HiFi & Professional Audio Forum  

Fat-man iTube combo

Prodavci i proizvođači opreme, sajmovi, časopisi, internet linkovi.
Post Reply

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Fat-man iTube combo

Post by sdanicic » 01 Oct 2006, 19:29

Veoma interesntan kombo - iTube Vacuum Tube Amplifier i iTube Docking Station za sve one koji bi svom iPodu, ali i standardnom cd pleyeru zeleli da udahu malo tube spirita u zvuk.

Danas sam to slusao u kombnaciji sa Creek CE playerom i na Herbeth zvucnicima i to veoma interesantno zvuci. Uradjaj je stigao kod distributera pre par dana i u fazi je usviravanja, ali za cenu od oko 480 evra za komplet veoma, veoma obecava.

Pwer Output 13Wx2
Frequency Response 20Hz – 20KHz (±1.5Db)
Harmonic Distortion 0.5%
Signal-To-Noise Ratio 86Db
Input Impedance 100K
Output Impedance 4ohm, 8ohm
Valve Type 2x6N1(ECC85) 1x6E2(EM87)
Power Supply AC100~120V/50~60Hz AC220~240V/50~60Hz

Dimensions:
Amp (LxWxH) 260x145x130mm
Dock (WxDxH) 155x130x123mm
Weight 4.3KGs

http://www.fat-man.co.uk/docs/product/itube_1.htm

Pozdrav,
Sasa
Attachments
fatman_icube_1.jpg
fatman_icube_1.jpg (21 KiB) Viewed 2204 times
fatman_icube_1.jpg
fatman_icube_1.jpg (21 KiB) Viewed 2204 times
fatman_icube_2.jpg
fatman_icube_2.jpg (21.57 KiB) Viewed 2205 times
fatman_icube_2.jpg
fatman_icube_2.jpg (21.57 KiB) Viewed 2205 times
fatman_icube_3.jpg
fatman_icube_3.jpg (19.49 KiB) Viewed 2205 times
fatman_icube_3.jpg
fatman_icube_3.jpg (19.49 KiB) Viewed 2205 times

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 05 Nov 2006, 10:14

Vracam se ponovo na ovaj proizvod jer sam ga juce ponovo slusao u kombinaciji sa Arcam CD playerom iz srednje klase i na Harbeth 7E-SL2 zvucnicima i sve to povezano kablovima koji su najobicniji moguci.

Slusali smo klasiku i jazz i na kraju da sve zacinimo slusali smo Police -"The Best of" i da vam kazem da je iTube za APSOLUTNU preporuku. Muzikalnost, stabilna i siroka zvucna slika u bezmalo kompletnom frekventnom opsegu i sugestivnost je nesto sto od uredjaja u ovoj klasi cena se verovatno ne srece svaki dan.

Jedan primerak iTube-a ce stici najverovatnije u Beograd pocetkom decembra i nadam se da ce prikaz biti na sajtu biti objavljen pre sajma.

miloslosmi

Post by miloslosmi » 06 Nov 2006, 19:33

A ko je distributer za Srbiju?
Gde mogu da cujem ovo pojacalo?

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 07 Nov 2006, 07:53

Nema trenutno distributera za Srbiju, a ja cu uraditi detaljan test nadam se do kraja godine (zavisi od mojih obaveza na poslu i kada cu se vratiti za Beograd).

Sasa

miloslosmi

Post by miloslosmi » 09 Nov 2006, 16:11

pa cekaj, sad vidim da je Slovenacki distributer na njihovom sajtu zaduzen i za Srbiju

svasta...

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 09 Nov 2006, 21:05

miloslosmi wrote:pa cekaj, sad vidim da je Slovenacki distributer na njihovom sajtu zaduzen i za Srbiju

svasta...

U pravu si, ali zvanicno ce to biti u funkciji od decembra ili posle Nove godine, za sada je na stand-byu.

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 09 Nov 2006, 21:50

Jos malo na istu temu !
Attachments
stands prototype 017.jpg
stands prototype 017.jpg (24.86 KiB) Viewed 2131 times
stands prototype 017.jpg
stands prototype 017.jpg (24.86 KiB) Viewed 2131 times
stands prototype 019.jpg
stands prototype 019.jpg (27.97 KiB) Viewed 2131 times
stands prototype 019.jpg
stands prototype 019.jpg (27.97 KiB) Viewed 2131 times
stands prototype 021.jpg
stands prototype 021.jpg (22.52 KiB) Viewed 2131 times
stands prototype 021.jpg
stands prototype 021.jpg (22.52 KiB) Viewed 2131 times

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 10 Nov 2006, 08:46

Da pokusam malo pozadinu pojave ovih i ovakvih uredjaja da malo rasvetlim.

