HiFi & Professional Audio Forum  

most extreme turntables

Gramofoni, kablovi, slušalice, tjuneri, magnetofoni, kasetofoni, dodaci..

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

most extreme turntables

Post by sn » 03 Jun 2011, 21:43

baasner.jpg
baasner.jpg (118.88 KiB) Viewed 2315 times
baasner.jpg
baasner.jpg (118.88 KiB) Viewed 2315 times
..ovo vise lici na neku parnu masinu nego na gramofon..

:sign http://www.oobject.com/category/most-ex ... urntables/

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Re: most extreme turntables

Post by sdanicic » 04 Jun 2011, 08:27

Sto bi rekao Milorad (u tumacenju pokojnog Dragana Zarica u nasoj kultnoj seriji "Ljubav na seoski nacin") auuu kakva Singerica, koliko ova tek ima operacija :)

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 04 Jun 2011, 09:02

sdanicic wrote:Sto bi rekao Milorad (u tumacenju pokojnog Dragana Zarica u nasoj kultnoj seriji "Ljubav na seoski nacin") auuu kakva Singerica, koliko ova tek ima operacija :)
Ovo smo videli u zivo pre par godina. Cak smo i slike ovde postovali ...

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 04 Jun 2011, 09:55

sn wrote:@sdanicic

eto..dosao je ljut zbog emble, sad oce i nasu temu da pokvari.. :)
Nisam uopste ljut. Embla me je prosla ... slusam je upravo. I zasto vam kvarim temu time sto kazem da smo o ovom gramofonu pre mozda nekih par godina vec raspravljali ovde na forumu ... ?

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 04 Jun 2011, 10:54

izbrisao sam svoj post, da ne bih i dalje bio shvatan pogresno.

nikolazec
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by nikolazec » 03 Aug 2011, 12:24

Jos jedan extreme ali ovaj MADE IN BELGRADE
Jedinstven u svetu jer ima kuciste modularno i moze se podesavati zvuk po zelji samim premestanjem rasporeda layera,jedinstven je i izbor tj kombinacija materijala, aluminijum 7075 T9 , javor za violine, Ameriski orah i Japanska tresnja,poseban nacin dampiramja drveta gde se jedan sloj ponasa kao Slate kamen.... itd
ime STRADI-VARI (zbog javora) tezina preko 65 kg (PTP sa Lenco l75 motor i tanjir)
Image
Image
izgled zadnjeg dela, mogucnost montiranja jos jedne rucke
Image
Image
postolje ruske,sa tegom ispod od 3kg koji visi
Image
Image

Ostalo da se stavi bakarni mat, O ringovi za tanjir i Slate ili Ebony klamp

Gramofon mog prijatelja Jean-a
YODA TT
prvo je bilo ovo
Image
Image
pa po ugledu na ovo
Image
preko ovoga
Image
nastalo je ovo
remek delo ili bar jedno od dela
Image
Image

hvala i pozdrav :innoc :band
zaboravio sam
lageri na gramofonima
Jeremy: the "Legend" , with a cylinder of " Lignum Vitae" ( hardest wood) around the main spindle ...
Image
Image
Image

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 03 Aug 2011, 13:15

Cestitke za trud.
Reci mi rupe na obodu tanjira - da li ste vi busili ili je fabricki balansiran tanjir?
Od detalja mozda bih zamenio samo onu klemu ispod sa nekom boljom (ako je to ona sto direktno naleze srafom na licne - hoce da ih pokida).

nikolazec
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by nikolazec » 03 Aug 2011, 13:27

Fabricki balansiran
poz
Najbolje je kada nista ne znas

Andrija
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Andrija » 04 Aug 2011, 12:05

Nikolazec,
Čestitam na izvanrednom radu. Deluje zaista impozantno. :mr
Nego, primetio sam pre nekog vremena na oglasima K-P jedan divno napravljen Lenco sa JVC ručkom, a evo i linka: http://www.kupujemprodajem.com/AudioLin ... 7#photoBig
Prodavac je Nikola, pa rekoh da pitam da li ste to Vi ili, ako niste, da li znate nešto o ovom, takođe, izvanrednom primerku?

