HiFi & Professional Audio Forum  

Ei Niš - vesti i dogadjaji

Prodavci i proizvođači opreme, sajmovi, časopisi, internet linkovi.

Sir Oliver
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Re: Ei Niš - vesti i dogadjaji

Post by Sir Oliver » 24 Dec 2008, 20:29

First, ko o cemu, ti o ustipcima. I po obicaju lupas. Pre svega nije Ruska nego Francuska cartica ( a usto je bila Austrijanka).
Necu da se opet kacim sa tobom kao na " onom" forumu, po ovim skakljivim temama ( btw, nadam se da smo to tamo izgladili), ali sadasnja kriza kapitalizma je dovoljno recita za sebe. Kad se toliko kunu u trzisnu ekonomiju i zdravu konkurenciju kao metodu regulisanja privrede, zasto sada ne dozvole da propadnu nezdrave firme?
Kapitalizam je drustvo koje ne moze sebe da izdrzava bez eksploatacije drugih i sada su najzad pokopane njihove teorije da kapital stvara dobit. Samo rad stvara dobit.

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 24 Dec 2008, 20:53

@Sir Oliver
Možda mi se može zameriti da sam promašio Caricu :D , da li je Ruska ili Francuska, u celoj priči je manje važno koliko ono što je rekla.
Isto bi moglo da se odnosi i na tebe, sasvim je sve jedno da li si iz Niša ili iz Beograda, ali kada se obratiš nekome sa "lupaš" diskusiju želiš da odvedeš očigledno
na onu stranu gde će vokabular sa upotrebljenim pridevima biti važniji od suštine diskusije pa je bolje da takav razgovor ne vodimo kad već ne znaš drugačije.

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 24 Dec 2008, 20:56

Sir Olivere, slobodno iznosi svoje stavove i misljenja ali gledaj pri tome da nikog ne vredjas.

Sir Oliver
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by Sir Oliver » 24 Dec 2008, 21:42

@First
ono "lupas " je za caricu. To si lupio. Nadam se da se nisi uvredio. Ono sto si ostalo pisao je mnogo gore od lupanja. O tome vise necemo. U pravu si da je tako bolje. Samo te molim da ubuduce svoje stavove ne iznosis sa toliko uvredljivosti po neke koji drugacije misle.
Btw u to vreme je postajao antimonopolski ( anti gildovski) propis koji je nalagao pekarima da ne ucenjuju cenom svojih proizvoda, tako sto ih je obavezivao da ako nema hleba, moraju da prodaju kolace po ceni hleba. Inace bi napravili malu kolicinu crnog ( narodnog) hleba a kad se rasproda onda su prodavali skupi beget. E jadna carica je u svojoj naivnosti pitala "zasto se narod buni" i dobila odgovor da " Nema hleba" pa je prostodusno preporucila " pa onda neka jedu kolace". To je trebalo da bude prica o tome ako carica bila nesvesna stvarnosti u kojoj zivi ali je prica izvrgnuta i koristi se kao primer da je carica bila bezosecajna.

@Sn
Ako neko lupa onda mu treba reci da je lupio. ( a pro po neistine iznesene o carici). Ne znam zasto bi se vredjao.
Ali ako neko iznosi stavove koji su politicki, i to na forumu koji nema veze sa politikom, i time vredja druge clanove ( koji jelte mogu da imaju drugacije stavove ali ih nikom ne namecu), ko ce to da spreci? Admin?
Last edited by Sir Oliver on 24 Dec 2008, 21:45, edited 1 time in total.

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 24 Dec 2008, 21:42

first, ja sam zivio i zivim i u jednom i u drugom sistemu tako da sam licno upoznat o zivotu u istima. Moje islustvo nije bazirano na pracenju "MTVa" i slicnih reklamnih ustanova :wink:

Mislim da bi i jedan i drugi mogli da funkcionisu dobro kad ne bi bilo jednog problema koji je isti za sve sisteme .... a to je ljudska osobina koja ispliva sa dobivanjem vlasti i mogucnosti upravljanja sa drugima (obicno bez skoro ikakvih ogranicenja iako svaka moc je opojna droga). Cak i najveci idealisti su vremonom upali u istu zamku i vrlo je tesko ostati ispravan sto je (bar) meni cilj.

