HiFi & Professional Audio Forum  

Ei Niš - vesti i dogadjaji

Prodavci i proizvođači opreme, sajmovi, časopisi, internet linkovi.

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

Re: Ei Niš - vesti i dogadjaji

Post by sn » 14 Aug 2012, 21:06

Da je samo nekoliko mangupa to bi se do sada nekako i sredilo. Moja predpostavka ove price na osnovu nekih cinjenica;
Onog momenta kada je Whitener odresio kesu i resio da kupi masine, tada se svako ko je imao neke veze sa fabrikom zainteresovao i poceo da isteruje neku svoju pravdu i zahteve kako bas oni polazu pravo na odredjene nekretnine, pozicije ili novac, tako da se u jednom momentu vodilo po nekoliko paralelnih sudskih procesa koji su trajali po 3-4 godine.
Niko osim radnika i nekih pojedinaca na rukovodecim mestima nije ni razmisljalo o stvarnom pokretanju proizvodnje, vec su gledali da u startu dobiju sto bolje pozicije i ogrebu se za jos neki dolar, da izmuzu Whitenera sto vise, a posle po mogustvu da nestanu. Imamo vec dosta takvih primera propalih privatizacija. Pre toga nikog to nije interesovalo, fabrika je tiho propadala kao i ostale u holdingu, drzava obecala nesto pa na kraju nista nije uradila. Gledajuci sa Whitenerove strane, da za 4-5 godina cekanja i povlacenja po sudovima mi celo vreme stoji proizvodnja i masine koje sam platio, da mi traze sada da otkupim i one zgrade u kojima se masine nalaze ili da placam debelu kiriju za njih, da radnicima isplatim odmah sve zaostale plate i ostalo - tj. sve zaostale probleme ja da resim i platim, verovatno bih se isto pokupio, rasprodao ono sto je ostalo i otisao.

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 14 Aug 2012, 23:59

Toliko je sistem u ovoj državi ogrezao u korupciji, da nama više ni dragi bog ne može pomoći. Vratio sam se
malo u nazad kroz ovu temu da se podsetim šta se po ovom pitanju dešavalo ranije i sve mi ponovo bude jasno.
Tu su izjave bivšeg, ali i sadašnjeg ministra (on je ne zamenjljiv u svakoj vladi), koji se i danas bavi nekim
populističkim izjavama baš kao što je svojevremeno to činio i oko privatizacije EI. Ali nije on nikakav izuzetak,
ovde je takav pristup bavljenja politikom postao uobičajen model ponašanja, bez obzira ko je na vasti a ko u opoziciji.
Svi streme istom cilju, da se dočepaju neke funkcije sa koje će državni novac u manjoj ili većoj meri usmeravati u
određene interesne grupacije koje naravno garantuju i debelu ličnu korist. Takvoj nakaradnoj svesti se očigledno
nije mogao odupreti ni nesuđeni vlasnik EI, te se i ova privatitacija završila neslavno, ali je zato ministar opet u sedlu
i jaše li jaše... :rmb

Staromodan
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Staromodan » 26 Aug 2012, 20:24

I ja se slažem da je lijepo što ste postavili stranicu ovdje.
Neka makar nešto ostane.

Tokom zadnjih nekoliko godina, naivno sam se nadao da će se pokrenuti proizvodnja.

Bila jednom jedna fabrika...

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 26 Aug 2012, 21:16

Juce sam prolazio pored Nisa, i svratih usput do tog otpada. Jedan deo manjih masina koje su u losijem stanju je stajao napolju, spreman za dalje komadanje; veci deo ostalih je bio u nekoj zatvorenoj hali spreman za dalju prodaju i na njima je bila bela nalepnica sa slovom 'W' :roll:. Ove su bile u prilicno dobrom stanju. Svasta tu ima; od onih rotacionih stolova na kojima se vare podnozja lampi za balon, do raznih presa manjih ili vecih koje opsecaju limove i zice za povezivanje anoda, katoda, resetki, itd. Uzeo sam kao suvenir sa masine koja opseca liskun (koji sluzi da distancira u lampi onaj metalni sklop od staklenog balona) saku toga, bar da imam nesto za uspomenu. :(

DSCN0846.JPG
DSCN0846.JPG (40.66 KiB) Viewed 1002 times
DSCN0846.JPG
DSCN0846.JPG (40.66 KiB) Viewed 1002 times

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 22 Dec 2012, 15:23

Malo podsecanja na fabriku kada je radila;

Sir Oliver