HiFi & Professional Audio Forum  

Zanimljivi sistemi ili komponente

Prodavci i proizvođači opreme, sajmovi, časopisi, internet linkovi.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Re: Zanimljivi sistemi ili komponente

Post by DejanM » 10 Dec 2012, 22:16

sn wrote:Ako je i bila ja nisam bio.
Zar nije bila i neka demonstracija sa klasicnim kutijama? Taj Logan je problematican i sa nekim normalnim pojacalima. Na cemu si slusao Logane kada pravis sad komparaciju sa ovim ampom?
Logane sam slusao u dosta raznih kombinacija ali je na sajmu u Becu prosle godine bio uporedjivan Logan sa McIntoshem i onda sa Devialet. Bila je i kombinacija Devialet sa Loganom pa sa Wilson Sasha, a onda Wilson Sasha sa Spectralom ( po meni najbolja varijanta). U Minhenu je Spectral sa Wilson Sashom razbijao kako je svirao ...

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 10 Dec 2012, 23:08

Znaci dobra stara A-B klasa jos ima sta da kaze u HiEndu.. ovo je jos samo jedna tehnoloska perverzija, ali ne i u zvuku izgleda. Neko bi rekao i da je tu od toliko komponenti previse 'krivina' za obican signal..
Sir Olivere, da se vratimo mi nekom SETu koji mozemo sami da budzimo, ovo je previse za nas :)

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 11 Dec 2012, 00:08

sn wrote:Znaci dobra stara A-B klasa jos ima sta da kaze u HiEndu.. ovo je jos samo jedna tehnoloska perverzija, ali ne i u zvuku izgleda. Neko bi rekao i da je tu od toliko komponenti previse 'krivina' za obican signal.
Meni je taj Devialet uvek svirao ispod očekivanja za tu cenovnu klasu (a slušao sam ga u 5-6 različitih sistema).
Šminkerski izgleda, veoma je funkcionalan i može solidno da potera zahtevnije kutije, ali zvučna prezentacija
jednostavno nema dušu i ne osvaja slušaoca (bar mene nije). To jeste jedno od boljih pojačala D klase koje
sam slušao, ali se to ipak ne poklapa sa mojim ukusom, pogotovo u odnosu na kvalitetnije uređaje A ili AB klase.

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 11 Dec 2012, 21:19

D klasa (i varijacije na tu temu) mnogo teze osvaja HiEnd, gde je primarna stvar zvuk pa sve ostalo. Kako se stvari razvijaju, mislim da ce za nekoliko godina vec moci zvucno da se porede sa nekim ozbiljnim pojacalima u A-B klasi.
U profesionalnoj razglasnoj tehnici ona je sve vise zastupljena iz vise razloga, a dovoljno je pomenuti i samo jedan - tezinu. Jedno moderno pojacalo kao sto je Powersoft koje je visine nekih 5 cm i tezine oko 8kg, snage 3-5 KW - sa 2X6 takvih ozvucimo arenu bez problema (2X12 u frontu i 2X4 bocno line array kutija), a svi zajedno teski manje od 100kg! Dovoljno je pomisliti samo na klasicna pojacala koja su duplo vece visine sa svim onim torusima unutra, koliko bi mesta zauzeli, i koja bi bila visestruko teza.

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 12 Dec 2012, 00:09

sn wrote:D klasa (i varijacije na tu temu) mnogo teze osvaja HiEnd, gde je primarna stvar zvuk pa sve ostalo. Kako se stvari razvijaju, mislim da ce za nekoliko godina vec moci zvucno da se porede sa nekim ozbiljnim pojacalima u A-B klasi.
Ima i sada već nekih modela koji su spremni da izađu na crtu, ali ne baš mnogo. Od onaga što sam
imao prilike da čujem tu je svakako Audio Research DSi200, a ove godine sam prvi put čuo i nešto od
NuForce'a da obećava, mono blokove Reference 18.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 12 Dec 2012, 09:08

Hvale ove nove Hypex NCore class D module.

kamen
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by kamen » 12 Dec 2012, 11:28

Dobro sto ih hvale,
jel neko od vas imao prilike da cije Hypex NCore class D
pa bih molio da pise utiske i razmisljanja.

Pozz

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 12 Dec 2012, 13:10

DejanM wrote:Hvale ove nove Hypex NCore class D module.
Da li su Hypex moduli bili i u onim Jeff Rowland 501 mono blokovima, ili mi se samo čini??? :?:

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 12 Dec 2012, 13:24

first wrote:
DejanM wrote:Hvale ove nove Hypex NCore class D module.
Da li su Hypex moduli bili i u onim Jeff Rowland 501 mono blokovima, ili mi se samo čini??? :?:
Ove na koje ja mislim su novije proizvodnje od JR 501 - mislim da su se pojavili prosle godine ... Imaju oznaku Ncore 400 i ovde moze da se nesto vise o njima sazna:

https://www.hypexshop.com/

Pojavila su se i pojacala koja imaju u sebi ove module ali ih ja nisam slusao ...

