HiFi & Professional Audio Forum  - Molim nove članove da sačekaju overu registracije na Forum par dana, jer se radi ručno; razlog su spameri.

Implementacija GM70 u SE class-A designu

Hi-Fi komponente, iskustva, pitanja, saveti, komentari..

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Implementacija GM70 u SE class-A designu

Post by DejanM » 02 Jan 2007, 13:35

Konacno su poceli da se pojavljuju SE pojacala na bazi GM70. Ova izuzetno velika (i jaka) lampa se odlikuje velikom linearnoscu i dosta velikom snagom, zbog cega, na prvi pogled, izgleda jako pogodnom za upotrebu u klasicnim SE pojacalima. Problem sa njom je sto joj treba jako visok napon napajanja. Pricamo ovde o 1 KV - ako se ispravljanje napona radi sa diodama onda su potrebne diode koje rade na 2 KV. To naravno nije jedini problem koji mora da se resi da bi GM70 (koristi se inace u telekomunikacionim uredjajima koji se ugradjuju u Ruske tenkove) svirala kako treba.

Evo medjutim jedne sasvim nove implementacije upravo ovog designa:

http://www.lammindustries.com/PRODUCTS/ ... elease.pdf

Cena ? Tja, tricavih $ 126.000 !!!!! Posetioci CESa ce imati priliku da prvi uzivaju u sound-u ovih lampi .... Ovo bi bilo jako interesantno cuti ....

Pozdrav
Dejan

zflazar
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by zflazar » 02 Jan 2007, 14:09

Pozdrav i u Novoj godini!

GM70 SE... pa još skup, pa firma u New Yorku, pa... šta da vam kažem... ili da ne kažem...

Nije reklama, samo kratko podsećanje: među prvima je Gdin Nikola Vukušić na Starooom Kontinentu realizovao SE pojačavač sa GM 70...

Zašto urednici/moderatori i ostali, koji vole da gledaju "preko odgrade" prvo ne pogledaju, šta se može naći u sopstvenom dvorištu?

Možda Nikola treba da nabije duplu cenu u odnosu na LAMM, pa da ga neko spomene, ili Neko, nedaj bože, da ga zamoli, da odvoji jedan GM za test, pa da napravimo CES, ali na naš način / Ex-CESS / ???

Šta bi Plebs rekao, da je neko okačio SE amp sa GM 100? Electronluv-ov, napr... :mrgreen:

Nikola to nema...

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 02 Jan 2007, 14:15

Da tacno je da je Nikola napravio ovo cudo. Na zalost nisam nikada imao prilike da to pojacalo i cujem. Da li neko jeste ?

zflazar
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by zflazar » 02 Jan 2007, 14:26

DejanM wrote:Da tacno je da je Nikola napravio ovo cudo. Na zalost nisam nikada imao prilike da to pojacalo i cujem. Da li neko jeste ?
Nikola verovatno jeste. A mislim, da je najuputnije pitati njega za jednu intimnu prezentaciju. Što da ne? :D

Pozdrav

P.S. spomenuo bih i De Havilland-ov dizajn GM70, kao i jednog Poljaka, koji ima komplet DIY projekt sa 70-icom...
Image

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 02 Jan 2007, 14:28

Mislim da i Tatic u Senti radi na jednom SE sa GM70 .... ne znam medjutim kada ce (i da li ce) biti gotovo ....

Nego imas li lnk tog poljskog DIY projekta ?

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 02 Jan 2007, 19:35

sdanicic wrote:
DejanM wrote:Da tacno je da je Nikola napravio ovo cudo. Na zalost nisam nikada imao prilike da to pojacalo i cujem. Da li neko jeste ?

Sa Nikolom Vukusicem sam se sticajem okolnosti video dva puta u poslednjoj nedelji prosle godine.

Nikola radi punom parom (dosta "novih" proizvoda sam imao priliku i da vidim, a jedan i malo cujem) i dobar deo toga ce biti prezentovan sto preko njegoovg sajta tako i preko HiFi Cafea, samo da se dogovorimo na koji cemo nacin da nastavimo sa celom pricom nakon njegovih izuzetno citanih kolumni "Nedeljom u 22".

zflazar
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by zflazar » 02 Jan 2007, 22:23

DejanM wrote:Mislim da i Tatic u Senti radi na jednom SE sa GM70 .... ne znam medjutim kada ce (i da li ce) biti gotovo ....

Nego imas li lnk tog poljskog DIY projekta ?
link nemam, ali sam sačuvao sheme, kao i fotku GM amp-a sa sajta:

Image

Image

Image

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 03 Jan 2007, 09:10

Puno hvala na ovim semama. Pfu, .... Audio Note, Black Gate, Lundahl trafoi, .... ovako napravljeno pojacalo ni u DIY varijanti nece biti ni malo jeftino.

Osim toga - koliko trosi ovo struje ?

