HiFi & Professional Audio Forum  

Soulution 560 DAC Release

Prodavci i proizvođači opreme, sajmovi, časopisi, internet linkovi.
Post Reply

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Soulution 560 DAC Release

Post by sdanicic » 22 Apr 2014, 21:15

Jel' moze prevod? Ne mora na srpski, nego sa engleskog na razumljivi tehnicki engleski?

Ili da se upiusuju dodatni casovi na ETF-u ili gde vec treba :?

http://www.theabsolutesound.com/article ... =email-239

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Re: Soulution 560 DAC Release

Post by DejanM » 28 Apr 2014, 18:27

Ne razumem sta je ovde problem ? Zero phase technology ? Ili mozda nesto drugo ?

Tekst je prilicno jasan i marketiski dobro napisan.

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 29 Apr 2014, 13:42

DejanM wrote:Ne razumem sta je ovde problem ? Zero phase technology ? Ili mozda nesto drugo ?

Tekst je prilicno jasan i marketiski dobro napisan.
Meni se cini da je je ovaj deo preterano tehnicki napisan, daleko je ovo meni od marketinskog.

The upsampling module of the 560 D/A-Converter has been further developed and is now based on a much more powerful DSP (32bit floating point) than was used for the 745 and 540. The additional power allows for much higher precision of the polynomial upsampling calculation process, the integration of a state of the art apodizing digital filter and has still enough computation headroom for soulution’s innovative Zero-Phase-Technology.

Every D/A converter requires an analog low-pass-filter in its output in order to suppress high frequency noise and aliasing signals. The 560's 3rd order bessel filter, with a cut-off frequency of 120kHz, would show a phase shift of up to 15° in the audio band. Due to the Zero-Phase-Technology the phase error of the analog output signal remains below 1°, 20Hz - 100kHz! The sonic impact of these seemingly small changes is tremendous.

The Zero-Phase-Technology does resolve one of the biggest problems related to digital-to-analog conversion - naravno svi mi znamo sta je najveci problem, ili bi trebalo da znamo.

Koliko ljudi zna onako iz glave ovo sto sam podvukao sta je to i o cemu se radi !!! Ili za preporucenu cenu od nekih 20K evra koliko ovo kosta trebaju sve to znaju, tj. da im bude od pocetka do kraja jasno za sta ce da daju kintu :-)

Licno, mene je ovo vise odbilo nego privuklo kada sam procitao, deluje mi kao nek ultra-sofisticirana muljacina za iznos koji izlazi iz okvira logike, pa makar ona bila nesto sto je vezano za audio ultra hi-end.

Ako bih ipak trebao da stanem u odbranu Svajcarske tradicije i kvaliteta - onda u konkretnom slucaju svoj glas dajem firmi Weiss.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 29 Apr 2014, 16:17

Pa to je tacno to sto su oni zeleli da postignu ovakvim marketinskim tekstovima. Prvo oni govore o tome da su implementirali neku jako sofisticiranu tehnologiju, koja ima neke prednosti koje retko ko razume ali to nije bitno. Bitno je da ti kao kupac dobijes utisak da kupujes neko cudo i da to vredi tih para.

Inace oni koriste DSP za upsampling (i tu koriste neki poseban algoritam) sto ima prednosti nad hardware resenjima. Zatim koriste Besselov filter - to pogledaj na internetu ... taj filter se koristi godinama i ne predstavlja neko veliko naucno dostignuce. Zero phase je nesto inetresantnija prica i to bi bilo interesantno procitati kako to postizu.

Ali to sve ne mora da ima neke posebne veze sa kvaliutetom reprodukcije. Da su ubacili dosta tehnologije, to im treba verovati, ali kako to svira - to je nesto sto treba cuti.

kamen
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by kamen » 29 Apr 2014, 16:45

Epa, ruksak u ruke i pravac Minken!
:D :D :D

Pozz

Post Reply