Meni se cini da je ovo mjesto gdje sam se "sklonio", po tim mojim stavovima, BILO vrlo blizu toga sta smatram za ispravno. Na zalost, situacija je sve gora i gora ali opet mnogo bolja, da ne kazem najbolja, u poredjenju sa ostalim mjestima. A, kofere sam vec poceo traziti u slucaju da ... :gnum

U svakom slucaju, nema razloga da se ovdje (sa ovim mislim na sve a ne samo firsta) prepucavamo i raspravljamo o ovakvim stvarima .... jer vec znate sta kazu o politici :^o

Svako od nas ima pravo na svoja misljenja i stavove bez ikakvog osudjvanja! :please

:peac :peac :peac
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

blood&brain
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by blood&brain » 24 Dec 2008, 21:46

Alo drugari, soske nervoza? Nema razloga za svadju, nista time nece da se resi, zar ne?
Cinjenica je da ova svetska "kriza" izgleda mnogo namesteno...
Neki su izgubili kompas pa je tatko resio da mlati po glavi.
Jbg, po obicaju, batine dobiju najslabiji, jaci i lukaviji se izvuku.

A o radio cevima postoji prica da su imali ideju da pokrenu proizvodnju ampula za injekcije (koje se uvoze). Imaju tehnologiju koja se lako da prilagoditi i time bi dosli do kapitala koj bi iskoristili da pokrenu i proizvodnju radio cevi. Ali, farmaceutski i uvozni lobi je sve stopirao ](*,) . Znam o ovome mnogo vise ali nije zgodno da se stavi na forum.
Da li je sve ovo istina ni sam nisam siguran (tj. nemam dokaze) ali da mnogo lici na nas - lici :(

Ima tu jos prica i o Zastavi iz Kragujevca, kako je propao dolazak WV 1990. godine a posle toga i Peugeota...

U globalu mislim da je Ninja pravu.

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 24 Dec 2008, 22:50

@ninja and b&b
Nije ovde u pitanju koliko se slazemo ili ne sa tudjim misljenjem vec recnik kojim to saopstavamo.Upotrebom vec pomenutog glagogola ''lupas'' u stvari se upucuje drugoj strani svojevrstna uvredljiva poruka stanja svesti u kojoj se taj kao nalazi.Cak sta vise na tome insistira i u ponovnom obracanju.
Takvi maniri i takva netrpeljivost mogu samo da doprinesu da se u bilo kojoj takvoj komunikaciji i druga strana isprovocira i krene medjusobno omalovazavanje.
Nije tu vazno ni da li je sve pocelo od ideologije ili na raspravi o proizvodnji slamenih sesira u juznom Meksiku, vec cinjenica da u srpskom jeziku postoji mnogo nacina da nekom kazes da je pogresio ili da nije u pravu a da ga pri tome ne vredjas.
Na kraju, mozda je ovo dobro da malo razdrma forum, ali sigurno nije dobro da se tolerise takav recnik jer bi time ovaj glagol uveli kao normalnu stvar u svakodnevnoj komunikaciji, a onda.....

PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 25 Dec 2008, 03:11

Mala digresija, "neka jedu kolaca (Qu'ils mangent de la brioche!) uopste nije rekla ni Maria Antoaneta nego joj je to zlonamerno pripisano zbog nepopularnosti. Tako smo i mi ucili u skoli, kao i gomilu drugih netacnih gluposti.

http://blog.catherinedelors.com/2008/03 ... -cake.aspx

Zasto smo ucili naopako, nadam se da je svima jasno. Kod nas omiljena Francuska revolucija je pocetak kraja evropske civilizacije.

Zlocinacki um Iluminata (kod nas lazno prozvanih prosvetiteljima (treba: prosvetlitelj) je posejao zlo seme iz koga su nikli komunisticki i nacisticki teror.

Od paklene prosvetliteljske vatre su izgoreli nasi manastiri.

Nagradno pitanje: Ko je bila Majka Janja ?

