HiFi & Professional Audio Forum  

Izbor slusalica

Hi-Fi komponente, iskustva, pitanja, saveti, komentari..
Post Reply

Topic author
zak100
Nov korisnik
Nov korisnik

Izbor slusalica

Post by zak100 » 25 Nov 2012, 14:46

Pozdravljam clanove foruma,
Trebala bih mi pomoc oko izbora slusalica i to izmedju Akg K450 , Grado SR60 i AKG K240, ili neki drugo model u slicnom cenovnom rangu.

nikolazec
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Re: Izbor slusalica

Post by nikolazec » 25 Nov 2012, 15:11

Pozrav i tebi,
za koju svrhu ti trebaju slusalice pre svega.
Ako je za HI FI AKG 240 je monitorska slusalica (znaci trebalo bi da sto manje menja sustinu zvuka :) ali je i hladno itd.), koliko sam ja video cena ide od 50 do 150 na oglasima,
ono sto ti takodje predlazem da probas je Sennheiser, ima ih u HI FI varijanti za slicne ili neznatno vece novce a mozes ih cuti kod distributera, sto je jako bitno, mislim da ih poslusas. ( ovo oko slusanja bi trebalo da bude presudno za bilo koji model i bilo koju firmu, to je nadam se vise nego jasno , jer uvo je to koje treba rukama da kaze za koji dzep sa novcanikom da se krene) :)
Nisi takodje rekao da li novo ili polovno, ovo je mozda bitno zbog cene koju planiras da platis,
za sada toliko
Najbolje je kada nista ne znas

Topic author
zak100
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by zak100 » 25 Nov 2012, 16:10

Hvala na brzom odgovoru, slusalice ce biti za HI fi znaci slusanje muzike, pojacalo za slusalice nemam, zanaci preko pojacala ili MDS ako ih koristim preko computera, planiram da ih kupim na slepo bez slusne probe, AKG K450 su 8000.00 rsd, Grado ne znam milsim oko 9200 Rsd, a Akg k240 se mogu naci za 80 eura.Za sennheiser ne znam koji model uopste da gledam. Zvucno ne bih zeleo da imaju preterani bas, da nisu naporene za slusanje, da imaju koliko toliko u toj klasi detaljan zvuk...

nikolazec
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by nikolazec » 25 Nov 2012, 17:09

Pa zak100,
Grado su verovatno Ok, nisam slusao taj model ali sam slusao drugi, AKG imam kod kuce (702) i prodao sam mnogo skuplje slusalice druge firme a zadrzao AKG jer su po meni jako dobre, slusao sam AKG 240 kod drugara a kao sto rekoh,onako hladan monitorski zvuk ali zato detalja pregrst, ne za tu vec i za vise klase slusalica (AKG su ponekada pocenjene cenom koja je daleko niza od kvaliteta koji pruzaju).
Po onome sto ti trazis mozda bi to bio model za tebe. Sennhaiser slusalice imaju vise basa od AKG-a generalno tako da rezimiramo moj predlog bi bio AKG 240
poz.
Najbolje je kada nista ne znas

PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 26 Nov 2012, 16:47

Zak, izbor sluski je jako licna stvar, kao izbor cipela za skijanje. Sto je nekom super fit, nekog drugog zulja itd.

Osnovni kriterijum je da li ti trebaju zatvorene (koje drugi ne cuju) ili otvorene (koje drugi mogu da cuju).

Kad to resis, sledeci kriterijum je da li ces koristiti pojacalce za sluske ili ne. Ako neces, moras uzeti sluske od 32 oma.

To je matrica za donosenje odluke.

Druga stvar je koliko si cuvaran, da li volis da kupis jednom skupu stvar pa da ti traje (i da brines da ti neko ne drpi) ili hoces da budes konforan
da ne brines mnogo koliko kosta, ako se osteti ili nestane, kupis druge. To ti daje odluku za platni razred.

Ja recimo sluske slusam sto moram a ne sto volim, da mogu odvrtao bih muziku do daske i ne bih nikad ni slusao na slusalice.
Ali posto mora da se pravi kompromis, imam modifikovane Sennheiser 580 od otvorenih, Beyer Dynamic DT-770 i AKG K550 od zatvorenih i Panasonic noise cancelling za avion.

Kad bih morao da biram, izmedju DT770 i AKG550 bih se odlucio za AKG550 zato sto su fleksibilnije (770 je 600 oma, 550 je 32)

Ako bih morao da se odlucim izmedju Senn i AKG, izabrao bih AKG 550

Zatvorene slusalice mogu da se slusaju svuda, na poslu, kod kuce ; otvorene tamo gde manje vise mozes i bez njih. Recimo, grado su odlicne slusalice za onog ko ih koristi ali jezivo nerviraju okolinu jer pustaju zvuk oko sebe na daljinu.

Iz tog razloga, moja preporuka je za zatvorene slusalice od 32 oma dobrog kvaliteta, a tu je najbolji kandidat
AKG550. Pod uslovom da si glavat (ja nosim kapu 59 i dobro mi pasuju)
"Najbolje je neprijatelj dobrog"

Volter

Post Reply