HiFi & Professional Audio Forum  

Dayens Ampino

Hi-Fi komponente, iskustva, pitanja, saveti, komentari..

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Dayens Ampino

Post by DejanM » 14 Nov 2010, 13:00

Dejanov mali amp od 25/40 W po kanalu polako krci svoj put u velikom, belom svetu. Ovo pojacalce, posle izuzetne kritike u 6moons, je polako pocelo da se dokazuje u Americi, Evropi, .... Pojavili su se postovi na nemackom forumu, gde likovi potvrdjuju ono sta je i Srajan utvrdio, poredeci Ampina sa pojacalima mnogo vece cene. U Engleskoj i Americi - slicna prica .... S tim sto oni moraju da plate za to pojacalo vise nego mi u Srbiji ... zbog carine, transporta, itd. U Americi npr. nakon svega, Ampino kosta $550.

Ja sam ga slusao do sada nekoliko puta kod Dejana i mogu samo da kazem da mi se ovo pojacalo dopalo .... :yh

PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Re: Dayens Ampino

Post by PrekoBare » 17 Nov 2010, 05:14

Dejane, jesi slusao standardni ili "abartovani" model sa unapredjenim kondenzatorima? Razlika u ceni nije neka, da li bi trebalo odmah ici na poboljsani verziju?
"Najbolje je neprijatelj dobrog"

Volter

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 17 Nov 2010, 08:14

PrekoBare wrote:Dejane, jesi slusao standardni ili "abartovani" model sa unapredjenim kondenzatorima? Razlika u ceni nije neka, da li bi trebalo odmah ici na poboljsani verziju?
Slusao sam Ampina jedno 4-5 puta kod Dejana. Ne znam tacno koja je varijanta bila. Ali to vredi tih para ... zapravo vredi mnogo vise ako se posmatra situacija na trzistu.

S obzirom na razliku u cenu, ja bih isao po tu SE varijantu ...

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 16 Jan 2011, 12:04

Kopiram ovaj deo jednog posta sa ovog foruma:

http://www.audiocircle.com/index.php?topic=70917.20

"
If 25 watts (40 watts at 4 ohms) is enough oomph to drive your speakers, I can’t imagine anyone not being very, very satisfied with the Dayens Ampino. Over the years I’ve owned a few SETs, EL84 and 2A3, some Pass Labs, Levinson and Audio Research Stereophile class A rated amplifiers and all of them very good… But the Ampino, well it’s so inexpensive by comparison, and yet I seriously think it has the potential to embarrass all of the above. It is one very musical instrument.
"

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 16 Jan 2011, 16:05

Uzgred, kod Dejana D. sam slusao i nove, podnostojece, Tizo Plus (mislim da se tako zovu) zvucnike. Jako interesantno sviraju. Cena ce im biti oko 1200 eura. Dobra cena za ovakav kvalitet zvuka. Treba da se pojavi jos jedan Tizo podnostojeci zvucnik koji ce imati duplo vise drivera nego ovaj o kome je ovde rec. Bice i po gabaritu nesto veci.

pantaNS
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by pantaNS » 16 Jan 2011, 19:01

Cek, 1200e za par? Koji kvalitet zvuka?
Posto su grande piccolo?
Image

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 16 Jan 2011, 20:16

pantaNS wrote:Cek, 1200e za par? Koji kvalitet zvuka?
Posto su grande piccolo?
Grande Picocolo su navodno potpuno re-designirane sa novom cenom od 5,5 K eurica ... I dalje mislim da je to najbolja kutija koju je Dejan napravio ali mi se cena ne dopada ... Mislim da je ona namestena za strano trziste.

Ovi Tizo podnostojeci su dosta uzane kutije, sa dva mid-basa i jednom visokotoncem izmedju, podnostojece, elegantnog izgleda. To svira dobro sa finim basom - narocito kada se uzme u obzir cinjenica da kutije nisu preterano velike i da su driveri prilicno mali. Slusao sam ih sa ovim novim Dayens mono blokovima od po 100W po kanalu na 8 ohma. Ti mono's izgledaju kao Ampino, samo sto na prednjoj ploci imaju samo on/off i jednu diodu. Deluju interesantno a i cena im je dosta povoljna - negde oko 800 eura, ako se dobro secam (za par). Rezolucija je dobra, bas iznenadjujuce dubok i dosta precizan. Na primer: igrali smo se menjanja strujnih kablova i mogli jasno da cujemo razlike izmedju sporetskog, nekog Dejanovog, Kimber PK14 i Kimber PK10 Gold. Narocito kada smo kablove menjali na izvoru (Primare CD player). Mislim da je za te novce prilicno tesko naci nesto bolje ... mozda nesto drugacije ...

pantaNS
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by pantaNS » 16 Jan 2011, 20:40

Kakav bass? :)
http://www.parts-express.com/1/1/9105-p ... oofer.html
1k2 za ove tizo podnostojece mi se nesto cini mnogo obzirom na performanse i upotrebljene drajvere (nemam nista protiv xt25 drajvera, naprotiv, smatram ih izuzetnim za neki entry level i DY)

