HiFi & Professional Audio Forum  

Dayens Ampino

Hi-Fi komponente, iskustva, pitanja, saveti, komentari..

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Re: Dayens Ampino

Post by DejanM » 17 Jan 2011, 14:08

Nisam zaboravio tu tvoju primedbu pecass ... Isotek je dosta skuplji medjutim. Ali cu videti da i njega isprobam ako budem mogao ...

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 17 Jan 2011, 14:23

DejanM wrote:Nisam zaboravio tu tvoju primedbu pecass ... Isotek je dosta skuplji medjutim. Ali cu videti da i njega isprobam ako budem mogao ...

Meni se cini da PK10 i Synchro nisu ni priblizno u istom cenovnom rangu [-X

pecass x
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by pecass x » 17 Jan 2011, 16:55

Bila je pomenuta Shunyata iz vise klase ,zato sam predlozio Isotek-a :wb

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 18 Jan 2011, 13:33

pecass x wrote:herr DJ

pre nego sto se zaletite na tu opciju predlog - ISOTEC SYNCRO - ja sam poslao PK-10 Gold u vecna lovista posle zamene :wik

a ima ga na lageru :innoc
Hvala na savetu, ali to nije samo kabl,... tu ima i elektronike. Osim toga cenovno je više od 3x skuplji od PK-10 Gold.
Uvek sam za to da se nešto isproba, ali taj neće u moj sistem. Možda ako jednog dana kupim neki apm od 7-8K, pa da nađem neku logiku...

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 18 Jan 2011, 13:57

Potreban je medjutim strujni kabl tog ranga (Isotek ili jaca Shunyata) da bi nadsvirao Lapp. Upravo sam se poigrao sa Kimberima i Lappom ... hmmm, .... :-k

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 18 Jan 2011, 14:51

DejanM wrote:Potreban je medjutim strujni kabl tog ranga (Isotek ili jaca Shunyata) da bi nadsvirao Lapp. Upravo sam se poigrao sa Kimberima i Lappom ... hmmm, .... :-k

@DejanM

kao sto znas, svi moji kablovi sa Lapp sa Furutech i WattGate konektorima (kako gde), pa sada cekam nastavak ovog tvog hmmm :-k

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 18 Jan 2011, 14:55

Pa u prvoj seriji testova na mom B sistemu sam menjao ove kablove na napajanju za DAC. Na kraju je ostao Lapp ....

Probacu na jos nekim spravama to isto ...

Kimber PK10 i Lapp su tu negde ... razlike su u nijansama ...

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 18 Jan 2011, 15:33

DejanM wrote:Pa u prvoj seriji testova na mom B sistemu sam menjao ove kablove na napajanju za DAC. Na kraju je ostao Lapp ....

Probacu na jos nekim spravama to isto ...

Kimber PK10 i Lapp su tu negde ... razlike su u nijansama ...
Nije da se neće primetiti, ali DAC kao mali potrošač nije ta vrsta komponente gde bi trebalo očekivati da se oseti šta PK-10 može doprineti u kvalitetu zvuka.

Strujni Kimber PK-10 Gold pre svega treba isprobavati na pojačalu i tu će se sve eventualne razlike najlakše zapaziti. Upoređivao sam kod sebe Lapp i PK-10 Gold na
pojačalu i ne bih baš mogao da se složim da su razlike u nijansama.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 18 Jan 2011, 15:40

Probacu Kimbera i na pojacalu ali je do sada Kimber PK10 davao najbolji rezultat kada je napajao izvor. To jeste priznajem malo neobicno jer je taj kabl pravljen za vece potrosace a ne za DACove i CDove, ali je upravo na ovima radio izvanredno.

Uzgred, ja na svim Lapp kablovima imam Furutech konektore ... ne znam koliko to velike veze ima ...

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 18 Jan 2011, 16:11

DejanM wrote:Uzgred, ja na svim Lapp kablovima imam Furutech konektore ... ne znam koliko to velike veze ima ...
...nije da nema, ali ipak,... :wink

ozzyan
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by ozzyan » 06 Mar 2011, 01:27

DejanM wrote:Sad i ti padas u zamku procenjivanja cene uredjaja na osnovu cene pojedinih delova. Mozda si u pravu, doduse ... ali meni se cini da to svira sasvim dobro.
Ako se ne varam te zvučnike smo slušali na poslednjem Hi-Fi Show i sviralo je srednje žalosno. Nije loše za 300e i spavaću sobu ali 1K+... no way.
I'm as mad as hell and I'm not going to take this anymore !!!

lautrecred
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by lautrecred » 06 Mar 2011, 09:42

pantaNS wrote:Dobro za te novce?
Drajver od 20$ sa Fs 100Hz :)

pa dobro, jel kod karana nesto drugaciji odnos cene delova i finalnog proizvoda?

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 06 Mar 2011, 10:21

Pocetkom godine sam razgovarao sa Dobrinom i ubedjivao ga da od Ampina treba da napravi i pojacalo za slusalice. Zahvat nije veliki, cena ce biti niza nego kod Ampina a mislim da bi bilo zainteresovanih. Takodje mislim i da bi to bilo dobro headphone pojacalo ... Rece mi da ce to verovatno i uraditi. Pitanje je samo koliko ce dugo trajati pre nego sto se ta ideja i ne realizuje ...

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 06 Mar 2011, 10:46

DejanM wrote:Pocetkom godine sam razgovarao sa Dobrinom i ubedjivao ga da od Ampina treba da napravi i pojacalo za slusalice. Zahvat nije veliki, cena ce biti niza nego kod Ampina a mislim da bi bilo zainteresovanih. Takodje mislim i da bi to bilo dobro headphone pojacalo ... Rece mi da ce to verovatno i uraditi. Pitanje je samo koliko ce dugo trajati pre nego sto se ta ideja i ne realizuje ...
I sta ce sa time kada napravi ??? Ko ce to da kupi ?

Ako vec treba da se razmislja o novom proizvodu, cini se da je izbor i vise nego jasan - DAC.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 06 Mar 2011, 11:10

sdanicic wrote:
DejanM wrote:Pocetkom godine sam razgovarao sa Dobrinom i ubedjivao ga da od Ampina treba da napravi i pojacalo za slusalice. Zahvat nije veliki, cena ce biti niza nego kod Ampina a mislim da bi bilo zainteresovanih. Takodje mislim i da bi to bilo dobro headphone pojacalo ... Rece mi da ce to verovatno i uraditi. Pitanje je samo koliko ce dugo trajati pre nego sto se ta ideja i ne realizuje ...
I sta ce sa time kada napravi ??? Ko ce to da kupi ?

Ako vec treba da se razmislja o novom proizvodu, cini se da je izbor i vise nego jasan - DAC.
Pa ja sam jedan od kandidata za to pojacalo za sluske ... A mislim da ce ih biti jos dosta. Zapravo svi oni u Srbiji koji nisu spremni ili ne mogu da plate na stotine eura za pojacalo za sluske a opet zele da imaju i sa njima pristojan zvuk (pristojan je blag understatement) ce verovatno biti zainteresovani.

Dayens DAC nece biti napravljen - i o tome smo razgovarali. Razvoj DACa zahteva vreme i novac, koje DD u ovom trenutku nema na raspolaganju. Tako da on ostaje do daljnjeg veran pravljenju zvucnika i pojacala.

Post Reply