HiFi & Professional Audio Forum  - Molim nove članove da sačekaju overu registracije na Forum par dana, jer se radi ručno; razlog su spameri.

Ne LP vs. CD nego LP & CD

Prodavci i proizvođači opreme, sajmovi, časopisi, internet linkovi.
Post Reply

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Ne LP vs. CD nego LP & CD

Post by DejanM » 04 Jan 2014, 12:35

Kupio sam nakon toliko godina jedan novi LP. Radi se o zadnjem albumu Katie Melua. Cena: 18 eura. Razlog zasto pisem ovaj post jeste cinjenica da uz ovu plocu dobijete i CD sa istim albumom kao dodatak - uracunato u cenu .... I to nije usamljeni primer.

Kao da je ova dilema (LP ili CD) razresena .... :D

PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Re: Ne LP vs. CD nego LP & CD

Post by PrekoBare » 15 Jan 2014, 22:55

pa jes', kad kupis LP dobijes CD da imaju deca s cim da se igraju, Kao igrackica uz McDonald's Happy Meal :-)

Salu na stranu, nazalost mnogi danasnji LP su u stvari DDA snimci otisnut na vinil pa zvuce isto kao CD :-(
"Najbolje je neprijatelj dobrog"

Volter

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 16 Jan 2014, 09:18

Ovo je tacno. Prvi LP koji sam kupio posle toliko godina (Katie Melua - Ketevan) zvuci kao serpa. Frekventni opseg je osakacen i sve je sabijeno u "sredinu". Tek kada sam poslusao jedan svoj stari album (Mingus - Ah Um) cuo sam kako mi stvarno svira gramofon. Prosto je neverovatno sta rade sa novim LPs ....

Ne znam samo da li je to rasprostranjena pojava ili sam ja imao peh ?

pecass x
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by pecass x » 16 Jan 2014, 12:19

Nazalost osim ezotericnih firmi ala Stockfish,Opus 3 i specijalnih 180 gramskih izdanja sve ovo novo je ozbiljan debakl od otiska.... :(

Post Reply