Inace evo majstora na netu:

http://www.republika.pl/mparvi/

ali nema vise nikakvog clanka za GM70.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 03 Jan 2007, 10:20

sdanicic wrote:
sdanicic wrote:

Sa Nikolom Vukusicem sam se sticajem okolnosti video dva puta u poslednjoj nedelji prosle godine.

Nikola radi punom parom (dosta "novih" proizvoda sam imao priliku i da vidim, a jedan i malo cujem) i dobar deo toga ce biti prezentovan sto preko njegoovg sajta tako i preko HiFi Cafea, samo da se dogovorimo na koji cemo nacin da nastavimo sa celom pricom nakon njegovih izuzetno citanih kolumni "Nedeljom u 22".
Sale,

Bilo bi dobro kada bi nesto od tih Nikolinih pojacala poslusao i onda nam preneo utiske. Ovaj GM70 recimo ...

Ponovo sam otisao na Nikolinu stranicu posle duzeg vremena i video da:

- stavlja kvalitetne delove u svoja pojacala
- meri rezonanciju kucista - sto je recimo podatak koji se ne nalazi tako cesto u specifikacijama cak i vrlo renomiranih proizvodjaca
- koristi uglavnom NOS lampe

Bilo bi interesantno to staviti nasuprot ovih novih nalickanih Italijana recimo, koji kostaju lepih para i izgledaju carobno :D

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 04 Jan 2007, 11:37

Da li bi neko od forumasa iz Beograda (ova kazem iz cisto prakticnih i logistickih razloga) hteo da mi se pridruzi kada sledeci put budem isao kod Nikole u Zemun i kada bude trebalo nesto da se poslusa, testira, uporedi, napisu utisci, ... ???

davor
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by davor » 05 Jan 2007, 09:27

Evo ja se javljam kao dobrovoljac.Skoro sam zavrsio sa citanjem njegove knjige "HI-FI audio pojacavaci cevni" i jako sam se zainteresovao za S.E. pojacala.
A i zivim relativno blizu-takodje u Zemunu.Pozdrav.

zflazar
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by zflazar » 06 Jan 2007, 12:58

sdanicic wrote:Da li bi neko od forumasa iz Beograda (ova kazem iz cisto prakticnih i logistickih razloga) hteo da mi se pridruzi kada sledeci put budem isao kod Nikole u Zemun i kada bude trebalo nesto da se poslusa, testira, uporedi, napisu utisci, ... ???
sdanicic, ako uigraš ovakvu posetu Nikoli, ako nije problem, baci PM ili slično, voleo bih, da se pridružim (ako mi obaveze dozvole i ako vama iz Bg nije problem). Jes da sam na 90 minuta lagane vožnje (door-to-door) do Nikole, ali vredelo bi (a i ja sam pomalo zakuvao celu stvar :D )...

Forumaši, Srećan Badnji Dan i Božić!

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 06 Jan 2007, 13:43

zflazar wrote:
sdanicic wrote:Da li bi neko od forumasa iz Beograda (ova kazem iz cisto prakticnih i logistickih razloga) hteo da mi se pridruzi kada sledeci put budem isao kod Nikole u Zemun i kada bude trebalo nesto da se poslusa, testira, uporedi, napisu utisci, ... ???
sdanicic, ako uigraš ovakvu posetu Nikoli, ako nije problem, baci PM ili slično, voleo bih, da se pridružim (ako mi obaveze dozvole i ako vama iz Bg nije problem). Jes da sam na 90 minuta lagane vožnje (door-to-door) do Nikole, ali vredelo bi (a i ja sam pomalo zakuvao celu stvar :D )...

Forumaši, Srećan Badnji Dan i Božić!

Dogovoreno !

Pozdrav,
Sasa

mmilovan
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by mmilovan » 07 Jan 2007, 00:55

Rado... eto... Imao bih nešto da dodam u vezi pojedinih detalja u njegovoj kolumni... recimo...

lemic
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Re: Implementacija GM70 u SE class-A designu

Post by lemic » 08 Oct 2013, 23:18

DejanM wrote:Konacno su poceli da se pojavljuju SE pojacala na bazi GM70. Ova izuzetno velika (i jaka) lampa se odlikuje velikom linearnoscu i dosta velikom snagom, zbog cega, na prvi pogled, izgleda jako pogodnom za upotrebu u klasicnim SE pojacalima. Problem sa njom je sto joj treba jako visok napon napajanja.

Ovo bi bilo jako interesantno cuti ....

Pozdrav
Dejan
Dragi prijatelju, slučajno nabasah na tvoju temu i naravno nisam smeo da ostanem ćuteći. Pomenutu cev slušam evo druge sezone. Dovoljno je da citiram sam sebe: "ovo sam čekao ceo život". Puno te pozdrava posle duge pauze.
"Ako ne budemo bolji, postaćemo gori."

Post Reply