Ako nisam pomesao, svojevremeno je bila u igri cena od 1k2 za te grande piccolo . . . 5k5 je malo vec ostro . . .
Image

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 16 Jan 2011, 21:14

@DejanM

Da li bi hteo malo vise da kazes o zapazanjima kada ste menjali strujne kablove i da li bi ih rangirao. Imam neko svoje misljenje, ali bih voleo da cujem i sta drugi missle.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 16 Jan 2011, 21:49

@pantaNS - pa ne znam sta da kazem ... svira to dobro. Nisam ih direktno poredio sa drugim kutijama tako da mi je zbilja tesko nesto odredjenije da kazem. Cini mi se medjutim da to svira dobro za te novce ...

@first - Apsolutni pobednik je bio Kimber PK10 Gold. Prvo smo ga slusali kod mog kuma na njegovom Pioneer PD06. Podigao je ovaj CD player za klasu na vise. Onda je kod Dayensa bio stavljan na pojacala, pa zatim i na Primare CD 31 i sto je interesantno, razlika se jasnije cula kada je radio na CD 31. Tu je zbilja sijao ... PK14 je vec manje stvari radio bolje - dok su ostali bili u senci Kimbera.

Ja sam kuci doneo jedan komad Kimber PK 10 Gold i jedan komad PK14 - da ih isprobam kod mene u sistemu ...

pantaNS
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by pantaNS » 16 Jan 2011, 21:59

Dobro za te novce?
Drajver od 20$ sa Fs 100Hz :)
Image

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 16 Jan 2011, 22:57

DejanM wrote:

@first - Apsolutni pobednik je bio Kimber PK10 Gold. Prvo smo ga slusali kod mog kuma na njegovom Pioneer PD06. Podigao je ovaj CD player za klasu na vise. Onda je kod Dayensa bio stavljan na pojacala, pa zatim i na Primare CD 31 i sto je interesantno, razlika se jasnije cula kada je radio na CD 31. Tu je zbilja sijao ... PK14 je vec manje stvari radio bolje - dok su ostali bili u senci Kimbera.

Ja sam kuci doneo jedan komad Kimber PK 10 Gold i jedan komad PK14 - da ih isprobam kod mene u sistemu ...
Kao sto sam i mislio. Kod mene je na ampu takodje PK-10 Gold i danas sam ga uporedjivao sa strujnim kablom XLO Ultra takodje sa Wattgate uticnicama ali iz nize klase. Naravno Kimber je bio bolji kao i mnogo puta do sada kada sam ga uporedjivao sa raznim konkurentima. Medjutim, ocekujem da cu za 10-ak dana dobiti na test ozbiljnijeg konkurenta Shunyata iz vise klase, pa cemo videti kako ce tu PK-10 da prodje, ali nema sumnje da je u svojoj klasi jedan od najboljih kablova.

BTW - PK-14 je namenjen malim potrosacima i kod mene je postavljen na CD plejeru. Nije on za pojacala, ali moze da posluzi.
Steta sto nemas dva komada PK-10 za te svoje mono blokove, ali ajde. Bas me zanima kakvi su ti utisci u odnosu na Lapp.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 17 Jan 2011, 12:10

Shynuata su opasni kablovi ... skupi u principu ali zbilja dobri ...

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 17 Jan 2011, 12:12

pantaNS wrote:Dobro za te novce?
Drajver od 20$ sa Fs 100Hz :)
Sad i ti padas u zamku procenjivanja cene uredjaja na osnovu cene pojedinih delova. Mozda si u pravu, doduse ... ali meni se cini da to svira sasvim dobro.

pecass x
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by pecass x » 17 Jan 2011, 13:17

first wrote:
DejanM wrote:

Kao sto sam i mislio. Kod mene je na ampu takodje PK-10 Gold i danas sam ga uporedjivao sa strujnim kablom XLO Ultra takodje sa Wattgate uticnicama ali iz nize klase. Naravno Kimber je bio bolji kao i mnogo puta do sada kada sam ga uporedjivao sa raznim konkurentima. Medjutim, ocekujem da cu za 10-ak dana dobiti na test ozbiljnijeg konkurenta Shunyata iz vise klase, pa cemo videti kako ce tu PK-10 da prodje, ali nema sumnje da je u svojoj klasi jedan od najboljih kablova.

BTW - PK-14 je namenjen malim potrosacima i kod mene je postavljen na CD plejeru. Nije on za pojacala, ali moze da posluzi.
Steta sto nemas dva komada PK-10 za te svoje mono blokove, ali ajde. Bas me zanima kakvi su ti utisci u odnosu na Lapp.
herr DJ

pre nego sto se zaletite na tu opciju predlog - ISOTEC SYNCRO - ja sam poslao PK-10 Gold u vecna lovista posle zamene :wik

a ima ga na lageru :innoc

Post Reply