HiFi & Professional Audio Forum  

B&W zvučnici

backup sajta: hificafe.audiohard.com
Forum rules
backup sajta: hificafe.audiohard.com

Topic author
banebg81
Nov korisnik
Nov korisnik

B&W zvučnici

Post by banebg81 » 01 Nov 2008, 10:58

Poštovani,
predpostavljam da ću ovde dobiti neki odgovor koji mi može pomoći.

Jedan prijatelj ima B&W zvučnike, ne znam tačno koji je model koliko se sećam pisalo je na njima nešto sa 8 tj oko 800 da li je 801 ili nešto ne znam ne bih da lupam, zvučnici su podno stojeći, na dnu imaju iglice (valjda zbog prenosa vibracija na pod) u samoj kutiji ima 3 zvučnika, jedan je neke žućkaste boje, jedan je crni (taj crni stoji dole) a na vrhu je visokotonac.
Drajveri nisu neke preterane veličine, mislim da nisu veći od 8" i imao sam prilike da ih slušam sa nekim Technics pojačalom (mosfet sa velikim skalama - vu metrima) i mogu vam reći da sam bio iznenađen snagom i kvalitetom zvuka istih.

Nisam neki poseban poznavalac audio komponenti ali sam razliku uočio odmah.

E sada, pošto je čovek stariji, nisu mu neophodni, on bi to prodao meni.
Takođe znam da nije neki siledžija, ne pušta to nikada preterano glasno, kućna je upotreba uglavnom, doneo ih je bio na dve - tri sedeljke na kojima sam i ja uglavnom bio (tada sam ih prvi put i čuo u čudnim uslovima - buka, puno ljudi... ) i znam da mu je jedan visokotonac pregoreo.

Kada je odneo u servis da mu nameste (valjda tamo gde je kupio), oni nisu hteli da mu zamene taj jedan visokotonac, nego su nešto merili i poručili oba iz Engleske (ili odakle već) pošto kao, to mora specijalno da se uparuje. Da li su ga "izvatali" za pare ili to stvarno tako mora ne znam, znam samo da su mu to namestili i da to ponovo zvuči fantastično.

Mene zanima, kakvi su i u kojoj kategoriji (pošto mislim da je to profi oprema, nemože da se poredi sa sony,pioneer i sl.) profi opreme, i koja je razumna cena za tako nešto!?

Ako saznam tačan model dodaću pa da možete više da mi napišete nešto o njima.

Hvala na odgovorima
pozzzz

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Re: B&W zvučnici

Post by sdanicic » 01 Nov 2008, 11:06

Bilo bi lepo da saznas tacnu oznaku modela, cisto da ne pricamo i dajemo komentare napamet :D

Topic author
banebg81
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by banebg81 » 01 Nov 2008, 11:13

Ne mogu da nađem slike tih starijih modela, kada bi video sliku, setio bih se 100%

Nemaju oni 1000 modela.

Zvao sam radnju u BG, cene za nove su više nego brrrr, najjeftiniji model iz serije 800 je 8000€ :ovo

šta li će ovaj meni da javi ...

baš bih voleo da postanem ponosni vlasnik istih :mr

ima li neki link prema slikama starijih modela?

hvala na odgovorima
pozzz

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 01 Nov 2008, 11:20

Topic author
banebg81
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by banebg81 » 01 Nov 2008, 11:23

Biće da sam pogrešio, 683 je zvučnik, gotovo sam siguran, stim da se ne sećam da je imao 2 basa (ili nešto drugo što dole stoji) mada je moguće.

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 01 Nov 2008, 11:40

683 je model iz najnovije serije 600, a nijedan od tih modela nisam imao priliku da ozbiljnije poslusam.

Ima sam skoro 3,5 godine model 602 S3 iz prethodne serije 600 i zaista sam se naslusao muzike i muzike na njima :D

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 01 Nov 2008, 11:43

683 je nov B&W zvucnik. Pojavio se na trzistu mozda pre godinu ili dve dana. Ako tvoj prijatelj dugo ima te zvucnike onda to ne moze biti 683.

