HiFi & Professional Audio Forum  

Oakley image preamp

Hi-Fi komponente, iskustva, pitanja, saveti, komentari..

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Re: Oakley image preamp

Post by sdanicic » 21 Aug 2009, 12:45

Da, bilo je tu nekoliko adresa na kojima je Branko objavljivao svoje tekstove.

Sto se tice onih iz magazina o uredjejnju stana, pokusacu da ih pronadejm kod sebe u ""arhivi"" koja ja u vikendici - mislim da je ostao jos koji broj koji nije zavrsio kao potpala za rostilj !!!!

Sto nije nista strasno, s obzirom da je tako sveopstom famillijarnom nepaznjom nestalo vise od polovne sacuvanih SAM-ova i Dzuboks-ova :cry:

Andrija
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Andrija » 21 Aug 2009, 12:54

sdanicic wrote:Da, bilo je tu nekoliko adresa na kojima je Branko objavljivao svoje tekstove.

Sto se tice onih iz magazina o uredjejnju stana, pokusacu da ih pronadejm kod sebe u ""arhivi"" koja ja u vikendici - mislim da je ostao jos koji broj koji nije zavrsio kao potpala za rostilj !!!!

Sto nije nista strasno, s obzirom da je tako sveopstom famillijarnom nepaznjom nestalo vise od polovne sacuvanih SAM-ova i Dzuboks-ova :cry:
... c, c, c, ... baš šteta.

Džubokse, srećom, možeš da prelistavaš na njihovom sajtu.

wi22y
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by wi22y » 23 Sep 2009, 12:18

pozdrav svima na forumu!
ja sam stari lurker, i ova me je tema napokon natejerala da se registriram i dam svoj obol ex-yu-hi-fi enciklopediji...
:)

u prilogu je par (loših) fotki oakley image s preampa, modificiranog od strane g. stanišića.
preamp je nekoliko godina svirao u kombinaciji s thule pa150b ampom i sonus faber concertino zvučnicima, pa je duuuugo vremena u ormaru čekao bolja vremena i slaganje drugog sustava, i čini se da će ovih dana dobiti novog vlasnika.

Image Image Image Image Image Image Image

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 23 Sep 2009, 12:37

wi22y wrote:pozdrav svima na forumu!
ja sam stari lurker, i ova me je tema napokon natejerala da se registriram i dam svoj obol ex-yu-hi-fi enciklopediji...
:)

u prilogu je par (loših) fotki oakley image s preampa, modificiranog od strane g. stanišića.
preamp je nekoliko godina svirao u kombinaciji s thule pa150b ampom i sonus faber concertino zvučnicima, pa je duuuugo vremena u ormaru čekao bolja vremena i slaganje drugog sustava, i čini se da će ovih dana dobiti novog vlasnika.

Image Image Image Image Image Image Image

Dobrodosao !!!

Inace fotografijama nista ne fali :)

Andrija
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Andrija » 23 Sep 2009, 14:46

Dobrodošao na forum :gnum

Boga mi, lepo pojačalce. Vidim da je model S u pitanju, sa šest lampi.

Vidim da ima i lepo eksterno napajanje. Molim Te da nam napišeš i nešto opširnije šta je G. Stanišić radio na Tvom komadu, koje si lampe koristio itd., itd. Takođe, misilm da bi bilo zanimljivo da nam napišeš i nešto više o G. Stanišiću, jer verujem da bi mnoge interesovalo. Npr. ja sam samo čuo za tog čoveka i ništa više.

obichni
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by obichni » 25 Mar 2010, 14:21

pozdrav

nadam se da se ne javljam prekasno jer vec 6 mjeseci nema aktivnosti na ovom postu
ja sam novinar iz zagreba
kupio sam oakley image rabljeni 2003 i koristio ga i tijekom diplomatskog mandata u indiji, tako da se kao kurioizitet zabiljezi da je ovo pretpojacalo sviralo i u indiji (na njihovo nepouzdanoj struji)

sudeci po ovdje postanim slikama, moje pp je iz prve serije, ima 4 lampe, 2 u fono i 2 u pp sekciji
korsitiom ga s izlazom od NAD C370 (što je zapravo nad C270) I NADOVIM CDP C542. INTERkonekt je silver cotton. zvucnicki kablei su discovery 1-2-3 do pasivnog suba celestion cs135, a od njega qed silver anniversary do sONUS FABERA CONCERTINO DOMUS.Ž
Gramofon je PHILIPS ELECTRONIC 312 s philipskovom zvucnicom (TT je iz 80-ih), dc motor, belt drive
par fotki mog sustava: http://www2.snapfish.com/thumbnailshare ... =snapfish/

neobicno mi je zadovoljstvo sto vam se na forum javio i autor pojacala g Hrastić kojeg pozdravljam. To pokazuje istinski hifi entuzijazam koji po mom misljenju moze carte blanche opravdati svaku kupovinu na slijepo ovog pretpojacala rabljenog, kad ga je radio zaljubljenik u hifi. (Ja svog ne prodajem) Citao sam da pise da mu se moze javiti i na mail, ali mail nije naveden pa ako ga imate posljite mi ga ili postajte.
Zanimljivo, na hrvatskom formumu audiofil.net, za ovo se pojacalo tvrdi da ga je sastavio Stanisic!
http://www.audiofil.net/forum/printer_f ... p?TID=9079
Sto se tice zvuka, to previse ovisi o osobnim ukusima, sobi i ostatku sustva, ali ja mu kao dugogodisnji korisnik dajem preporuku
Kad mi treba crvrsci bas i vise informacija, alterniram ga u setupu sa Yamaha A-1060 integrircem iz 1982-e. Mislim da NAD izlaz dosta doprinosi zagasitom zvuku, zbog kojeg ponekad mijenjam setup.

