HiFi & Professional Audio Forum  - Molim nove članove da sačekaju overu registracije na Forum par dana, jer se radi ručno; razlog su spameri.

Ode i McIntosh ...

Hi-Fi komponente, iskustva, pitanja, saveti, komentari..
Post Reply

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Ode i McIntosh ...

Post by DejanM » 10 Oct 2012, 10:53

October 2012 - McIntosh finds new home - Fine Sounds SpA of Milan/Italy, owner of Sonus faber, Audio Research Corporation, Wadia Digital and Sumiko, has acquired 100% of McIntosh Laboratory. Fine Sounds is owned by Quadrivio, an investment management company also based in Milan. The acquisition of McIntosh, a Binghamton/NY based company which had been previously owned by D+M Group, represents a marquee investment for the group whose strategic direction is to offer products that are the best in the world in their category. "We are thrilled to welcome McIntosh, one of the industry's most illustrious brands, into our portfolio," says Mauro Grange, CEO of Fine Sounds Group. "McIntosh is dedicated to the highest caliber of high-end audio and is a perfect fit with our own culture and vision. We will treasure and protect the legacy of McIntosh as well as its people and reputation."

gilja
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Re: Ode i McIntosh ...

Post by gilja » 10 Oct 2012, 13:25

DejanM wrote:October 2012 - McIntosh finds new home - Fine Sounds SpA of Milan/Italy, owner of
Sonus faber, Audio Research Corporation, Wadia Digital and Sumiko, "
...ali u koje :good i kakvo drustvo :mr

kamen
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by kamen » 10 Oct 2012, 14:19

Nije vec je dosao tamo gde mu je mesto.
Jer D+M Group, je vlasnik: Denon, Marantz i Boston Acoustics.

Pozz

PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 10 Oct 2012, 16:04

Ja se slazem sa DejanomM da je to kraj Mekintosa kakvog smo znali. To je sada samo luksuzni brend i nista vise.
Investicioni fondovi imaju dva cilja - da privuku sto vise para kojima ce upravljati i da maksimizuju dobit po svaku cenu.
Jer povecana dobit privlaci novi novac za ulaganje.

Koga interesujem nek pogleda ovde sta McIntosev novi gazda ima da poruci: http://www.quadriviosgr.com/it/en/fondo.html

Njima je svejedno da li ce McIntosh da pravi neku kombinaciju akvarijuma i ipod docka, vazno da svetli plavo i da se prodaje sa profitom, o integritetu brenda se tu ne brine- kad im kompanija vise ne sluzi, bace je kao maramicu.

To se vec desilo sa industrijom luksuznih svajcarskih satova, pa kad hocete da opravite staru shafku idioti iz Richemont International vam kazu - to vise ne opravljamo, samo ono sto je u garanciji (!) Pa ti kupi Shafku od $20K koju neces moci da servisiras kad istekne garancija. To nove kupce ne interesuje - posle 3 godine ce kupiti novi.

Zbog toga ima smisla ulagati u akcije takvih investicionih fondova a ne u robu koje njihove kompanije proizvode.

Ako ste nostalgicni, kupujte ono sto je proizvedeno pre nego sto su fabrike postale plen investicionih fondova. (novi luxman je 10x skuplji od starog, isto je i sa Thorensom, tako ce verovatno biti i sa McInoshem )

Poenta je u tome da su Amerika i Evropa beda (a mi bedina beda) a trzista Kine Indije Koreje mesto gde sada obitava srednja klasa koja kupuje McIntosh. Svajcarska industrija satova ne moze da napravi luksuznih satova koliko moze da proda, a ne prodaje ih u Evropi ili Americi nego u Kini. Isto je i sa Porscheom. Cak se i Maserati pravi i prodaje u nekada nezamislivo
velikim serijama.

Zao mi je ako sam nekom probusio balon, ali sadasnjost i buducnost nije vesela . Odlazak McIntosa je samo jos jedan pokazatelj.
"Najbolje je neprijatelj dobrog"

Volter

kamen
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by kamen » 10 Oct 2012, 18:58

Pardon,
Ali meni se cini da je McIntosh uvek bio takoreci "Luksuz" tako da se tu nista nece promeniti.
Jedino sto mislim je da ce poceti razvijati jeftine uredjaje, sa akcentom na njihovo ime i dizajn
koji ce se prodavati na gomili i donositi veliku zaradu.
Inace dosada su bili u ruke jednim akcionerima a sada idu drugima to ti je ono staro: "nije Sija nego Vrat"
Ako su ovi prvi tolko bolji od ovih drugih sto su prodali, sto nisu ulagali da naprave jos bolji proizvod.

A drugo filozofija zivota mozemo da vrtimo tocak kolko ocemo i da priznajemo nesta kako stoje ili ne,
Neki ljudi celog zivota zive u zabludi a neki kad odrastu "Steknu zivotno iskustvo" shvate da su price samo to,
A zivot borba puna sa kompromisima i razocarenjima i da se ceo svet vrti oko moci a pare su osnovno sredstvo za sticanje.

