HiFi & Professional Audio Forum  

hiFace DAC: high performance compact 384/32 DAC

Prodavci i proizvođači opreme, sajmovi, časopisi, internet linkovi.
Post Reply

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 27 Mar 2013, 16:10

M2Tech, the italian company devoted to high quality digital audio based on music files, is glad and proud to introduce a new, revolutionary DAC: the hiFace DAC. Very high performance packed in a small, pendrive-like case, the hiFace DAC is capable of up to 384/32, delivering crystal-clear sound even with 44.1/16 files and first class emotions with hi-rez files.
Its unbelievable performance for a unit of its size and price makes it the perfect tool for the discerning user who wants to set up a system with tight budget without trading off performance, as well as a high quality second or portable hifi system. Think of a small netbook or an iPad, a hiFace DAC and a small desktop amplifier with high definition monitors or a headphones amp with good headphones: stunning sound quality at an affordable price. But its high level of overall performance also justifies the choice of using it in a main hifi system, devoting more of the budget to other equipment for a higher quality final result.
The hiFace DAC is future-proof thanks to its wide range of allowable sampling rates and resolutions. Its USB interface is USB 2.0 Audio Class compatible, so it can be coupled to Windows, MacOS and Linux computers. Our windows driver allows for using the hiFace DAC with XP, Vista, W7 and W8 machines, while no driver is required to use it with 10.6.4, 10.7 and 10.8 machines, as well as recent Linux machines.
Its analog output, based on 3.5mm stereo jack socket, delivers 2Vrms, to be coupled to preamplifiers and integrated amps line inputs, but it is also capable of driving a wide range of headphones.
As with all other M2Tech products, the hiFace DAC is entirely designed and manufactured in Italy, and shipped after exhaustive testing on each unit.
The hiFace DAC comes in a lively orange color to further distinguish it from competitors and is shipped in an elegant box with dark grey foam padding and 4-color printing. All relevant information will be available on the box: technical specifications, quick start-up, link to the manual on our website, etc.

Specifications

Input: USB 2.0 Audio class device port on USB male type A connector (straight plug into any host USB port)
Output: stereo line level on 3.5mm jack socket
Size: 88x20x14mm (l x w x h)
Weight: 20g
Sampling rate: 44.1, 48, 88.2, 96, 176.4, 192, 352.8,384 kHz
Resolution: 16 to 32 bits
Compatibility: DS, KS, WASAPI, ASIO (Windows), Standard, Direct, Integer (Mac), ALSA (Linux)
Output voltage: 2Vrms on 10kOhm @ 0dBFS
SNR: 112dB (@ 1kHz, A-weighted)
Sound quality: better than you may expect for the price and size

Availability: mid April
Attachments
hiface_dac2.jpg
hiface_dac2.jpg (153.62 KiB) Viewed 1672 times
hiface_dac2.jpg
hiface_dac2.jpg (153.62 KiB) Viewed 1672 times

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Re: hiFace DAC: high performance compact 384/32 DAC

Post by DejanM » 28 Mar 2013, 14:09

Shiit Modi je dva puta jeftiniji a izgleda radi jako dobro:

http://www.head-fi.org/products/schiit-modi

dj.nik
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by dj.nik » 29 Mar 2013, 11:31

DejanM wrote:Shiit Modi je dva puta jeftiniji a izgleda radi jako dobro:
Izvini, oprosti, ali moram da te pitam:
Kakve veze ima najava 'M2Tech hiFace' (32/384) sa 'Shiit Modi' (24/192) ??

hFala
:mr

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 29 Mar 2013, 11:58

dj.nik wrote:
Izvini, oprosti, ali moram da te pitam:
Kakve veze ima najava 'M2Tech hiFace' (32/384) sa 'Shiit Modi' (24/192) ??

hFala
Pa oba su USB DACa, sa napajanjima koja vuku preko USBa. Oba su malih dimenzija i zamisljena da rade uz sam comp preko USB veze. Italijan kosta 220 eura a Shiit kosta 99 USD. To sto Italijan moze do 32/384 nije od nekog prakticnog znacaja jer takvog materijala ima jako malo - zapravo postoji nekoliko demo pesama koje mogu da se spuste sa interneta i to je sve.

dj.nik
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by dj.nik » 29 Mar 2013, 13:20

