HiFi & Professional Audio Forum  

What Hi-Fi? - Zvuk i video

Prodavci i proizvođači opreme, sajmovi, časopisi, internet linkovi.

first
Audio Expert
Audio Expert

Re: What Hi-Fi? - Zvuk i video

Post by first » 04 Oct 2009, 21:38

Slazem se da citac treba prilagoditi Mac OS, a izbegnut je pdf da bi se smanjio broj nelegalnih korisnika.

pecass x
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by pecass x » 04 Oct 2009, 22:15

E to ce bas da ih spreci...nista ondak od parlamentarnog dogovora - uostalom to nas i okruzuje [-(

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 13 Oct 2009, 09:27

Intervju sa Peterom Qvortrupom za WHF je spreman.

S obzirom na duzinu intervjua, ogranicenost prostora i veoma dosta tema, odabrani su samo oni delovi koji su po sadrzaju ""najadekvatniji"" za WHF, uz zadrzavanje konzistentnosti cele price.

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 27 Oct 2009, 11:32

Novembar 2009. broj 12

GRUPNI TESTOVI

-Kompaktni stereo zvučnici
-Subwoofer-i
-AV Risiveri
-Bežične slušalice
-Televizori 26 inčni
-HDMI Kablovi
-Stilski 5.1 kompleti zvučnika
-Blu-ray laptop računari

TEMA BROJA - NAGRADE 2009
Kao i svake godine u ovo vreme časopis What Hi Fi dodeljuje godišnje nagrade proizvodima koji su svojim kvalitetom i cenom opravdali naše, a i vaše poverenje,.... upoznajte pobednike.

VELIKO PITANJE - UTICAJ KABLOVA NA KVALITET ZVUKA
Ovo pitanje vrlo često otvara žive diskusije. Možda će ovaj slepi test koji je sproveden sa tri naša čitaoca, ponuditi neke konkretnije odgovore i skeptičnijim ljubiteljima dobrog zvuka.

INTERVJU - PETER QVORTRUP
Predstavljanje novog distributera britanske kompanije Audio Note za teritoriju Srbije, bila je zgodna prilika za upoznavanje i razgovor sa gospodinom Peterom Qvortrupom, njenim osnivačem i vlasnikom.

AV Risiveri
Yamaha RX-V765, Onkyo TX-SR607, Denon AVR-1910, Sony STR-DA2400ES, Yamaha RX-V565, Pioneer VSX-919AH, Denon AVR-3310

Gramofoni
Roksan Radius 5/Nima

Subwooferi
Tannoy TS-10, B&W ASW 608, Audioengine S8, BK Gemini II, Velodyne Impact 10

Stereo zvučnici
Monitor Audio Silver RX6, Arcadis SM35C, Dali Lektor 1, Klipsch RB-10, MJ Acoustic Xeno XM1, Mordaunt-Short Aviano 1, Wharfedale Diamond 10.1, Monitor Audio BR2, Jamo Reference R909, Spendor SP2/3R2

Stereo Pojačala/Pretpojačala
Leema Tucana II, Marantz PM6003, Onkyo A-5VL, Pathos Adrenalin Monoblock, Audio Research LS17,

Televizori LCD/Plazma
Toshiba 26AV615DB, Sony KDL-26S5500, Samsung LE26B450, Panasonic TX-L26X10B, Toshiba 32AV615DB, JVC LT-42WX70EU, Loewe Conect LCD-42PVR

Zvučnički paketi
KEF KHT3005SE-K2, Tannoy Arena Lite, Audica CX-System 1, B&W MT-25, Monitor Audio Vector AV10

CD Plejeri/DAC

Marantz CD6003, Roksan Kandy K2 CDS, Classe CDP-202, Unison Research Unico CDE, Pro-ject DAC-Box FL

Kablovi
Merlin Mozart, Ecosse the Conductor CA1.2, Clearer Audio Copper-line Alpha, Infinius HDMI, Thor Flat HDMI, PPC Locking HDMI, Chord Supershild HDMI, Wireworld Chroma HDMI, Van Den Hul Flat HDMI, Chord Active HDMI, QED Signature HDMI

Blu-ray plejeri/Sistemi
Philips BDP300, Panasonic SC-BTX70

Projektori
JVC DLA-HD350

Slušalice
Beyerdynamic RSX700, Etymotic HF2, Sennheiser HD218, Vivanco FMH7190, Nokia BH604, Altec Lansing Backbeat 906, Jabra Halo, Philips SHB9000, Sennheiser MM200, Sleek Audio SA6/W-1

iDock/MP3
Sony Air SA20PK, Onkyo ND-S1, Yamaha PDX-30, Geneva Model L

Multimedijalni mobilni telefoni
Nokia N97, Sony Ericson W705

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 30 Oct 2009, 15:43

Da ne budem dosadan (a i ako jesam, ko da su oni drugi pa bolji) ali sve moram nesto da pitam:

Jel neko odavde od domaceg zivlja sa Foruma kupuje i cita WHF? Evo vec 12 brojeva je izaslo, ali kao da su izasla 3 broja i kao da se isti distribuiraju poput letaka za vreme okupacije.

