HiFi & Professional Audio Forum  - Molim nove članove da sačekaju overu registracije na Forum par dana, jer se radi ručno; razlog su spameri.

What Hi-Fi? - Zvuk i video

Prodavci i proizvođači opreme, sajmovi, časopisi, internet linkovi.

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Re: What Hi-Fi? - Zvuk i video

Post by sdanicic » 02 Nov 2009, 11:20

Andrija wrote:Sve je OK, ono su bila samo dobronamerna opažanje nekog ko je odrastao na engleskom WHF.

Evo, da ja preporučim nešto o čemu biste mogli da pravite opširnije priloge: kompjuterski audio. Sve više naših ljudi se odlučuje da sastavi takav sistem, a dosta domaćih stručnjaka pokušava da plasira neki originalni dizajn. Možda bi mogao da se pravi slepi, uporedni test, slično kao što su u ovom broju englezi uradili testiranje kablova.

@lautrekred, šta je to R909?

Svakako, sve je u redu. Inace to sto predlazes je bilo pre dva broja ako se ne varam - pogledaj arhivu na http://www.whathifi.rs/arhiva.php. To su ribrike "Veliko pitanje" i/ili "Tema broja". A bice toga i ubuduce. Ovi i ovakvi testovi nisu domaceg porekla, jer za sada domaca redakcija nema te tehnicke preduslove potrebne za potpuno validno uporedno testiranje.

A za Jamo R909 ne mogu da kazem nista, jer koliko god to zvucalo - nemam nijedan primerak WHF-a, sve je podeljeno ili poklonjeno prijateljima, poznanicima i rodbini \:D/

Imam samo dva primerka poslednja 2 broja u celofanu i hocu da ih takve isporucim na poznatu adresu :)

Andrija
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Andrija » 02 Nov 2009, 11:37

Hvala, pregledaću arhivu na vašem sajtu.

Video sam da se ovde radi o Jamo OB zvučnicima koji su opisani u novom broju, nego sam pomislio da lautrecred pominje nešto drugo.

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 02 Nov 2009, 12:51

lautrecred wrote:i sta kazu englezi za R909?
Upravo sam pogledao:

i bezmalo sve u superlativu

Ako se dobro secam taj sam zvucnik cuo samo jednom i to na Sajmu u Becu 2006 (Dejane, jel to bese tamo ???) sa Classe elektronikom i morao sam da se jos jednom vratim da cujem to, pa jos jednom, itd.

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 02 Nov 2009, 19:40

I jos jedan detalj: ako neko zeli da kupi nesto iz programa Wharfedalea, moguce je to uz kupon koji donosi 15% popusta na originalnu cenu.

Svi detalji kao i sam kupon u najnovijem broju WHF-a :wink:

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 25 Nov 2009, 09:01

DECEMBAR 2009. - broj 13

GRUPNI TESTOVI

-AV Risiveri
-Blu-ray sistemi
-Stereo pojačala
-Koaksijalni kablovi
-Slušalice bubuce
-Televizori 32 inča

TEMA BROJA - NAGRADE 2009 II deo

Kao i svake godine u ovo vreme časopis What Hi Fi dodeljuje godišnje nagrade proizvodima koji su svojim kvalitetom i cenom opravdali naše, a i vaše poverenje,.... upoznajte pobednike.

VELIKO PITANJE - DIGITALNA MUZIKA I ZVUČNI KVALITET

Da li na kvalitet zvuka utiče način na koji čuvamo i arhiviramo digitalnu muziku.