Topic author
banebg81
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by banebg81 » 01 Nov 2008, 12:11

apslutno ste u pravu, pronašao sam model, 603 a i ja sam bio u pravu, ima jedan bas :good

da li sada možda neko može da mi kaže nešto više o njima, odnos cene i kvaliteta, odnos u odnosu na druge u klasi i sl.

hvala na odgovorima
pozdrav

VuleJohn

Post by VuleJohn » 01 Nov 2008, 12:26

Ako mene neko pita ja bih bezao i od B&W proizvoda kao i od bilo cega sa fetovima, muljavo u basu i jedno i drugo uz to da noviji gorepomenuti zvucnici i u gornjem spektru ne valjaju. Ako ti covek da to za neke male pare uzmi cisto da bi to uporedio jednog lepog dana sa necim boljim a i kasnija prodaja ne bi trebala da bude problem, mada je u Srbiji sada problem bilo sta prodati.

Topic author
banebg81
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by banebg81 » 01 Nov 2008, 13:10

VuleJohn wrote:Ako ti covek da to za neke male pare

to i mene zanima, šta su male pare za te kutije?

Obzirom da nije baš igračka, a sigurno postoji i mnogo bolje, u ostalom, čovek je kupio neke sajamske, pobednike na nekim takmičenjima ... u hajatu je valjda to bilo pre 2 - 3 godine i od tada više i ne koristi ove, ustvari, pušta ih ponekad ali sluša "bolje".

hvala na odgovorima

pozzz

SHAVIJA
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by SHAVIJA » 02 Nov 2008, 10:29

Sve novo iz BW je djubre, probajte da uporedite stari Marix i nove zvucnike...sto se ne rodih 10 godina ranije...joj nasluso bi se mnogo vise muzike :)
Nisam shvatio jel na kraju 603? Ako jeste bemga, to je najgrdji iz 600 serije ili onaj 604 uglavnom treba tu poraditi na skretnici.
Ja imao 601 s3 i fino je to radilo dok nisam uneo drugi zvucnik u kucu, e onda tek shvatis kolko je mutan BW zvuk.

Pozzzzz

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 02 Nov 2008, 10:44

SHAVIJA wrote: Ja imao 601 s3 i fino je to radilo dok nisam uneo drugi zvucnik u kucu, e onda tek shvatis kolko je mutan BW zvuk.

Pozzzzz
Sta si uneo u kucu ?

Libero
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by Libero » 02 Nov 2008, 11:22

VuleJohn wrote:Ako mene neko pita ja bih bezao i od B&W proizvoda kao i od bilo cega sa fetovima, muljavo u basu i jedno i drugo uz to da noviji gorepomenuti zvucnici i u gornjem spektru ne valjaju. Ako ti covek da to za neke male pare uzmi cisto da bi to uporedio jednog lepog dana sa necim boljim a i kasnija prodaja ne bi trebala da bude problem, mada je u Srbiji sada problem bilo sta prodati.
Totalno se slažem.

SHAVIJA
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by SHAVIJA » 02 Nov 2008, 20:18

@DejanM
Uneo sam Focal, Proac i brdo DIY varijanti od 200 -2000 evra i nijednom pomislio da se vratim na BW, Imao sam cak CDM 1se, koji iako mutan ima lep timbar i fin prizvuk ali neizlecive probleme sa basom, tako da BW samo na slikama :)

dioklecijan
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by dioklecijan » 02 Nov 2008, 23:16

Za ovdje izneseno da fetovi imaju nešto zajedničko s muljavim basom mogu samo kazati da se radi o predrasudi koja nema blage veze sa stvarnošću. Naprotiv, činjenice i moje iskustvo govore sasvim suprotno.

Inače cijeli ovaj hobi je prepun sličnih predrasuda, toliko da čovjek vrlo brzo izgubi volju da bilo što i bilo kome počne objašnjavati i dokazivati.

Post Reply