Sve ocekujem neki komentar recimo na premijerni domaci review Korato pre/power amplifikacije, pa recimo deo intervjua sa Peter Quortrupom, itd.

Kada ono nista :?:

Ali bas nista ... Osim sto se Pecass X "bunio" oko nepostojanja Mac verzija za download WHF-a?

Mada sta su me neki pitali vezano za WHF tokom nedavnih desavanja u Holiday Inn-u, ja sam pomislio ili da me neko z... ili da je skrivena kamera.

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 30 Oct 2009, 16:44

Ja ga ne kupujem niti mislim :wink:
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

pecass x
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by pecass x » 30 Oct 2009, 17:33

sdanicic wrote:Da ne budem dosadan (a i ako jesam, ko da su oni drugi pa bolji) ali sve moram nesto da pitam:

Jel neko odavde od domaceg zivlja sa Foruma kupuje i cita WHF? Evo vec 12 brojeva je izaslo, ali kao da su izasla 3 broja i kao da se isti distribuiraju poput letaka za vreme okupacije.

Sve ocekujem neki komentar recimo na premijerni domaci review Korato pre/power amplifikacije, pa recimo deo intervjua sa Peter Quortrupom, itd.

Kada ono nista :?:

Ali bas nista ... Osim sto se Pecass X "bunio" oko nepostojanja Mac verzija za download WHF-a?

Mada sta su me neki pitali vezano za WHF tokom nedavnih desavanja u Holiday Inn-u, ja sam pomislio ili da me neko z... ili da je skrivena kamera.
Jos uvek se bunim [-( a rado bih isti konzumirao u el.obliku.
Naime,ne sapadam u "zelene" al mi taj oblik informacije manje pravi kupusologiju po kuci :good

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 30 Oct 2009, 18:01

pecass x wrote:
Jos uvek se bunim [-( a rado bih isti konzumirao u el.obliku.
Naime,ne sapadam u "zelene" al mi taj oblik informacije manje pravi kupusologiju po kuci :good
Eto vidis, koliko ljudi toliko i cudi :wink: ... ja nikada ne bi uzeo u elektronskom obliku [-( ... samo kao kompliment papirnom izdanju.
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

Andrija
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Andrija » 01 Nov 2009, 01:46

Večeras sam kupio časopis iz znatiželje da vidim šta ima novo u a-v svetu, ali, pre svega, zbog najavljenog intervjua sa Peter Qvortrup-om. Dopada mi se kako Saša radi na Hifi Cafe portalu i kako vodi ovaj forum sa svojim kolegom sn, pa sam očekivao da će intervju biti interesantan za čitanje.

I zaista sam uživao dok sam čitao intervju. Šteta što nije duži, al' vidim da je isključivi razlog nedostatak mesta na papiru magazina. Mislim da je to šteta, jer su dvojica sagovornika očigledno imali još štošta zanimljivog da prozbore. Naravno, dosta činjenica su mi poznate od ranije (spadam u one koji prate rad Qvortrup-a od početka prodaje proizvoda Audio Innovations na exYU tržištu; kasnije, naravno, i Audio Note, preko Korato-a, i zadovoljni sam vlasnik jednog pojačala iz njegove kuhinje već punih 17 godina), međutim, veoma su mi se dopale njegove britke opaske na stanje u današnjoj audio-video industriji kao nešto što se ne može baš svaki dan javno čuti od nekoga ko se nalazi u samom središtu zbivanja. Da je intervju bio obimniji verovatno bih osetio potrebu da pročitam i nešto o uređajima koji su im u planu za lansiranje na tržište i tako, još neke pikanterije, ali ovako mi je sve taman kako treba. Nemam apsolutno nikakvu primedbu. Mogu samo da zahvalim Saši na trudu oko svega, kao i da ga zamolim da nam ubuduće podari još sličnih tekstova.