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 04 Aug 2011, 13:20

Bilo bi lepo sve ovo nekako sakupiti pa izloziti na nekom mestu. A jos bolje kada bi to moglo i da se cuje u okviru nekog sistema u tom istom izlozbenom prostoru :-)

Andrija
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Andrija » 05 Aug 2011, 12:13

sdanicic wrote:Bilo bi lepo sve ovo nekako sakupiti pa izloziti na nekom mestu. A jos bolje kada bi to moglo i da se cuje u okviru nekog sistema u tom istom izlozbenom prostoru :-)
Sećam se da je pre nekih 10-12 godina G. Žarko Ristić organizovao interesantnu izložbu u foajeu bioskopa Akademija 28, u Beogradu. Bilo je tu dobrih, starih Thorens-a, Technics-a, Seiki-ja, uz poneki Michell, Oracle. Uglavnom su pripadali organizatoru, a bilo je nekoliko primeraka koje su doneli drugari. Fino smo se zabavljali nekih nedelju dana uz muziku puštanu isključivo sa ploča. :nic

Andrija
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Andrija » 05 Aug 2011, 12:21

NIkola,

Bilo bi lepo da nam u kratkim crtama opišeš kao je nastao Stradi-Vari, od ideje, nabavke delova, pa preko procesa izrade sve do Tvojih slušalačkih impresija. Mislim da na forumu sigurno ima još zainteresovanih za ovakve projekte, a možda bi se neko odvažio da krene Tvojim stopama. A sad odoh da pogledam šta ima novo na forumu Lenco Heaven.

Andrija
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Andrija » 05 Aug 2011, 12:33

Dakle, na Lenco forumu (Lenco Heaven) je sve toliko dobro objašnjeno i potkrepljeno slikama da svakom preporučujem da potraži Nikolin Stradi-Vari. Meni ostaje da večeras, posle posla prionem na čitanje.

Međutim, predložio bih da WTH napravi tekst u nekom od sledećih brojeva o ovom nesvakidašnjem gramofonu ... al' i o ručki. Naravno, pod uslovom da se vlasnik slaže s tim.

nikolazec
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by nikolazec » 05 Aug 2011, 15:55

