HiFi & Professional Audio Forum  

stari konektori

Gramofoni, kablovi, slušalice, tjuneri, magnetofoni, kasetofoni, dodaci..

sn
Forum Admin
Forum Admin

Re: stari konektori

Post by sn » 12 Nov 2010, 09:36

Znas kako je, kad ti neko vise puta obeca pivo a ne ispuni to, onda je bolje dici ruke od alkohola.. :D

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 12 Nov 2010, 11:54

sn wrote:Znas kako je, kad ti neko vise puta obeca pivo a ne ispuni to, onda je bolje dici ruke od alkohola.. :D
Ups, .. touche ... :D

Obecanje i dalje stoji samo se nije stvorila prilika. :oops:

Sale me je ispljuvao (cak me je i ogovarao kod firsta) zbog toga, tako da cu za Novu Godinu morati da svratim do njega u Bgd. To ce biti prilika ... Ali poucen proslim iskustvima ne smem nista zbilja da obecam ... :ovo

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 12 Nov 2010, 16:02

DejanM wrote:
sn wrote:Znas kako je, kad ti neko vise puta obeca pivo a ne ispuni to, onda je bolje dici ruke od alkohola.. :D
Ups, .. touche ... :D

Obecanje i dalje stoji samo se nije stvorila prilika. :oops:

Sale me je ispljuvao (cak me je i ogovarao kod firsta) zbog toga, tako da cu za Novu Godinu morati da svratim do njega u Bgd. To ce biti prilika ... Ali poucen proslim iskustvima ne smem nista zbilja da obecam ... :ovo
Dobro, uvažićemo ti olakšavajuće okolnosti, prošli vikend smo na tvoj račun ispili nekoliko piva, a pala je i večerinka u kinesko-meksičkom restoranu. :oky
Međutim, sve će to biti uzalud ako nas mimoiđeš kada se pojaviš u ovim krajevima. :ovo

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 12 Nov 2010, 17:48

ok, dogovoreno ... :sign :yh

PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 16 Nov 2010, 19:54

Ma DIN su zivi q. nije problem u kablu nego u uticnici na uredjaju koja se vrlo cesto rasklimata a lemljenje je robija. Pitajte one sa B&O uredjajima.
Meni je B&0 Beocord 9000 pamet pomerio.

Od DIN konektrora je gori samo mini DIN (SVIDEO) na kome je moguce kao od sale u polumraku iskriviti pin i unistiti kabl.

Za XLR treba ceo sistem da bude balansiran, izvor-predpojacalo-snagas, a ne samo izvor zvuka. Ako nije, gubi se smisao balansirane veze.

Inace konverzija XLR u RCA i obrnuto mora da se radi preko trafoa a ne preko konektor adaptera od 5e

Najcesce na kucnim uredjajima XLR su najobicnija prevara, pseudobalansirani a ne balansirani.
"Najbolje je neprijatelj dobrog"

Volter

Topic author
NikolaK
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by NikolaK » 16 Nov 2010, 20:20

Ja sam čuo TS, TRS, RCA konektore preko kojih je signal zvučao "veličanstveno", pa mi je onda ovaj (mislim da je i zahrđao) DIN zvučao dosta dobro, možda je to sve zbog lampi...
Mada bi se i to moglo napraviti da pravo radi unatoč tim nedostacima, uz današnju tehnologiju. Ali dobro, nema veze.

Jel bi htio objasniti to o prijenosu signala preko trafoa?

Budem pitao ovako: jel razlika između kvlitetnog DIN i kvalitetnog RCA dosta velika, ili je jedva mjerljiva (jel 50% ili 0.5% bolji jedan od drugoga)?
Isto vrijedi za XLR i RCA?

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 16 Nov 2010, 22:13

PrekoBare wrote: Za XLR treba ceo sistem da bude balansiran, izvor-predpojacalo-snagas, a ne samo izvor zvuka. Ako nije, gubi se smisao balansirane veze.

Inace konverzija XLR u RCA i obrnuto mora da se radi preko trafoa a ne preko konektor adaptera od 5e

Najcesce na kucnim uredjajima XLR su najobicnija prevara, pseudobalansirani a ne balansirani.
PrekoBare,

Evo jednog dobrog clanka na temu balansirane veze ...

http://www.jensentransformers.com/an/an003.pdf

Topic author
NikolaK
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by NikolaK » 17 Nov 2010, 11:49

Hvala na odgovoru. Sad mi je jasnije.

Išao sam ponovno gledati cijene balansiranih uređaja. Gledam ja te velike cifre, pregutnem, pa si mislim da to i nije baš tako jako puno kako je prije koštalo. Onda vidim sitno piše da su to cijene u "ojerima"...

Topic author
NikolaK
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by NikolaK » 18 Nov 2010, 12:05

Još me nešto interesiralo:

koja firma proizvode kvalitetne adaptere za konektore (XLR na TRS)?

Post Reply