Sada bih izneo i nešto na račun ukupnog utiska koji na mene ostavlja ovaj magazin sa napomenom da WHF povremeno čitam od jeseni 1981. godine, kada sam kupio prvi primerak na jednom od putovanja u UK. Prelistao sam ovaj broj od početka do kraja i meni se čini da je Sašin intervju jedini autorski tekst u celom magazinu, izuzimajući par šturih vesti (recimo one dve o jubileju Korato i početku prodaje Exposure u Srbiji), kao i par lepih recenzija albuma i filmova, na osnovu kojih sam dobio želju da kupim disk Pavla Aksentijevića. Ne znam da li je to uobičajeno, s obzirom da retko kupujem list, ali meni smeta. Izgleda da je srpsko izdanje WHF napravljeno samo zbog onih ljudi koji bi želeli da kupe hifi ili av opremu, a ne znaju engleski ili nemački jezik, pa im treba prevod tekstova iz odgovarajućih inostranih izvora. Ne ulazim u to da li su testovi opreme koji su objavljeni objektivni ili ne, ali sve to isto mogu da pročitam i u engleskom izdanju lista. Takođe, ne smatram da ceo časopis mora da bude autorski, jer se ovde radi o licencnom izdanju, ali bi barem jedan manji broj testova uređaja trebalo da bude potpisan od strane ovdašnjih review-era. I još da dodam da mi neobično smeta to što tekstovi nisu potpisani. Možda ta sitnica nekome ne smeta, ali meni se vrlo često dešava da kada vidim naslov nekog teksta (bilo da se radi o revijalnom ili političkom novinarstvu) pre nego što pređem na čitanje prvo pogledam ko je potpisao tekst.

Nadam se da će srpski WHF biti bolji u budućnosti i to od srca želim celoj redakciji :mr jer se radi o magazinu koji sam među prvima počeo da čitam, a da su vezani za ovaj hobi - pored francuskog SON.

Andrija
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Andrija » 01 Nov 2009, 01:57

sdanicic wrote:Sve ocekujem neki komentar recimo na premijerni domaci review Korato pre/power amplifikacije, ...
Pardon, ali ja ne videh u mom primerku taj review!

O čemu se ovde radi?

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 01 Nov 2009, 10:43

Andrija wrote:
sdanicic wrote:Sve ocekujem neki komentar recimo na premijerni domaci review Korato pre/power amplifikacije, ...

O čemu se ovde radi?
Taj test je objavljen u prethodnom, odnosno oktobarskom izdanju casopisa.

Andrija
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Andrija » 01 Nov 2009, 11:53

first wrote:
Andrija wrote:

O čemu se ovde radi?
Taj test je objavljen u prethodnom, odnosno oktobarskom izdanju casopisa.
E, pa hvala, nisam bio u toku.
Potrudiću se da ga negde pročitam. To je, izgleda, veoma taze, jer nigde ništa na netu nema o tome, čak ni na Korato sajtu. Misteriozno ...
Mada, sećam se da sam letos video primerke tog novog dizajna kada sam ih posetio u Mileševskoj.

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 01 Nov 2009, 21:25

Andrija wrote:Večeras sam kupio časopis iz znatiželje da vidim šta ima novo u a-v svetu, ali, pre svega, zbog najavljenog intervjua sa Peter Qvortrup-om. Dopada mi se kako Saša radi na Hifi Cafe portalu i kako vodi ovaj forum sa svojim kolegom sn, pa sam očekivao da će intervju biti interesantan za čitanje.

I zaista sam uživao dok sam čitao intervju. Šteta što nije duži, al' vidim da je isključivi razlog nedostatak mesta na papiru magazina. Mislim da je to šteta, jer su dvojica sagovornika očigledno imali još štošta zanimljivog da prozbore. Naravno, dosta činjenica su mi poznate od ranije (spadam u one koji prate rad Qvortrup-a od početka prodaje proizvoda Audio Innovations na exYU tržištu; kasnije, naravno, i Audio Note, preko Korato-a, i zadovoljni sam vlasnik jednog pojačala iz njegove kuhinje već punih 17 godina), međutim, veoma su mi se dopale njegove britke opaske na stanje u današnjoj audio-video industriji kao nešto što se ne može baš svaki dan javno čuti od nekoga ko se nalazi u samom središtu zbivanja. Da je intervju bio obimniji verovatno bih osetio potrebu da pročitam i nešto o uređajima koji su im u planu za lansiranje na tržište i tako, još neke pikanterije, ali ovako mi je sve taman kako treba. Nemam apsolutno nikakvu primedbu. Mogu samo da zahvalim Saši na trudu oko svega, kao i da ga zamolim da nam ubuduće podari još sličnih tekstova.

