HiFi & Professional Audio Forum  - Molim nove članove da sačekaju overu registracije na Forum par dana, jer se radi ručno; razlog su spameri.

Mile Nestorovic-audio/electronics genius

Hi-Fi komponente, iskustva, pitanja, saveti, komentari..

Topic author
fedora
Nov korisnik
Nov korisnik

Re: Mile Nestorovic-audio/electronics genius

Post by fedora » 05 Oct 2010, 10:45

Na temu ovoga snimka koji je objavljen na youtube, mogu da dodam komantar Amerikanca koji ga je snimio, da je snimak nastao 2004. god. ili 2005. god., nekoliko meseci pre nego sto je gosp. Mile Nestorovic doziveo mozdani udar.

Da li neko moze da kaze, ako dobro vidi, da li je rucka na gramofonu Mozart? Meni lici, ali nisam siguran. O toj rucki je bilo reci na ovom forumu i o njenom konstruktoru.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 05 Oct 2010, 13:33

Ne vidi se dobro .... Izgleda medjutim da nije ...
Nestorovicev Gramofon.JPG
Nestorovicev Gramofon.JPG (12.27 KiB) Viewed 1707 times
Nestorovicev Gramofon.JPG
Nestorovicev Gramofon.JPG (12.27 KiB) Viewed 1707 times

Nikola
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Nikola » 05 Oct 2010, 14:04

Da, to je Mozart 12' rucka na gramofonu. Pisali smo odavno na forumu o rucki, ali jako je interesantna prica oko Nestorovica. Naime ja sam radio u nekoj marketinskoj agenciji u koju je povremeno svracao prijatelj vlasnika agencije, koji zivi odavno u Kanadi ( koliko se secam radio je u Pupinu ili u Lola institutu...). Taj lik je licni prijatelj gdina Nestorovica i trebali su zajedno da pokrenu proizvodnju, medjutim Nestorovic je na zalost u to vreme doziveo slog. Ja sam coveka cesto davio o nekim detaljima i znam da je on u BG-u prodao veliku kolicinu Nestorovicevih drajvera. Logican naslednik imena i brenda je Nestorovicev sin, ali koliko sam ja shvatio njega uopste ne interesuje to cime se njegov otac bavio, a ovde je i sve to vrlo slikovito i dokumentovano :) http://www.vinylengine.com/phpBB2/viewtopic.php?t=26222
Zaista bi neko trebao da se potrudi da celu ovu pricu oko srpskih audio entuzijasta, kako onih starijih tako i ovih novih stavi u neki kontekst...

Pozdrav.

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 05 Oct 2010, 14:25

Bogami ovo se ovde dobro zakuvalo i vreme je da se ucine neke posete - za pocetak kod Mileta i Nebojse iz Teresonica, pa onda kod Nikole Vukusica u Zemun.

Koliko ja znam i secam se nasih razgovora ranijih godina to su ljudi koji bi trebali da znaju nesto vise na ovu temu. Ja cu im prethodno poslati link od ove nase diskusije, cisto da znaju o cemu je rec.

Nazalost, neki ljudi koji imaju Mozart rucke su blago pocivajuci, tako da se krug onih koji bi mogli da daju svoj doprinos diskusiji relativno skroman :(

Nikola Vukusic u svojoj knjzi koju cekamo i cekamo i dalje ima poglavlja vezana za sve ovo, ako se dobro secam sadrzaja.

Problem je sto je konkretno Nikola apsolutno "neupotrebljiv" za on-line komunikaciju. Znaci samo f2f u njegovoj radionici ili na brodu na Dunavu :)

paja959
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by paja959 » 05 Oct 2010, 14:46

Nazalost, neki ljudi koji imaju Mozart rucke su blago pocivajuci, tako da se krug onih koji bi mogli da daju svoj doprinos diskusiji relativno skroman
..mislim da ih ima dosta i medju zivim korisnicima,nisam siguran da li su clanovi i ovog foruma,ja znam za 3 primerka,za neko cudo svi na Kuzma gramafonima,2x Stabi,i 1x Reference :oky ..ovaj zadnji u killer sistemu da pisas firnajs sto ja kazem "to nije za normalne ljude" ,ne zbog sume koja je skockana :wik :yhi

PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 05 Oct 2010, 16:27

sdanicic wrote:Problem je sto je konkretno Nikola apsolutno "neupotrebljiv" za on-line komunikaciju. Znaci samo f2f u njegovoj radionici ili na brodu na Dunavu :)
Bilo bi idealno ako bi Gospodin Vukusic pristao na intervju na pripremljena pitanja koji bi se lepo snimio i okacio na youtube, da to F2F cuje sto vise ljudi.
"Najbolje je neprijatelj dobrog"

Volter

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 05 Oct 2010, 16:33

PrekoBare wrote:
sdanicic wrote:Problem je sto je konkretno Nikola apsolutno "neupotrebljiv" za on-line komunikaciju. Znaci samo f2f u njegovoj radionici ili na brodu na Dunavu :)
Bilo bi idealno ako bi Gospodin Vukusic pristao na intervju na pripremljena pitanja koji bi se lepo snimio i okacio na youtube, da to F2F cuje sto vise ljudi.
Meni to nece biti problem, a ko je zainteresovan moze i da postavi neko pitanje za Nikolu ovako javno na Forumu ili da mi posalje na e-mail.

sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 02 Feb 2011, 16:29

Nestorovic Alpha-1 Power Amplifier;

Image

Image

Designed & Manufactured in the USA c.1985.
Output: 150 Watts minimum into 8+4 Ohms.
Inputs: Balanced & Single-Ended, 220k Ohms.
Freq.Response: 20~20kHz ±0.5db.
THD: < 0.5%, 20~20kHz, 150 Watts.
S/N: > 90 dB Unweighted, 20~20kHz.
Damping-factor: > 20, 20~20kHz.
Tubes: (5) 6JD8, (1) 6CG7, (2) 6KD6.
Dimensions: 17" x 10" x 7.5".
Net Weight: 60 lbs each.

:sign http://www.allegrosound.com/Nestorovic_ ... Sound.html

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 02 Feb 2011, 17:05

U vreme kada je pisan ovaj test, ocigledno nije postojalo na trzistu puno preampova sa balanisranim izlazima. Zato i oprezna preporuka ovoga sto je testirao Alphu. Danas to izgleda pomalo smesno, a u najmanju ruku neobicno, jer svako predpojacalo u toj ligi ima balansirane izlaze. To na drugoj strani, pokazuje koliko je Nestorovic bio vizionar ...

lautrecred
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by lautrecred » 02 Feb 2011, 20:25

obratite paznju na cenu -$4400 1985. godine.

usudjujem se da procenim da bi s obzirom na inflaciju i generalni rast cena hi end audija, to bilo verovatno blizu 10x vece cifre danas. :wink:

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 02 Feb 2011, 21:49

Oni njegovi veliki zvucnici su u ono vreme kostali preko 20 K USD. Nestorovic je imao visoke cene za svoje proizvode ...

sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 15 Jun 2011, 11:07

Zaista odlican sajt (ustvari, grupa sajtova), na kojima se moze naci puno interesantnih podataka vezanik za kompaniju McIntosh, ali i drugih firmi koje su saradjivale sa njima. Dizajn sajta je prilicno zastareo, ali na to ne treba obracati paznju, s ozirom da nudi dosta zanimljivih informacija.
Vlasnik sajta je bivsi direktor Acoustics Reseach u McIntosh laboratoriji i autor McIntosh zvucnika, Roger Russell. Postavio sam pitanje gospodinu Russell-u da li mozda ima vise podataka o Miletu Nestorovicu, ali nisam bas dobio zadovoljavajuci odgovor;
Nebojsa:

Thanks for your email. . .

I am sorry that I would rather not say anything about Mila Nestorvic, who passed away a year or two ago. I was never able to find an obituary about him. I can say that he was dismissed from McIntosh in the 1970's and he went to live on the west coast.

Roger
:sign http://www.roger-russell.com/

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 15 Jun 2011, 12:56

Uau .... ovaj lik nije bas simpatisao Mileta. Ovo je takodje prvi put da cujem da je Nestorovic zapravo bio otpusten iz McIntosha ...

sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 15 Jun 2011, 13:54

Ima tu nekih stvari koje mi ne znamo.. pre par meseci sam poslao slican mail u vezi Nestorovica i McIntosh-u, sa molbom da mi daju nesto vise podataka o njemu i periodu u kome je radio; Nikakav odgovor nisam dobio. Izgleda da postoji neka netrpeljivost prema njemu, ne znam zasto.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 15 Jun 2011, 14:05

Ocigledno je da se nisu razisli u ljubavi. Sta je bio razlog tom razlazu - to nece biti lako otkriti posle toliko godina ...

Post Reply