Medjutim ima i nekoliko problema/pitanja za konstruktora. Sum u desnom kanalu (cijevi u linijskom pojacanju su promijenjene)
a najvise snazan brum kad se spoji gramofon. Naravno, uzemkljenje je spojeno na sasiju, a gramofon nema suma kad se spoji s MM ulazom na Yamahi

Nadam se da nisam previse pisao a da je ovaj post mrtav... molim konstruktora za savjet. G Hrasticu, ukoliko imate volje i vremena, dodjite poslusati kakov ase staro pojacalo zvuci u mom stanu.
Pozdrav svima na ovom forumu,
BF

sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 25 Mar 2010, 20:39

Dobrodosli na forum :mr

Bice dovoljno da posaljete g. Hrasticu poruku (PM) koju ce on dobiti na svoj mail.

Oakley
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by Oakley » 25 Mar 2010, 21:11

Nažalost, vrijeme leti pa su tako moje poslovne obaveze razlog što se toliko dugo nisam javljao. Čitajući postove na forumu vidim da postoje neke nedoumice oko autorskog potpisa u projektu Oakley, pa dopustite da u nekoliko rečenica razjasnim situaciju: Projekt Oakley kao i konstrukciju modela Image osmislio sam ja, uz svesrdnu marketinšku pomoć kolege Branka Božića s kojim sam u to vrijeme intenzivno surađivao na području audio novinarstva i popularizacije Hi-Fi pokreta u bivšoj državi. Branko je pogurao cijelu priču objavivši prvi test u Auto magazinu a najzaslužniji je i za promociju Oakleya u svjetskim okvirima. Nakon prvog testa u Hi-Fi Choiceu posao je prerastao okvire kućne manufakture pa je bilo potrebno načiniti značajni iskorak kako u stručnom tako i u organizacijskom pogledu. Negdje u to vrijeme (1989 godine) suradnju mi je ponudio kolega Darko Stanišić, tada već legendarno ime zagrebačke audiofilske scene, inače vrhunski poznavatelj cijevne elektronike. Nažalost, Darko Stanišić je nedavno preminuo te je time ostavio veliku prazninu u domaćoj audiofilskoj zajednici. Darko se velikim entuzijazmom uključio u projekt Oakley, pa smo tako uskoro ponudili modificirani model sa pet lampi a ubrzo je uslijedio i model Six koji je dobio visoke ocjene svih relevantnih audio časopisa. Iako smo se trudili da svi primjerci budu identične kvalitete kao što priliči svakoj industrijskoj proizvodnji, zbog interesa vlasnika za dodatnim unapređenjima brojni primjerci su vraćani na dorade i modifikacije. To je i razlog što danas mnogi preživjeli uređaji odudaraju od serijskog modela i nose naknadne 'autorske' potpise, Darkove ili moje. Ozbiljnija serijska proizvodnja zamrla je u prvoj polovici devedesetih, no možda je ovo prilika da najavim i jednu novu komponentu koja će se pod brandom Oakley pojaviti više od 20 godina nakon svog nastanka. Da li to predstavlja i povratak tvrtke na tržište nisam još ni sam siguran, no to će najviše ovisiti o opsežnim testiranjima koja će tek uslijediti kao i reakcija audiofilskih krugova. No, do službene najave još ima vremena. Srdačan pozdrav svim članovima foruma, JH

Andrija 1
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by Andrija 1 » 03 Jul 2014, 10:23

Poštovana HI-FI dame i gospodo,

S obzirom na činjenicu da je spomenuto ime (ne gospodnje već Andrija Delač), samo da povrdim da još živ i na dispoziciji, doduše godine i minuli (kafanski) rad tj. krečana u vezi ljudi i događaja čini svoje, ali u pogledu tehnike sve mudriji i svakim danom u svakom pogledu sve više napredujem(o) - no u smjeru proučavanja lika i dela Nikole Tesle i visokofrekventnih struja... :ded

Do slušanja i gledanja
Andrija Prvozvani

Andrija
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Andrija » 03 Jul 2014, 19:43

Andrija 1 wrote:Poštovana HI-FI dame i gospodo,

S obzirom na činjenicu da je spomenuto ime (ne gospodnje već Andrija Delač), samo da povrdim da još živ i na dispoziciji, doduše godine i minuli (kafanski) rad tj. krečana u vezi ljudi i događaja čini svoje, ali u pogledu tehnike sve mudriji i svakim danom u svakom pogledu sve više napredujem(o) - no u smjeru proučavanja lika i dela Nikole Tesle i visokofrekventnih struja... :ded

Do slušanja i gledanja
Andrija Prvozvani
Poštovani imenjače,

Dobro došao na naš mali forum. Raduje me da se na ovaj način ponovo "vidimo", pa makar i samo virtuelno, nakon više od 2 decenije. Sećam se da smo se upoznali u beogradskom "Klubu audiofila", koji se tada zvao "Kompakt disk klub Beograd". Beše to neke daleke 1987-88. :)

Post Reply