U principu da se dobiju dva mono bloka sa ovim modulima i odgovarajucim napajanjima, kosta malo preko hiljadu eura ...

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 12 Dec 2012, 14:08

first wrote:
Nisu,... evo sada sam pronašao, u mono blokovima JR 501 su korišćeni ICEPower
DejanM wrote: Ove na koje ja mislim su novije proizvodnje od JR 501 - mislim da su se pojavili prosle godine ... Imaju oznaku Ncore 400 i ovde moze da se nesto vise o njima sazna:

https://www.hypexshop.com/

Pojavila su se i pojacala koja imaju u sebi ove module ali ih ja nisam slusao ...

U principu da se dobiju dva mono bloka sa ovim modulima i odgovarajucim napajanjima, kosta malo preko hiljadu eura ...
Dobro, a koja nova pojačala (osim DIY varijanti) koriste ove nove Hypex module?

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 12 Dec 2012, 16:14

Mola-Mola recimo ... Ta pojacala su bila na sajmu u Minhenu ove godine ali da me ubijes ne mogu da se setim da smo to slusali ... Ili smo preskocili tu sobu ili nam se sound nije dopao ...

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 16 Dec 2012, 17:15

Image

BAlabo – BC-1 MK-II Control Amplifier
bc-1f.jpg
bc-1f.jpg (56.26 KiB) Viewed 1775 times
bc-1f.jpg
bc-1f.jpg (56.26 KiB) Viewed 1775 times
BAlabo – BC-1 MK-II Control Amplifier
At first listening, the BC-1 MK-II offers a sense of complete control and rightness of dynamic presentation - both aspects, immediately evident.
Further listening reveals a level of transparency, ease and liquidity that is virtually unknown in the world of solid state components. This is where the magic begins.

With supreme musicality and incomparable industrial design, the BAlabo BC-1 MK II Control amplifier presents a stunning new standard for extraordinary sonic performance and artistic revelation.

The BC-1 MK-II sports a wide array of radical new design concepts that together offer finely nuanced micro dynamics, three-dimensional soundstaging and a liquid midrange free of congestion, glare and artifact. An open and airy top octave suspends instruments in space and at minus 110 dB, background noise is essentially non-existent.
bc_1in.jpg
bc_1in.jpg (168.78 KiB) Viewed 1775 times
bc_1in.jpg
bc_1in.jpg (168.78 KiB) Viewed 1775 times
:sign http://www.balabo.com/amps/control/

bc_1b.jpg
bc_1b.jpg (104.93 KiB) Viewed 1775 times
bc_1b.jpg
bc_1b.jpg (104.93 KiB) Viewed 1775 times

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 18 Dec 2012, 21:37

Image
NHB-18NS Preamplifier

Image
A new approach to preamplification
The darTZeel NHB-18NS is the logical partner to the now legendary NHB-108 model one power amplifier.
In keeping with the very same philosophy, darTZeel uses dedicated circuits reduced to their most basic form. Here again, there is no application of any overall negative feedback. The delicate, small audio signal amplified by the NHB-18NS only passes through 7 silicon junctions from input to output, including the 11 dB full discrete gain stage. For the phono stage, we only add 6 junctions, for a maximum additional boost of 66 dB (77 dB in total).
The advantages of these new circuits, whose designs are patented, are in the same league as the NHB-108 power amplifier: an extreme, pure sound quality never achieved before. ...
:sign http://www.dartzeel.com/index.php?optio ... &Itemid=59

Image

Image

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 19 Dec 2012, 09:09

Mozda je interesantno pomenuti da gazda i glavni konstruktor DartZeela ne veruje preterano u merenja THDa i po pravilu njegovi proizvodi imaju dosta visok THD. Njegov stav je da THD nema nikakve veze sa kvalitetom zvuka.

zika
Moderator
Moderator

Post by zika » 19 Dec 2012, 09:14

DejanM wrote:Mozda je interesantno pomenuti da gazda i glavni konstruktor DartZeela ne veruje preterano u merenja THDa i po pravilu njegovi proizvodi imaju dosta visok THD. Njegov stav je da THD nema nikakve veze sa kvalitetom zvuka.
Da, ali izmerene vrednosti i nisu baš značajno drugačije od onih izmerenih kod constructor-a koji o tome (pa i fanatic) vode računa...
Dopada mi se mogućnost izbora zadate impedance i time...
Update₁: i ovo je LDR...?

Post Reply