HiFi & Professional Audio Forum  

HiFi & Home Cinema Show 2006 - Brisel, Belgija

backup sajta: hificafe.audiohard.us
Forum rules
backup sajta: hificafe.audiohard.us
Post Reply

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

HiFi & Home Cinema Show 2006 - Brisel, Belgija

Post by sdanicic » 03 Oct 2006, 20:18

Notax
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Notax » 03 Oct 2006, 21:43

Malo da komentarišem izgled zvučnika prikazanih na sajmu.
Da li ja imam "klasičan" ukus za izgled Hi-Fi uredjaja, ne znam. Meni je dosta toga na slikama tako smešno izgleda, kao da se stiglo u Diznilend.
Od zvučnika mi dobro izgledaju oni zakrivljeni, na jednoj slici je dat i presek sa unutrašnjosti. OK su mi "klasika" ravnih linija Totem, i u obliku ribice sa Seas i Vifa jedinicama (ne znam koji je ono materijal kabineta?), Dynaudio podnošljiv, Watt Puppy je OK.
Ružno: Canton, MA, "ono kod Pliniusa" (BC?), Pioneer HT, Mordant Short, Infinity, Vincent, i na kraju oni šareni ko za decu, i tura crnih ko da je kanula gomila bitumena iz rafinerije.
Focal, bar taj na slici mi je u sredini, pa ga sam mu dodelio posebnu kategoriju - ravnodušan.

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 03 Oct 2006, 22:41

Notax wrote:Malo da komentarišem izgled zvučnika prikazanih na sajmu.
Da li ja imam "klasičan" ukus za izgled Hi-Fi uredjaja, ne znam. Meni je dosta toga na slikama tako smešno izgleda, kao da se stiglo u Diznilend.
Od zvučnika mi dobro izgledaju oni zakrivljeni, na jednoj slici je dat i presek sa unutrašnjosti. OK su mi "klasika" ravnih linija Totem, i u obliku ribice sa Seas i Vifa jedinicama (ne znam koji je ono materijal kabineta?), Dynaudio podnošljiv, Watt Puppy je OK.
Ružno: Canton, MA, "ono kod Pliniusa" (BC?), Pioneer HT, Mordant Short, Infinity, Vincent, i na kraju oni šareni ko za decu, i tura crnih ko da je kanula gomila bitumena iz rafinerije.
Focal, bar taj na slici mi je u sredini, pa ga sam mu dodelio posebnu kategoriju - ravnodušan.
Ne znam koliko su fotografije koje je poslao moj prijatelj iz Brisela relevantne da se sagleda ponuda na sajmu, ali ipak nam niko ne moze zameriti da se nismo max. potrudili da imamo informaciju i sa tog dogadjaja.

Meni je za dlaku izmakao sajam u Milanu pre 3 nedelje, ali su mi tada ovde u posetu dosli moji najbolji prijatelji pa sam naravno ostao sa njima za taj vikend u Ljubljani.

Sto se tice tvoje replike na dizajn, mislim da je cela ova prica vezana za hi-fi i hiend poodavno stavila "dizajn" kao odrednicu nisko na svoju listu prioriteta. Istina je ta (govorim iz licnog ugla) da ono sto najcesce najbolje tj. najmuzikalnije svira je u najmanju ruku toliko ruzno da ga ne bi stavio ni u garazu pored rucnog alata, kosilice za travu ili motokultivatora.

A takodje ono sto zna tako lako da prevari coveka je kada nesto vidi na reklami i onda zatim uzivo, u prvi trenutak ne moze da prepozna da je rec o istom uredjaju. Na reklami to zna da deluje mnogo skuplje i ubedljivije nego u prirodi.

Sasa

Post Reply