HiFi & Professional Audio Forum  

SqueezBox Touch

Prodavci i proizvođači opreme, sajmovi, časopisi, internet linkovi.

Trulex
Nov korisnik
Nov korisnik

Re: SqueezBox Touch

Post by Trulex » 20 Jan 2014, 22:08

Jel može da se instalira squeezebox remote na LG smart Tv?
Na telefonu sam uspeo ali ne znam kako Tv funkcioniše, mislio sam da može kao na telefonu ali nekako mi ne ide......

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 21 Jan 2014, 08:30

Ako imas browser na TVu onda je moguce. Odes u SB Touch remote program koji koristis, zastartujes web interface, vidis koji je URL, iskopiras ga onda u browser na TVu i to bi trebalo onda da funkcionise.

Alternativa ti je da vidis koji ti operativni sistem koristi TV (verovatno neki derivat Linuxa) pa da onda pokusas da instaliras applikaciju tipa iPeng. Ali to si ocigledno vec pokusao ...

Trulex
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by Trulex » 21 Jan 2014, 08:48

Ima browser ali kada odem na google play store da instaliram aplikaciju, kaže da ne može ništa da se instalira jer ne vidi uređaj gde bi se instalirao, ja sam mislio da Tv koristi android kao telefoni, ako je tako onda je malo je bez veze da se ne može instalirati na Tv ništa osim onog što LG sam nudi , neke igrice i vremensku prognozu.
Inače Tv vidi računar koji je u mreži pa sam mislio zašto ne bi video i SB, ali ne vidi.
Malo mi ovo sve novo pa pitam.....

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 21 Jan 2014, 08:52

Trulex wrote:Ima browser ali kada odem na google play store da instaliram aplikaciju, kaže da ne može ništa da se instalira jer ne vidi uređaj gde bi se instalirao, ja sam mislio da Tv koristi android kao telefoni, ako je tako onda je malo je bez veze da se ne može instalirati na Tv ništa osim onog što LG sam nudi , neke igrice i vremensku prognozu.
Inače Tv vidi računar koji je u mreži pa sam mislio zašto ne bi video i SB, ali ne vidi.
Malo mi ovo sve novo pa pitam.....
Pa probaj sa browserom. U tom slucaju nemas sta da instaliras jer se on kaci direktno na server (ili na SB Touch direktno ili na racunar na kom ti trci server app za SB Touch). U URLu ti stoji lokalna adresa i ime servleta koji treba pozvati pa samo to otkucas u TV browseru i trebalo bi da to radi ...

Trulex
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by Trulex » 21 Jan 2014, 09:05

Ajd kad smo već krenuli....
šta kucam u browser na Tv-u da bih Tv zakačio direktno na SB, tačnije da vidim SB na TV-u?

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 21 Jan 2014, 11:16

Trulex wrote:Ajd kad smo već krenuli....
šta kucam u browser na Tv-u da bih Tv zakačio direktno na SB, tačnije da vidim SB na TV-u?
Zastartuj Web Interface od server aplikacije za SB Touch. Ako ti je instalirana na racunaru onda ces lako da je pronadjes. Ako koristis iPeng ili Logitech app onda ces naci dugme da je zastartujes. Ako koristis samo SB Touch onda je negde u settings zapisana ta stranica. I onda samo to ukucas pomocu neke remote tastature ili pomocu remote controllera u svoj TV Browser.

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 21 Jan 2014, 11:39

Džabe se trudite, SB Remote je pisan za Android, a iPeng za iOS. Ako LG TV ne koristi jedan od ova dva operativna sistema (što je izvesno), onda od svega toga nema ništa.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 21 Jan 2014, 11:59

first wrote:Džabe se trudite, SB Remote je pisan za Android, a iPeng za iOS. Ako LG TV ne koristi jedan od ova dva operativna sistema (što je izvesno), onda od svega toga nema ništa.
To nema veze. Bitno je da iz te remote aplikacije (bilo koja da jeste) zastartuje web interface sa SB Touch. Na njoj ce onda da vidi URL koji moze da ukuca u TV browser.