USB DAC-ova danas ima gde god se okrenes. Ako cemo po ceni, ima ih vec od US$42 npr ovaj ili Malezijac za US$49 pa sve do Dragonfly-a za US$250 itd. itd.
A 32/384 je vrlo upotrebljivo, ako znas s cime tj. kojim softverom to uraditi. Probaj XXHigEnd ili IZotope, JPlay ili HQ PLayer, JRiver MC itd.
Materijal koji imam/slusam je najcesce standardni 16/44.1 ili 24/96 ali mi itekako treba DAC s mogucnoscu 32/384. I vise.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 29 Mar 2013, 18:52

dj.nik wrote:USB DAC-ova danas ima gde god se okrenes. Ako cemo po ceni, ima ih vec od US$42 npr ovaj ili Malezijac za US$49 pa sve do Dragonfly-a za US$250 itd. itd.
A 32/384 je vrlo upotrebljivo, ako znas s cime tj. kojim softverom to uraditi. Probaj XXHigEnd ili IZotope, JPlay ili HQ PLayer, JRiver MC itd.
Materijal koji imam/slusam je najcesce standardni 16/44.1 ili 24/96 ali mi itekako treba DAC s mogucnoscu 32/384. I vise.
Tacno je - danas ima puno iskljucivo USB DACova, koji pocnju sa cenom od nekoliko desetina eura pa sve do par hiljada (Ayre). Ovde je medjutim rec o ovim malim DACovima koji se prave za Desktop sisteme (obicno u kombinaciji sa pojacalom za sluske) i tu su trenutno u centru paznje vec pomenuti Audioquest ili ovaj Italijan. Shiit Audio je medjutim interesantan zbog toga sto je dva puta jeftiniji od pomenutih DACova, koji obicno imaju Sabre chip u sebi i neku vrstu filtriranja i bufferovanja pomocu OPAs na izlazu. Shiit Modi je medjutim napravljen u mnogo tradicionalnijem maniru, sa nekom vrstom (ne znam tacno o cemu se radi) pasivne, kapacitativne, filtracije na izlazu i sa kucistem koje je daleko bolje od plasticnih kucista Audioquesta ili M2Tech. Meni to izgleda kao mnogo bolja ponuda od recimo Audioquest-a ili M2Tech za 250 tj.220 eura..... O ovim Kinezima ili Tajvancima sto se prodaju na eBay ne mogu nista da kazem - to bi trebalo cuti prvo ...

Sto se tice 32/382 - Imam i ja iZothope i mogu da upsamplujem na onu vrednost koja je potrebna. Medjutim ma koliko upsampling bio OK ( a sa tim se ne slazu mnogi - recimo ovi iz Shiit Audia pa zbog toga ne ugradjuju upsampling u svoje DACove) to nije isto kao i kada je snimak snimljen u tom formatu. To je prava stvar - iako iZothope uziva zbilja veliki ugled kao odlican upsampler Software. Pored toga, vic je i u tome sto prednosti snimka 32/384 nad recimo 24/192 nece biti toliko uocljive na jednom Desktop sistemu sa DACom od par stotina eura - za puni uzitak je potrebno tu imati puno ozbiljnije sprave. Stavljajuci ovakve DACove u pravi kontekst (pre svega kao neku vrstu pomocnog sistema) i ne ocekivati cuda od njih vec jednu korektnu svirku koja opet moze da pruzi dosta zadovoljstva, jeste razlog zasto ne mislim da je 32/384 narocito bitna karakteristika za njih. Ali ako ti to pruza uzitak i vrsis upsampling na tu vrednost - to je takodje sasvim ok ...

kamen
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by kamen » 29 Mar 2013, 20:09

Dejane,

Fino si to obrazlozio potpuno se slazem sa tobom oko upsamplinga,
Moje licno iskustvo je bas takvo.
Inace uvek je bolje kada imas jednu opciju vise, pa neka bude i u smislu licne satisfakcije.
A normalno uredjaju treba i dobar marketing da bi se prodavao.

Pozz

dj.nik
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by dj.nik » 29 Mar 2013, 23:52

Eto i podrske usput. I ja da se pridruzim, kazem "I ja ne volem oversempling DAC-ove". Niti ih pominjem, niti posedujem. Drago mi je da se sada moze za svega
dvestotinjak eur-a kupiti DAC koji nativno podrzava visoko rezolutni materijal do 384KHz i punih 32 bita.