Potpitanje: Ko je stvarno kovao lazne pare, Kralj Milutin ili Mlecici?

Sto pre bacimo u djubre lazne informacije, pre cemo se izvaditi iz bule.
"Najbolje je neprijatelj dobrog"

Volter

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 25 Dec 2008, 12:41

U prilog diskusiji evo kako vidi novonastalu situaciju jedan dobro poznati rukovodilac društvenog preduzeća i kakva rešenja predlaže.
Možda bi on uz pomoć ovih zagovornika samoupravljanja uspeo da Ei izvuče iz krize, evo uvoda,.....

,,Recesija... ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje. Amerika
već određeno vreme kuburi s budžeti. Japanska se berza ljulja
kao mala lađa na uzburkanom okeanu. Nemačka privreda posrće
zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospođo, ne
cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije,
transformacije i sistematizacije. I zato mi ni u ovaj veliki svečani
trenutak za naš kolektiv ne smemo da se opušćamo nego da
gledamo u budućnost. Da vatamo korak s reformu, s finansijski
tokovi i prilivi. Da vaćamo Evropu, da vaćamo svet. Ja na primer,
kao rukovodeći organ na ovo preduzeće, neprestano se hrabro
vaćam s tendencije. Ako ja mogu da se vaćam, moraćete i vi da
se vaćate. Svaki od nas mora da si da svoj doprinos i žrtvu. Ja bi
sad mogo da iznosim određene pravce u reformu i za razvoj od
naše preduzeće, ali vidim da je Mile izneo prasiće iz furune, a zna
se da prasići nisu ništa naročito kad se olade pa reko' da
skratimo..."

Srećko Šojić

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 26 Dec 2008, 18:44

Ko sto sam obecao, evo najnovije informacije;

Jutros sam razgovarao sa bivsim direktorom fabrike Ei RC (Radio Cevi) a sadasnjim zamenikom direktora gospodinom Sinisom Randjelovicem (sadasnji direktor je gospodin Momcilo Petrovic) o trenutnoj situaciji u ovoj fabrici. Prica pocinje pre vise od tri godine kada su zbog zaostalih dugova, plata i drugih problema radnici koji su prethodno otkupili masine (njih 88) na celu sa Sinisom R. resili da ih prodaju najboljem ponudjacu, u cilju da se nastavi proizvodnja i prodaja, pogotovo sto je u pitanju bio jedan od dugogodisnjih i mozda najvaznijih kupaca - David Manley iz kompanije VTL, koji je (bez preterivanja) vec odavno optimizovao svoja pojacala prema Niskim lampama. Cak je i Dr Jim Marshall licno dolazio u Nis i razgovarao sa Sinisom o mogucoj saradnji i porucbinama.
Javilo se vise kupaca - BID holding international, TRM elektronik (Slovenija), PM Components, Western Electric, a razgovarano je i sa Majkom Mateusom iz New Sensor-a. U celoj toj prici najbolju cenu i uslove je dao Charles Whitener iz WE-a, oko 14 mil.dinara, sa kojim je i sklopljen ugovor. Nedugo zatim ta kupovina je proglasena nelegalnom, direktor (Sinisa) smenjen i pokrenut krivicni postupak protiv njega (koga je kasnije oslobodjen) i citav niz ostalih medjusobnih tuzbi i sudjenja do dana danasnjeg. Sve se zakomplikovalo i usporilo, fabrika ne radi skoro 3 godine, Sinisa kaze da kad bih sad zatrazio neku lampu ne bi imao sta da mi proda, jer uopste vise ne postoje zalihe. Za to vreme ovu situaciju koriste Svetlana i JJ koji vec uveliko rade u tri smene..
U sadasnoj situaciji WE pokusava sudskim putem da povrati svoj ulozen kapital, a to ide jako sporo zbog nerasciscenih imovinskih odnosa; na kraju pojavljuje se i Piter Votson (PM Components Ltd) kao novi zainterersovani kupac. Finale cele price bi trebalo da bude 20 februara 2009 kada ce u Beogradu biti odrzana javna aukcijska prodaja Ei RC po pocetnoj ceni od 4.166.000 eura, bez masina. Po recima Sinise ovo je prevelika i nerealna cena i moze se desiti da se posle par aukcijskih pokusaja firma gurne u stecaj, i da neko od drugova posle to kupi za male pare, a to je nama vec poznata prica..