Andrija wrote:Nikolazec,
Čestitam na izvanrednom radu. Deluje zaista impozantno. :mr
Nego, primetio sam pre nekog vremena na oglasima K-P jedan divno napravljen Lenco sa JVC ručkom, a evo i linka: http://www.kupujemprodajem.com/AudioLin ... 7#photoBig
Prodavac je Nikola, pa rekoh da pitam da li ste to Vi ili, ako niste, da li znate nešto o ovom, takođe, izvanrednom primerku?
Ja nisam taj Nikola i ne znam nista o tom Nikoli i njegovom Lenku iako sam ga video,
Moj Lenko bi trebao da se cuje mozda u Avgustu u Engleskoj na show Lenco gramofona ,THE LENCO HEAVEN MEET 2011: Scalford Hall, UK, August 27/28 ali videcemo jos zbog transporta.
Sve informacije na Lenco Heaven o gramofonu i zvuku ,
Ja inace nisam izradjivac nicega vec samo 32 godina zaljubljenik u dobar zvuk ili ti audiophil i ovo je naslalo kao plod druzenja sa ljudima ( iz celog sveta) koji su uradili hi end gramofone koji sviraju kao oni od stotinak hiljada evra a sudeci da su mi svi rekli da dobro cujem (hahahahah)usudio sam se da i ja napravim nesto , nesto sto je drugacije, posle 2 godine istrazivanja i 1 godinu rada (vise majstori nego ja ali....)eto proizvoda. Moje je mislljenje za razliku od njihovog da je drvo neprikosnoveno (ako se pripremi kao za Schroeder rucicu) a ne Slate ali ima mnogo mojih rasprava tj debata po forumima a narocito na lenco heaven ,.. tako da koga zanima nek izvoli, :rmb :rmb :rmb
Ne bih dalje da vas zadrzavam, gramofon jeste jedinstven (za sada dok neko ne iskopira nesto iako su zasticena sva autorska prava ) i uporedjivan je i sa Shindo Garrardom 301 i Slate 124 thorensom cak i sa Clearaudio Steatmentom (koji i nije nesto osim sto je vrhunski izradjen) i mnogim drugim takodje poznatim gramofonima, ........da ja pricam o krajnjem ishodu bilo bi jako neumesno, nadam se da se slazete...
Nisam majstor , nikada nista nisam pravio ali sam neverovatno uporan kada me neko natera tj isprovocira necim, i eto mene drustvenjaka u Hi End vinyl vodama sveta, ovo sam napisao da bih sve druge podstakao da rade ako nesto zele ali takodje i da spomenem da i mi u Srbiji treba da budemo kao sto su stranci i da dajemo podrsku svemu sto je rad a ne da budemo zavidni ili da ismejavamo ili kao sto ne cenimo nista sto je Made in Serbia pa niko ne kupuje to iako je bolje jer ne moze da proda jer nema ko da kupi, znaci gledati kvalitet a ne poreklo, nemojte pogresno da svhatite da ja to nesto zbog gramofona, gramofon nije na prodaju a i da jeste imam vec izuzutno ozbiljne ponude tako da nije ono "ne laje kera sela radi nego sebe radi".
Da bi napravio vrhunski uredjaj treba uvo, sreca (mnogo srece) i malo znanja a najvise ljubavi i to dovodi do proizvoda koji nema cenu ( stereophil cesto ima frazu za neki uredjaj "najbolji zvuk koji parama moze da se kupi) jer oni najbolje znaju da najbolji uredjaji nastaju drugacije.....itd itd prici nikada kraja ali sada je stvarno kraj

pozdrav Nikola
ps
sto se tice slikanja to je mozda i moguce ali tek naredne godine kada gramofon bude u Beogradu ( i sada je u Beogradu ali treba malo da putuje pa naredne godine kada se ustali ovde)
ako i tada bude zainteresovanih, i dalje zainteresovanih :wink :wink :wink
ostao sam duzan sistem ( neobicno lampa izlaz tranzistor preamp ali kada je sve vrhunsko po meni je i bolje)
air tight pojacalo snage
acuphasse preamp c 260 sa 2810 analognom sekcijom
AR 90 zvucnici ( komplet zice srebro unutra) imao cak i Avalona , AR jedna od najboljih kutija svih vremena (za klasiku sigurno) mozda AR 11,,,,,,,,,,,,znam da se ne slazete ali sta cu......(imao sam skoro sve kutije i nove i stare)
kablovi
kimber KCTG, Teresonic Gold, Phono je nordost
shunyata taypan vx, python,
ecosse sms 2.4 zvucnicki
drago mi je da vam se svidja ali ovde je tema Exluzivni gramofoni a ne prica o jednom
Last edited by nikolazec on 08 Aug 2011, 11:11, edited 4 times in total.
Najbolje je kada nista ne znas

Andrija
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Andrija » 05 Aug 2011, 16:34

Hvala, Nikola, na isprpnom odgovoru. Želim Ti puno uspeha na Lenco mitingu ... a to je već ovog meseca .... treba pakovati makinu za put :nic

Bilo bi lepo da nam okačiš neki link sa informacijama/fotkama iz Scalford Hall-a ili direktno ubaciš sličice.

PS: Zaboravio si da napišeš koja glava ore brazde na Stradi-Vari-ju :-({|=

Post Reply