HiFi & Professional Audio Forum  

Preporuka za Sony ES CD plejer

Hi-Fi komponente, iskustva, pitanja, saveti, komentari..
Post Reply

Topic author
PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Preporuka za Sony ES CD plejer

Post by PrekoBare » 28 Nov 2012, 03:13

Imam zadatak za poznavaoce Sony ES uredjaja.

Treba mi preporuka za Sony ES reproduktor CD-a, moze da bude CD plejer, DVD/CD plejer, univerzalni plejer, svejedno.

Treba da ispuni tri kriterijuma:

1. Da svira sto bolje moguce kao analogni reproduktor (NE kao transport)

2. da za njega jos moze da se nadje laser (za mnoge sony es novih lasera vise nema, samo sumnjivih polovnih)

3. da kosta sto manje.

NIje mudrost preporuciti novi 5400ES, polovni XA7 ES ili neku Swoboda modifikaciju, stos je naci nesto za sta prost puk ne zna. Dobio sam recimo preporuku za DVD/CD plejer DVD-7700ES koji je po misljenju nekog ko se razume u gradnju digitalnih uredjaja sam vrh po primenjenim resenjima.

(ako nekog zanima sta ce mi sad CD plejer, imam pune kutije CD-a koje verovatn nikad necu stici da izripujem)

Sta biste mi Vi preporucili?
"Najbolje je neprijatelj dobrog"

Volter

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Re: Preporuka za Sony ES CD plejer

Post by DejanM » 28 Nov 2012, 07:36

Ja bih ti preporucio da jos jednom razmislis sta ti zbilja treba. Ti stariji Sony ES playeri jesu bili dobri ali oni su sada svi od reda prilicno vremesni. Pitanje je koliko ce dugo jos da traju. Osim toga ti DACovi, iako veoma cestito uradjeni za ondasnje pojmove, za danasnje standarde jesu prilicno zastareli. Ne postoji oblast koja se toliko promenila zadnjih godina kao digitalno-analogna konverzija. Zato, cak iako nadjes jako dobro ocuvan primerak za male pare, kupices po definiciji nesto sto svakog casa moze da rikne, plus sto zvuk nece biti na nivou danasnjih DACova za 500 eura.

Zato bih ti savetovao da probas sa nekim transportom koji bi onda integrisao u postojecu infrastrukturu (kacenje na postojeci DAC). Recimo nesto kao Apple transport koji se kupuje za 70 USD i onda ga zakacis za neki MAC. Ili tako neka varijanta koja ce da kosta malo a svirace verovatno bolje od tih matoraca ...

To govori neko ko ima Sony ES MD Recorder. To je zbilja cestito uradjena masina ali je ja koristim samo kao transport jer taj DAC vise ne moze da se nosi sa ovim modernim spravama, bez obzira sto je jako dobro ocuvan, zakacen za regenerator struje, itd.

Topic author
PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 28 Nov 2012, 20:23

Dejane, da mi ne treba tu si 100% u pravu. Mogu da kupim mali Teac PD-H600, Oppo 105, da premestim Yamaha DVD koji imam u drugoj sobi, da dovedem
line out iz RME kartice, svasta mogu da uradim. Problem je cisto estetske prirode. Oko Sony risivera-mrge STR-GX10ES pravim sporedni sistem. Dek i TT sam namestio, samo mi fali neki ES plejer sa drvenim stranicama. WAF je glavni user req. sa sto manje zica i komplikacije.

Volter

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 28 Nov 2012, 20:30

Koji je TT ?

Topic author
PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 28 Nov 2012, 22:32

DejanM wrote:Koji je TT ?
ES gramofona prakticno nije ni bilo osim PS-X555ES, a biotracer tangencijalna rucka je nepouzdana posle
toliko godina. Pa posto je em redak em nepouzdan, ubacio sam modifikovani crni 1200mkII koji se vizuelno uklapa.

Volter

sime973
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by sime973 » 30 Nov 2012, 11:37

Ja sam imao 505 ES, otisao je laser, novi je bio 100 eura.
Sada imam Pioneer D6 vise ga koristim kao transport u kombinaciji sa MF - M1 DAC.
Po meni zvuk Sony-ja je bio nesto meksi i prijatniji, kreiranje prostora je bilo identicno.
Nije da je D6 ostar, naprotiv veoma ugaldzeno svira al Sony je bio nesto meksi ponovo kazem
Kombinacija je bila Bladelius Thor i Jamo D870

Imao sam prilike da cujem i 707 ES, PREAM/AMP SONY 80 ES, speakers Mirage mislim da je bio model M 750.
Set-up je svirao jednostavno receno prijatno, nisam ga ozbiljnije slusao bila je situacija "kafe muabet", druzba...

Razmisli oko rezervnih delova, ako uzmes neki od uredzaja ES serije laser nabavi odmah ako nadzes.

Pozz

Post Reply