P.S.
Pozvan sam da svratim tokom januara i obidjem/fotografisem proizvodne pogone, pogledam masine (preostale i one koje je kupio WE) i na jedan detaljniji razgovor o svemu ovome. Jos samo da vidim sa kolegom iz HiFi Cafea kako stoji sa zimskim gumama..

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 26 Dec 2008, 18:52

sn wrote:
P.S.
Pozvan sam da svratim tokom januara i obidjem/fotografisem proizvodne pogone, pogledam masine (preostale i one koje je kupio WE) i na jedan detaljniji razgovor o svemu ovome. Jos samo da vidim sa kolegom iz HiFi Cafea kako stoji sa zimskim gumama..
Ganc nove zimske Pirelli gume u funkciji vec skoro 2 meseca, samo da vidimo oko datuma jer ce mi Januar biti poprilcno pun sto se tice posla :)

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 26 Dec 2008, 19:46

sn wrote: Javilo se vise kupaca - BID holding international, TRM elektronik (Slovenija), PM Components, Western Electric, a razgovarano je i sa Majkom Mateusom iz New Sensor-a. U celoj toj prici najbolju cenu i uslove je dao Charles Whitener iz WE-a, oko 14 mil.dinara, sa kojim je i sklopljen ugovor. Nedugo zatim ta kupovina je proglasena nelegalnom, direktor (Sinisa) smenjen i pokrenut krivicni postupak protiv njega (koga je kasnije oslobodjen) i citav niz ostalih medjusobnih tuzbi i sudjenja do dana danasnjeg. Sve se zakomplikovalo i usporilo, fabrika ne radi skoro 3 godine, Sinisa kaze da kad bih sad zatrazio neku lampu ne bi imao sta da mi proda, jer uopste vise ne postoje zalihe. Za to vreme ovu situaciju koriste Svetlana i JJ koji vec uveliko rade u tri smene..
Eto, rekoh li ja da je i najgora privatizacija bolja od samoupravljanja, sudskih potraživanja, raznoraznih prolongiranja....
......ajd' videćemo kako će i to da se završi.

mmilovan
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by mmilovan » 27 Dec 2008, 08:38

sn wrote:Ko sto sam obecao, evo najnovije informacije;

Finale cele price bi trebalo da bude 20 februara 2009 kada ce u Beogradu biti odrzana javna aukcijska prodaja Ei RC po pocetnoj ceni od 4.166.000 eura, bez masina. Po recima Sinise ovo je prevelika i nerealna cena i moze se desiti da se posle par aukcijskih pokusaja firma gurne u stecaj, i da neko od drugova posle to kupi za male pare, a to je nama vec poznata prica..
Nadam se da je neće kupiti jedan dobro poznati ulagač i na njenom mestu sagraditi još jedan tržni centar...
Lično sam ostao bez teksta!

blood&brain
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by blood&brain » 27 Dec 2008, 11:31

mmilovan wrote:
sn wrote:Ko sto sam obecao, evo najnovije informacije;

Finale cele price bi trebalo da bude 20 februara 2009 kada ce u Beogradu biti odrzana javna aukcijska prodaja Ei RC po pocetnoj ceni od 4.166.000 eura, bez masina. Po recima Sinise ovo je prevelika i nerealna cena i moze se desiti da se posle par aukcijskih pokusaja firma gurne u stecaj, i da neko od drugova posle to kupi za male pare, a to je nama vec poznata prica..
Nadam se da je neće kupiti jedan dobro poznati ulagač i na njenom mestu sagraditi još jedan tržni centar...
+1

Sir Oliver
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by Sir Oliver » 27 Dec 2008, 11:47

Pa NisEkspres je kupio veliki Mogul Miskovic po ceni koja samo podeljena na autobuse iznosi 6000E komad :shock:
Grad mu daje novu lokaciju kod Trupala za garazu da je izmesti a plac u epicentru grada ga dodje dzabe. :gjob

Post Reply