Pozz

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 11 Oct 2012, 10:35

Nisam sasvim siguran ali mi se cini da su sve ove firme, poput Audio Research, Sonus Faber, McIntosh, Wadia, Krell, itd., ranije imala neki svoj "pecat", neku svoju posebnost, ono "nesto" po cemu su bile prewpoznatljive i drugacije od ostalih na trzistu. Visok kvalitet konstrukcije i izrade se podrazumevao. Iza njih su stajali konstruktori za koje se znalo i koji su imali neka "svoja vidjenja stvari", sto je i bio onaj razlog zbog cega su ti proizvodi bili drugaciji. Uvek se sa neskrivenom paznjom iscekivao novi proizvod Audio Research ili novi zvucnik Sonus Faber.

Ti konstruktori i/ili vlasnici firmi vise to nisu a posao su preuzeli profesionalni manageri. Neke od tih firmi i danas posluju uspesno ali nekako vise nije to "to" .... Audio Research izbacuje recimo nove DACove (kao na traci) ili class D pojacala ali nekako nije to vise ... ej Audio Research napravio nesto novo. Ili novi Sonus Faber zvucnici - nadrndani do jaja, izgledaju super ali .... Ko je od vas uopste cuo neki od najnovijih Wadia uredjaja ? I da li neko uopste zna sta je sada u njima ? Nekada su pisani clanci o Wadia designu, diskutovalo se godinama o tome, a sada ... mozda jedino ovaj 121 model koji vise privlaci paznju zbog cene (mada i svira dobro). Ali Wadia sa wall-mart napajanjem ?!

Ne mislim da je ovo sto se desava u HiFi businessu nesto samo po sebi lose ... ali postaje depersonalizovano, nekako "bez duse" ... nisam siguran da koristim prave reci.

Jaguar sa dizel motorom, Wadia sa wall-mart napajanjem ili Audio Research class D pojacalo ... zasto ne uostalom ?

PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 11 Oct 2012, 16:07

DejanM wrote:Ne mislim da je ovo sto se desava u HiFi businessu nesto samo po sebi lose ... ali postaje depersonalizovano, nekako "bez duse" ... nisam siguran da koristim prave reci.Jaguar sa dizel motorom, Wadia sa wall-mart napajanjem ili Audio Research class D pojacalo ... zasto ne uostalom ?
Slazem se. Ikone su unistene i ponovo sklopljene - Porsche SUV, Playboy na bugarskom, "maja s azdaja" made in Peru, butanski Zippo...

Sve zavisi od referentnog okvira koji neko ima i CPU izmedju usiju. "Unfortunately, no one can be told what the Matrix is. You have to see it for yourself..."

Volter

kamen
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by kamen » 11 Oct 2012, 22:50

Dejane, PrekoBare,

Sve je tacno sto ste napisali Ja sam samo to preskocio i izveo krajni zakljucak,
A on se ne odnosi samo na Audio-Video i vec na sve proizvode ukljucijuci najvaznija dva:
Hrana i Energija.

Pozz

p.s. Na moju veliku zalost.

Mićko
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by Mićko » 13 Oct 2012, 09:15

Nisam znao za Wadiu, kada sam nedavno na http://www.hifi-advice.com video da S7I nema VRDS nego CD-ROM ništa mi nije bilo jasno, sad razumem promenu, kao i proizvodnju nove serije (Venere) Sonusa u Kini.

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 13 Oct 2012, 14:56

Mićko wrote:Nisam znao za Wadiu, kada sam nedavno na http://www.hifi-advice.com video da S7I nema VRDS nego CD-ROM ništa mi nije bilo jasno,...
Čitajući na pomenutom sajtu uporedni prikaz Wadia S7i vs Wadia 861 ...
http://www.hifi-advice.com/Wadia-S7i-Wa ... eview.html

...nisam došao do zaključka da je ta promena unazadila noviji model. :mr

PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 13 Oct 2012, 21:06

"The S7i is a genuine Wadia, despite the CD Rom transport". Ma jes, original, kao sto je IWC Schaffhausen Portofino original IWC uprkos Valjoux 7750 mehanizmu od 30 franaka u satu od 8K. Originalna kutija i originalni natpis, sa originalnom cenom.
Mrs bre.

Kao sto rekoh, za koga je i dobro je.

Volter

Mićko
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by Mićko » 14 Oct 2012, 09:17

Ja sam nekada kao klinac umislio da je hiend nešto što je napravljeno fantastično, svira fantastično i košta fantastično i to mi je ostalo u glavi do danas, tako da za mene cd player od 16000 eura treba da ima CEC remenski, VRDS ili CD pro 2, CD ROM tu nekako ne zamišljam iako mi je blizak jer visim na kompu više nego što je normalno. Moram da kažem da tehnički nemam pojma da li to utiče ili ne na zvuk, primetio sam čitajući stereoplay da su vrednosti jitter-a u neki novim bluray playerima,niže klase, izuzetno niske i bolje od bilo kog cd playera. Kada je današnji hiend u pitanju često imam utisak da zvuk više nije zvezda vodilja i ne baš mali broj puta sam se debelo razočaro slušajući neke sisteme, koji cenovno pripadaju tom segmentu.

Post Reply