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 21 Jan 2014, 12:13

DejanM wrote:To nema veze. Bitno je da iz te remote aplikacije (bilo koja da jeste) zastartuje web interface sa SB Touch. Na njoj ce onda da vidi URL koji moze da ukuca u TV browser.
I šta onda??? Pogledaj kako je glasilo pitanje...
Trulex wrote:Jel može da se instalira squeezebox remote na LG smart Tv?

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 21 Jan 2014, 13:01

first wrote:
DejanM wrote:To nema veze. Bitno je da iz te remote aplikacije (bilo koja da jeste) zastartuje web interface sa SB Touch. Na njoj ce onda da vidi URL koji moze da ukuca u TV browser.
I šta onda??? Pogledaj kako je glasilo pitanje...
Trulex wrote:Jel može da se instalira squeezebox remote na LG smart Tv?
Znam sta je bilo pitanje. Poenta je u sledecem: ili instaliras remote aplikaciju (sto je pokusano i to nije islo) ili koristis web interface da upravljas uredjajem. Taj web interface nije nista drugo do web pristup server aplikaciji. A SB Touch bi trebalo da je ima, posto SB Duet ima takvu aplikaciju. Prednost web pristupa lezi u tome da nista ne mora da se instalira i sto se sa svakim browserom moze pristupiti serveru i njime onda upravljati pa cak ga i konfigurisati. Pitanje je samo kako se poziva ta server aplikacija ? To se najlakse otkrije tako sto se iz postojeceg programa za upravljanje SB Touchom pokrene web interface, vidi URL, i onda se isti takav ukuca u TV browser. Gore sam opisao kako se moze pokrenuti taj web interface u zavisnosti koja se konfiguracija koristi.

Sve vise modernih uredjaja nude opcije da imaju klasican remote, app za iOS ili Android i jos dodatno web interface (recimo to je slucaj i sa mojom Denon AVRom). Za taj web interface ne treba nista osim browsera koji trci na nekom uredjaju: racunaru, tabletu, smart telefonu ili cak i na TVu (ovo jos nisam probao ali nema razloga zasto ne bi funkcionisalo). Apps za Android ili iOS su obicno komfornije, lepse izgledaju ali su ciste web stranice obicno brze i poseduju dovoljno funkcija da bi se uredjajem moglo komforno upravljati.

Kad dodjem kuci mogu da postujem kako izgleda taj URL u mom slucaju ali ce se on sigurno razlikovati, jer su kod mene druge IP adrese - tako da nije velika korist od toga.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 21 Jan 2014, 21:00

Trulex,

Prvo otkri IP adresu na kojoj ti trci Logitech Media Server aplikacija (ne znam da li ti ona trci na compu ili se kacis direktno na SB Touch). Onda kucaj ovako nesto:

http://192.168.0.8:9000

Ovaj broj koji se nalazi ispred :9000 je kod tebe drugaciji I predstavlja IP adresu tvog servera. Ako uspes da se zakacis, onda jednostavno napravi na TVu bookmark tako da ne moras ponovo da kucas ovu adresu I to je to ....

Trulex
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by Trulex » 22 Jan 2014, 09:54

Probao , neće......

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 22 Jan 2014, 11:25

Trulex wrote:Probao , neće......
Na sta se kacis: direktno na SB Touch ili na Logitech Media Server na compu ?

Trulex
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by Trulex » 22 Jan 2014, 13:43

Direkt na SB, na kompu nisam ni instalirao server.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 22 Jan 2014, 15:09

Trulex wrote:Direkt na SB, na kompu nisam ni instalirao server.
A da li ti je opcija da instaliras Logitech Media Server na comp ? To znam da sigurno radi ...

Post Reply