slično...

Topic author
Mićko
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by Mićko » 03 Jun 2012, 18:46

Hvala, to mi je trebalao. JPlay je sušta suprotnost, u principu je već podešen i lakše od njega za upotrebu ne može, posebno mini verzija koja najviše liči na neki prost tekst editor, uostalom veličina od 154Kb za mini verziju govori sama za sebe, 99e uopšte nije malo za tako mali program bar može da se testira par nedelja i razmisli.

Post Reply