Apple dominira segmentom MP3 playera (jednom od najvecih trenutno u entertainment business-u) i to u nekom fantastisnom procentu, potpuno potisnuvsi konkurenciju: Sony, iRiver, Panasonic, Creative i ostale. Konkurencija je dobila mrvice a i njih je sve manje. Da bi im uzeo i te mrvice Steve Jobs je svojevremeno pokrenuo realizovanje raznoraznih dodataka za iPod: docking station su svakako bila najvazniji dodatak jer su omogucavala jednostavno i efikasno povezivanje sa HiFi i ostalim sistemima u kuci. Izgradnja web based berze muzike, koja je takodje podrzana od strane iPod-a je bila isto tako jako vazna ideja, koja je omogucavala dodatnu prodaju i zapravo prosirenje trzista za korisnike iPoda. Sve je to uticalo da konkurencija sve vise grca u problemima.

Medjutim, da bi omogucili nastavak iPod ludila i daljnje ekspanzije, moralo se smisliti nesto novo - biti uvek korak ispred ostalih jeste jedan od glavnih preduslova za uspeh na trzistu. I tu je doslo do fokusiranja na docking stations ... posto iPod uglavnom svaki stanovnik ove planete vec ima. I kampanja se pokrenula u Junu ove godine kada je Steve Jobs u jednom interview govorio o novom Apple Docking Station za iPod kao o High End proizvodu. To je pokrenulo lavinu rasprava, od kojih su neke bile dosta negativne za Steve Jobsa ... ali cilj je bio ispunjen. Pocelo se pricati o iPodu kao o HiFi ili HiEnd komponenti, sto on po svojoj definiciji nije mogao do skoro da bude. Paralelno sa celom tom diskusijom, Steve Jobs pokrece, preko Apple Business Partnera pravu kampanju pravljenja pojacala i docking stationa za iPod. Namera je jednostavna: penetracija u HiFi trziste i samim tim prosirivanje baze kupaca iPod-a i accesoires, koje uz njega idu.

I tako se pojavljuju ovi proizvodi, cije slike mozete da vidite u ovom postu. Lampe + MP3 player ? Medjutim treba reci da Apple, pa samim tim i iPod ima i svoj Lossless format, koji nema nikakve veze sa MP3 formatom. Etabliranje tog formata kao necega sto je i po teoriji HIFI komune prihvatljiva i dobra alternativa imala bi dodatan bonus za Apple jer bi na taj nacin njihov format poceo da dominira trzistem potiskujuci trenutno dominantne MP3 i WMA. Ako nista drugo onda kao format "za prave ljubitelje HiFi-ja".

Ocigledno je da stratezi Apple-a ne nameravaju da tako lako odustanu od koke koja nosi zlatna jaja. A i zasto bi ....

Pozdrav
Dejan

miloslosmi

Post by miloslosmi » 10 Nov 2006, 13:26

Mene ipak zanima po kom osnovu je covek koji zivi u Sloveniji dobio zastupnistvo za Srbiju?
Nema veze sa nacionalizmom, ali po kom osnovu?

Da li on uopste planira prodaju ovde ili drzi nase trziste kao u partiji Monopola.

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 11 Nov 2006, 00:12

miloslosmi wrote:Mene ipak zanima po kom osnovu je covek koji zivi u Sloveniji dobio zastupnistvo za Srbiju?
Nema veze sa nacionalizmom, ali po kom osnovu?

Da li on uopste planira prodaju ovde ili drzi nase trziste kao u partiji Monopola.
Cini se da ti ne znas ili barem ne dovoljno kako funkcionise model prodaje konkretno HiFi-ja ovde u regionu, a i sire. Model definise osnovu, ali dosta toga se desava i po principu "ko pre devojci".

A, sto se tice prodaje - naravno da se planira, zato sam i prosledio info na ovu temu da bi sto vise ljudi bilo upoznato.

Sasa

Mjuzik
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Re: Fat-man iTube combo

Post by Mjuzik » 08 Apr 2013, 23:25

morao sam da ozivim temu iz mrtvih, jer sam se slucajno setio da ovo postoji...sad vec postoji mk2 verzija koja ima 25 vati sto je vec bolje nego ranije...pitanje je naravno ko sad ovo zastupa, neko ili niko, da li slovenija i dalje pokriva i srbiju, itd...?

Post Reply