HiFi & Professional Audio Forum  - Molim nove članove da sačekaju overu registracije na Forum par dana, jer se radi ručno; razlog su spameri.

Savet prilikom kupovine

Hi-Fi komponente, iskustva, pitanja, saveti, komentari..
Post Reply

Topic author
Sasa064
Nov korisnik
Nov korisnik

Savet prilikom kupovine

Post by Sasa064 » 27 Jun 2013, 20:45

Cao,

Imam jedno pitanje tice se ozvucenja, s obzirom da nemam nikakve zvucnike a da volim da slusam glasnu muziku a pritom ne znam nista o ozvucenjima...
Dakle gledao sam neke zvucnike naravno polovne ali s obzirom da su pasivni potrebno mi je i pojacalo a nemam predstavu koje bi moglo da ih pogura.
Ove zvucnike sam gledao:

Pioneer S-HM50 40e
Technics SB-3670 90e
Magnat media 100 70e

e sad zanima koliko su ovi zvucnici jaki, imaju specifikacije ali meni to nesto bas i ne znaci i koje bi pojacalo moglo da ih gura, koliko oma, koliko vati isl.
Ako gledam po velicini kutija onda bas ovim redok kako sam ih naveo ali naravno da nema veze koliko su kutije velike jel da?

Ne trebaju mi neki profesionalni zvicnici i ne bi ih koristio vise od 4,5 puta mesecno po 1,2h i to cisto za moju dusu.

Pozdrav!

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Re: Savet prilikom kupovine

Post by DejanM » 27 Jun 2013, 21:01

Ako se odlucis za ove Pioneer zvucnike (cena od 40 eura je sasvim ok) onda potrazi neko Pioneer, Denon, Technics, Rotel, .... pojacalo od nekih 50 - 60 W i to ce da radi ok. Pokusaj prvo naravno da poslusas kombinaciju amp i zvucnici da bi video da li ti se svidja ...

Topic author
Sasa064
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by Sasa064 » 27 Jun 2013, 22:02

Hvala na odgovoru.
jos neki predlog, zvucnici do 100e i odgovarajuce pojacalo?

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 28 Jun 2013, 08:37

Sasa064 wrote:Hvala na odgovoru.
jos neki predlog, zvucnici do 100e i odgovarajuce pojacalo?
Ako trazis zvucnike do 100 eura to znaci da trazis polovne zvucnike. A to onda dalje znaci da sve zavisi od trenutne ponude na trzistu polovnih zvucnika. Drugo za te novce ne mozes da kupis dobre zvucnike - mozes da kupis nesto sto iole pristojno svira ali ocekivanja ne treba da budu prevelika.

Gledajuci po internetu ti Pioneer koji ti se nude za 40 eura su naisli na jako dobar prijem kod ljudi (ja licno sa njima nemam nikakvo iskustvo). Zato mi se cini to kao ok varijanta.

Mozes da pogledas ako negde mozes da nadjes recimo starije KEF Coda 7. Ne znam kolika je njihova cena kao polovnih zvucnika, ali oni su nekada uzivali glas dobrih zvucnika u tom najnizem segmentu .... Ako mozes da rastegnes budzet za pojacalo, onda idi po Dayens Ampino za nekih 350 eura. Ampino + Kef Coda 7 ce da svira ok.

Topic author
Sasa064
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by Sasa064 » 28 Jun 2013, 14:20

ok, sad se lomim da li da uzmem
Pioneer S-HM50 40e ili
Pioneer S-L410 za 50e ili

naravno morao bih i neko pojacalo koje odgovara...

Post Reply