Sada bih izneo i nešto na račun ukupnog utiska koji na mene ostavlja ovaj magazin sa napomenom da WHF povremeno čitam od jeseni 1981. godine, kada sam kupio prvi primerak na jednom od putovanja u UK. Prelistao sam ovaj broj od početka do kraja i meni se čini da je Sašin intervju jedini autorski tekst u celom magazinu, izuzimajući par šturih vesti (recimo one dve o jubileju Korato i početku prodaje Exposure u Srbiji), kao i par lepih recenzija albuma i filmova, na osnovu kojih sam dobio želju da kupim disk Pavla Aksentijevića. Ne znam da li je to uobičajeno, s obzirom da retko kupujem list, ali meni smeta. Izgleda da je srpsko izdanje WHF napravljeno samo zbog onih ljudi koji bi želeli da kupe hifi ili av opremu, a ne znaju engleski ili nemački jezik, pa im treba prevod tekstova iz odgovarajućih inostranih izvora. Ne ulazim u to da li su testovi opreme koji su objavljeni objektivni ili ne, ali sve to isto mogu da pročitam i u engleskom izdanju lista. Takođe, ne smatram da ceo časopis mora da bude autorski, jer se ovde radi o licencnom izdanju, ali bi barem jedan manji broj testova uređaja trebalo da bude potpisan od strane ovdašnjih review-era. I još da dodam da mi neobično smeta to što tekstovi nisu potpisani. Možda ta sitnica nekome ne smeta, ali meni se vrlo često dešava da kada vidim naslov nekog teksta (bilo da se radi o revijalnom ili političkom novinarstvu) pre nego što pređem na čitanje prvo pogledam ko je potpisao tekst.

Nadam se da će srpski WHF biti bolji u budućnosti i to od srca želim celoj redakciji :mr jer se radi o magazinu koji sam među prvima počeo da čitam, a da su vezani za ovaj hobi - pored francuskog SON.
@Andrija

Intervju sa PQ-om je originalno nekih 70 i kusur minuta, ja sam za WHF stavio ono sto je nekako po mom osecaju i iskustvu bilo najprimereniije za stampano zidanje. Video si i da smo stavili samo jednu fotku i maximalno sabili text u prelomu, da bi stalo sto vise. Verujem da cu u skladu sa svojim obavezama uraditi i dodatak pa ce isti biti objavljen ovde ili na sajtu WHF magazina.

Sto se tice potpisivanja textova, da ponovimo jos jednom - textovi se ne potpisuju i to je politika i obaveza koju prezumas od WHF-a kada kupujes licencu. Ako i kada centrala u Londonu promenu tu praksu, promenice je i primenice i sva ostala licenca izdanja koja postoje, pa i ova nase domace. Za nekoliko mozda nevidljivih ili tesko uocljivih detalja koji su van standarda se domaca redakcija uspela izboriti sa centralom u Londonu :)

Da li je primarna zelja i namera bila da se domace izdanje pojavi samo zbog onih koje to interesuje ali ne znaju engleski - pa daleko je to od istine. Kupujem recimo National Geographic ved nekih 10-tak godina unazad i kada se pojavilo domace izdanje (koje je po filozofiji dosta slicno WHF-u, s tim sto se textovi i autori potpisuju) odmah sam poceo da ga kupujem, a prestao sam sa kupovinom originlanog izdanja. Pre svega sto je cena recimo 3 puta manja za domace izdanje - sto je otprilike slicno i kada je WHF u pitanju.
Nisam ga kupio zbog toga sto mi je problem da citam to u originalu, jer mi to nikada nije bio problem.

A sto se tice recenzija pre svega domace opreme i podizanja broja "autorskih" ali i dalje anonimnih textova - e, pa tu je sistuacija malo kompleksnija i zahteva jednu malo duzu pricu. I barem za sada nije za javnu diskusiju ... Ali docice i to na svoje mesto, mozda malo kasnije nego sto smo to zeleli i planirali, ali docice :)

Mislim da bi bilo sasvim na mestu da ako imate neku zelju ili preporuku sta biste voleli da se pojavi kao review to "dosapnete" redakciji - mi smo veoma otvoreni za svaku pricu, nemamo problem sa sujetom, ne uslovljavamo nikoga nizasta, nema vezane kupovine, itd.

lautrecred
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by lautrecred » 02 Nov 2009, 00:01

i sta kazu englezi za R909?

Andrija
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Andrija » 02 Nov 2009, 10:19

Sve je OK, ono su bila samo dobronamerna opažanje nekog ko je odrastao na engleskom WHF.

Evo, da ja preporučim nešto o čemu biste mogli da pravite opširnije priloge: kompjuterski audio. Sve više naših ljudi se odlučuje da sastavi takav sistem, a dosta domaćih stručnjaka pokušava da plasira neki originalni dizajn. Možda bi mogao da se pravi slepi, uporedni test, slično kao što su u ovom broju englezi uradili testiranje kablova.

@lautrekred, šta je to R909?

Post Reply