HiFi & Professional Audio Forum  - Molim nove članove da sačekaju overu registracije na Forum par dana, jer se radi ručno; razlog su spameri.

Koji WHARFEDALE

Hi-Fi komponente, iskustva, pitanja, saveti, komentari..
Post Reply

Topic author
l0shmi
Nov korisnik
Nov korisnik

Koji WHARFEDALE

Post by l0shmi » 22 Sep 2013, 11:49

Pocetnik sam u ovim vodama, ali sam resio da uzmem neku kvalitetniju muziku i resih da pocnem od zvucnika. U planu je neki stereo sistem budzet za zvucnike je do 250e. Na kraju u najuzem izboru su:

WHARFEDALE DIAMOND 10.2 (dvosistemci) i Wharfedale Vardus 400 Black (trosistemci, podnostojeci)

Nasao sam jako puno review-a o DIAMOND 10.2 koji je dosta hvaljen ali nista o Wharfedale Vardus 400 zvucnicima koji izgledaju zaista impresivno. Koliko sam citao trosistemci bi trebalo da bolje zvuce od dvosistemaca zato sto bi trebalo da imaju veci opseg tonova ali sa druge strane DIAMOND serija je kvalitetnija od VARDUS serije. Ako bih se odlucio za DIAMOND 10.2 oni bi stajali na ormaru (ne bih kupovao stalke za njih). Svakako planiram da odem pre kupovine da cujem i jedne i druge uzivo, ali nisam siguran da mogu da formiram misljenje na osnovu jedne pesme. Inace, najcesce slusam alternativ rock, jazz i klasiku i ne planiram cesto da ih slusam mnogo glasno, hocu da kazem da mi nije toliko bitno da budu neznam koliko jaki.

Dakle, posto sam ja pocetnik i nemam puno iskustva svako misljenje, savet i preporuka bi mi jako puno znacili,

Pozzz

Post Reply