DAC ne bi trebao da ima na svom izlazu NIKAKAV filter. Pominjes kapacitivno resenje filtracije kod malog Schiit-a. Ja bih da filter izbacim SKROZ, ako se moze.
Dakle 'filterless' po konstrukciji. Pametni ljudi se dosetili da mogu softverski relativno lako da 'apsempluju' signal po nekom svom algoritmu pa iZotope koristi jedan,
XXHE drugi, HQP treci itd. Ovakvim (visokim) semplovanjem zaobilazi se ranije neminovna potreba chika Nyquist-ovog filtera i svih negativnih posledica po zvuk sa CD-a,
da kazem 'digitalni potpis'. Sta to prakticno znaci? Znaci da se na ulaz predpojacala / pojacala sada salje signal u kome su digitalni artefakti (neminovni ostaci d/a konverzije)
pomereni visestruko iznad propusnog opsega predpojacala / pojacala. Resen problem. Elegantno. Ovo je pre svega i smisao upotrebe Hi-Res materijala.

Rec od 16 bita je sasvim dovoljna za frekvencije iz cujnog spektra. Prosirenjem reci na 32 bita kreira se prostor - mogucnost ciste digitalne atenuacije, bez gubitka
i najmanje informacije u signalu. Usput skracujemo put signala, jedna komponenta izbacena: analogni atenuator. Ma koliko dobar, uvek donosi svoj 'potpis'.

DakleM, moj sistem je upravo ovakav: NOS + Filterless, 24/768. Moja iskustva su drugacija. Poprilicno drugacija.

I dalje ne vidim vezu poredjenja M2Tech hiFace 32/384 i Schiit Modi 24/192, ma koliko publika navijala.

NHF - No Hard Feelings

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 30 Mar 2013, 08:44

Nema NHF - pricamo jednostavno o ovim malim DACovima .... i svako ima pravo na svoje misljenje.

Moje poredjenje M2Tech i Shiit Modi se zasniva pre svega na tome da su to uredjaji iste namene. Zato mislim da ih je ne samo moguce, nego i potrebno, uporediti. Tu moze da se doda i Bladelius iz A serije i jos dosta drugih sprava.

NOS vs. oversampling (treba praviti razliku izmedju upsampling i oversampling) je stara prica i ima jako dobrih DACova i iz jednog i iz drugog tabora. Sto se tice digitalne atenuacije - u tom delu nisam video puno uspesnih implementacija. Ima ih i koji dobro rade ali u ovom nizem segmentu te atenuacija uglavnom narusavaju kvalitet reprodukcije (ja tu opciju Imam i ne koristim na SqueezeBox).

Mjuzik
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Mjuzik » 30 Mar 2013, 16:12

vi sto ne zivite ovde zaboravljate jednu bitnu stvar a to je mogucnost nabavke...za nekoga u srbiji nabavka bilo kog shiita je ravna nemogucoj misiji...ili je bar toliko komplikovana da se na kraju skoro pa i ne isplati...to vazi za bilo sta od tehnike sto nema zastupnika u srbiji...cak i ako postoji nacin uglavnom je sve to dosta komplikovano, sa neizvesnim troskovima, itd...ko ima dobru dusu pa mu donese za 99 dolara onda ok, ali to je opet nesto sto nije bas svakom dostupno...

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 30 Mar 2013, 17:38

Mjuzik wrote:

vi sto ne zivite ovde zaboravljate jednu bitnu stvar a to je mogucnost nabavke...za nekoga u srbiji nabavka bilo kog shiita je ravna nemogucoj misiji...ili je bar toliko komplikovana da se na kraju skoro pa i ne isplati...to vazi za bilo sta od tehnike sto nema zastupnika u srbiji...cak i ako postoji nacin uglavnom je sve to dosta komplikovano, sa neizvesnim troskovima, itd...ko ima dobru dusu pa mu donese za 99 dolara onda ok, ali to je opet nesto sto nije bas svakom dostupno...
Ne bi trebalo da bude bas toliko tesko i komplikovano pod uslovom da imate neku kreditnu karticu.... Troskovi su jasni: na cenu od 99 USD ide carina i PDV i jos se placa transport. Ja ne znam kolika je sada carina u Srbiji ali je PDV manji nego u EU. Troskovi transporta bi trebalo da budu veoma slicni.

Druga mogucnost je nabavka od Shiit Audio Dealera u Evropi:

http://schiit.com/schiit-faq/international/

Mjuzik
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Mjuzik » 30 Mar 2013, 18:57

sve to može da bude vrlo daleko od tih 99 dolara...a onda vec za te pare cak i u srbiji ima da se nadje ponesto...nije sad bas shiit kraj sveta...

Post Reply