Stereo Pojačala

ATC SIA 2-150, Bryston B60R, Copland CTA405, Cyrus 8XP, Moon i-1, Naim Nait XS, Roksan Caspian M-series integrated

Blu-ray/ DVD Plejeri

Oppo BDP-831, Sony BDP-S760, Denon DBP-2010, Panasonic DMR-EX89

Televizori LCD/Plazma

Sony KDL-46Z5500, Philips Philips 32PFL9604, Hitachi L32VP03, Panasonic TX-L32S10,

Philips 32PFL7404, Sony KDL-V5500

CD Plejeri

Naim CD555/555PS, Leema Antila II, Cambridge Audio Sonata CD30

Stereo Zvučnici

Wharfedale Diamond 10.3, I.US i700, B&W 683, Opera Callas

Blu-ray Sistemi

Panasonic SC-BT205, LG HB954PB, Samsung HT-BD1250R

Gramofoni

Clearaudio Concept, Pro-ject Juke Box, Ion iPrpfile

AV Risiveri/Višekanalna pojačala-Procesori

Onkyo TX-NR807, Denon AVR-2310, Pioneer VSX-LX52, Yamaha RX-V1065,

Pioneer SC-LX82, Denon AVP-A1HD/POA-AHD

Slušalice

Sennheiser HD218, Klipsch S4, Shure SE102, Sennheiser CX550, Jayss-Jays, Beyerdynamic DTX60, Radiopaq Rock, Headfunk Badass HFE343, Philips SHE9850, Audio Technica ATH-ANC7B

MP3 muzički plejeri/iDock

Philips NP2900, Geneva Lab Model XL, Apple iPhone 3GS,

Zvučnički Paketi 5.1

Monitor Audio Silver RX6 AV12, Yamaha NS-700

Kablovi - Koaksijalni

Chord ProDac, Clearer Audio Silverline Optimus, Ecosse the Director SE, Ixos Ixotica DX2, ProWire PW21115, QED Qunex 75 Signature, Vivanco SHQ1112D, Wireworld Starlight 6, QED XT Evolution (zvučnički), Grunding Universal-HDMI

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
I naravno i dalje je u toku akciju za BG Studio salonu - 10% popusta za Denon opremu donosiocima ovog broja WHF magazina u navedenu radnju !!!
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

nesone
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by nesone » 26 Nov 2009, 12:14

Sve pohvale za casopis, a narocito redakciji koja mi je veoma brzo odgovorila na pitanja u vezi AVR.
Postavio sam veliki broj pitanja i dobio opsirne odgovore od njih.
:gjob
Ovim putem da se zahvalim jos jednom, i samo tako nastavite.
Pozdrav.
nesone

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 26 Nov 2009, 13:03

nesone wrote:Sve pohvale za casopis, a narocito redakciji koja mi je veoma brzo odgovorila na pitanja u vezi AVR.
Postavio sam veliki broj pitanja i dobio opsirne odgovore od njih.
Ovim putem da se zahvalim jos jednom, i samo tako nastavite.
Pozdrav.
nesone

Eto da neko kaze i koju lepu rec za nas \:D/

Hvala Vam sto ste nas pohvalili :gnum

beast
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by beast » 30 Nov 2009, 18:49

Čestitam prvi rođendan!
Još dugo, dugo da izlazite.

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 30 Nov 2009, 20:02

beast wrote:Čestitam prvi rođendan!
Još dugo, dugo da izlazite.

Mislim da je red na gl. i odg. uredniku da se zahvali na cestitkama u ime cele redakcije :gnum

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 30 Nov 2009, 20:18

sdanicic wrote:Mislim da je red na gl. i odg. uredniku da se zahvali na cestitkama u ime cele redakcije :gnum
Evo, prepisaću šta je gl. i odg. urednik napisao u uvodnoj reči novog - decembarskog izdanja WHF-a

Poštovani čitaoci,

Podsetićemo vas da se već završio jedan godišnji ciklus od kako je časopis What Hi Fi zaživeo na domaćem tržištu kao izdanje na srpskom jeziku, a ovim novim izdanjem ulazimo u drugu
godinu našeg postojanja. Znamo da ovakvim našim ponašanjem nismo baš usrećili one koji su nam predviđali tek nekoliko meseci života, ali je red da se i njima zahvalimo na svemu što
su učinili da ne budu u pravu, baš kao i vama koji nas redovno pratite i sa nestrpljenjem isčekujete svaki novi broj.

Glavni i odgovorni urednik

zika
Moderator
Moderator

Post by zika » 02 Dec 2009, 13:57

Obratite malo veću pažnju na "Rečnik pojmova". Objašnjenja su, ponekad, veoma, da ne preterujem, nedorečena. Znam da je u pitanju mali prostor i da sve treba sažeti (ne sabiti, recimo) u njega ali, ipak ... Radeći kao ispomoć na pojedinim rečnicima iz sronih oblasti, znam da se mnogo toga, u tom delu, može poboljšati. Mnogi čitaoci, rado, posegnu za tim delom vaše publikacije i ostanu, da ne preteram, zbunjeni ili nasmejani objašnjenjem. Makar oni koji su, pozajmljujući moj primerak, to činili.

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 02 Dec 2009, 14:03

zika wrote:Obratite malo veću pažnju na "Rečnik pojmova". Objašnjenja su, ponekad, veoma, da ne preterujem, nedorečena. Znam da je u pitanju mali prostor i da sve treba sažeti (ne sabiti, recimo) u njega ali, ipak ... Radeći kao ispomoć na pojedinim rečnicima iz sronih oblasti, znam da se mnogo toga, u tom delu, može poboljšati. Mnogi čitaoci, rado, posegnu za tim delom vaše publikacije i ostanu, da ne preteram, zbunjeni ili nasmejani objašnjenjem. Makar oni koji su, pozajmljujući moj primerak, to činili.
Posalji email na redakciju

whf@first.rs

i tacno navedi sta se cini problematicnim, nedorecenim, itd.

zika
Moderator
Moderator

Post by zika » 02 Dec 2009, 14:41

Uh, pa to bi značilo pisanje celog tog odeljka, iz početka. Ako budem našao vremena i volje, pokušaću ali ... Primer:
"KOMPRESIJA (1) Ako se radi o podacima, kompresija je postupak njihovog sabijanja, kako bi finalne datoteke bile manje. Kod MP3 datoteka npr., ovo se postiže odbacivanjem određenih delova muzičke informacije kako bi datoteke bile praktičnije za upotrebu."
No comment. Kružna definicija ipso facto. Vapi za lektorom.
Da ne idem dalje, ima toga dovoljno ...
Ovo je dobronamerni savet ... Ne želim da se mešam u Vašu uređivačku politiku i posao.

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 02 Dec 2009, 16:34

zika wrote:Uh, pa to bi značilo pisanje celog tog odeljka, iz početka. Ako budem našao vremena i volje, pokušaću ali ... Primer:
"KOMPRESIJA (1) Ako se radi o podacima, kompresija je postupak njihovog sabijanja, kako bi finalne datoteke bile manje. Kod MP3 datoteka npr., ovo se postiže odbacivanjem određenih delova muzičke informacije kako bi datoteke bile praktičnije za upotrebu."
Ovo je dobronamerni savet ... Ne želim da se mešam u Vašu uređivačku politiku i posao.
Mislim da me nisi razumeo:

posalji e-mail na redakciju, a NE na Forum i samo navedi reference (naziv pojma) a ne ceo opis na koji mislis da bi trebalo obratiti paznju.

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 02 Dec 2009, 16:50

zika wrote:Uh, pa to bi značilo pisanje celog tog odeljka, iz početka. Ako budem našao vremena i volje, pokušaću ali ... Primer:
Slažem se da uvek može bolje i stvari treba popravljati koliko to vreme i prostor dozvoljava, ali me u navedenom primeru zanima da li se primedba odnosi na nedovoljno stručno objašnjenje
i terminologiju koja je korišćenja za objašnjenje ovog pojma ili je u pitanju sam kontekst rečenice.

Post Reply