HiFi & Professional Audio Forum  - Molim nove članove da sačekaju overu registracije na Forum par dana, jer se radi ručno; razlog su spameri.

Cables

Gramofoni, kablovi, slušalice, tjuneri, magnetofoni, kasetofoni, dodaci..

PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Re: Cables

Post by PrekoBare » 21 Dec 2011, 07:33

DejanM wrote: Sta je bio zakljucak tog testa ?

Nema ljubavi bez bola, rece jez i sidje sa cetke :-)

Poenta je da sve utice. Kvalitet diska sa kog se ripuje, program za ripovanje, plejer,
da li se fajle upsampluju hardverski, softverski, da li svira iz memorije plejera.

kod narezivanja, utice program za narezivanje i medijum na koji se narezuje.

Ocene variraju od indeksa 100 (RBC na PS Audio) do 240 (hirez sa PC-ja)

Ovo bi bio neki recept kao za Sacher tortu:

Nemoj samo da me pitas zasto, ne znam ni ja ali sam video da vredi.

1. Izripovati dobro ociscen disk u WAV uz pomoc dBPowerAmp 14. Eventualno u nekompresovani FLAC.

2. Taj wav upsamplovati na 192/24 hardverski, ili eventualno softverski u plejeru

3. Playback sa HD uz pomoc JRiver MC ili najnovijeg programa zvanog JPLAY ($99)

Kod JRIVERA aktivirati opciju PLAY FROM MEMORY -to je glavna razlika

4. Narezivanje CD uz pomoc JRIVER-a brzinom od 4x na Tayo Yuden, Mitsui ili neki black ili gold. Izbegavati silver
"Najbolje je neprijatelj dobrog"

Volter

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 21 Dec 2011, 08:56

Pa to bi se moglo sazeti u sledece:

- RIPovati u WAV format
- Tako RIPovane files drzati na SSD disku i odatle ih reprodukovati pri cemu voditi racuna da stream ide najbrzim mogucim putem do samog playera ili DACa ...
- Ja ne mislim da treba sam pomocu nekih open source programa podizati 16/44 na neki HiRes format. To treba ostaviti samom DACu i eksperimentisati sa upsampling frkvencijama, ukoliko je to sa DACom moguce. Ali preporuka je da se koriste HiRes formati narocito onda kada su i kao takvi snimljeni (sto cesto nije slucaj).

prophet
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by prophet » 21 Dec 2011, 10:36

PrekoBare wrote:
DejanM wrote: Sta je bio zakljucak tog testa ?
Poenta je da sve utice. Kvalitet diska sa kog se ripuje, program za ripovanje, plejer,
da li se fajle upsampluju hardverski, softverski, da li svira iz memorije plejera.
Da li to znači da su probali i druge programe: EAC, XLD i da se db poweramp pokazao najboljim?

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 21 Dec 2011, 13:09

Na ovim skandinavskim forumima koje psojecujem, javlja se u zadnje vrijeme sve vise i vise prica o razlici izmedju wav i flac formata, i sve vise njih kaze da cuje primjetnu razliku izmedju nih u korist wav:a.

Ja nisam testirao a ne vjerujem i da hocu. Ne da mise ponovo konvertirati nazad, pogotovo sto ne znam kako bi tagove zadrzao.
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

prophet
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by prophet » 21 Dec 2011, 13:43

Ja ću da ripujem sve ponovo u wav. Mislio sam da koristim EAC ali sačekaću još malo da vidim koji je softver najbolji.

PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 21 Dec 2011, 15:57

prophet wrote:Ja ću da ripujem sve ponovo u wav. Mislio sam da koristim EAC ali sačekaću još malo da vidim koji je softver najbolji.
Glavni problem sa WAV je sto gubis metadata kad premestis fajle sa jednog racunara na drugi. Nije naivno. Imas samo reference
u plejeru ali ne i tags u fajlama.

Kao resenje ponudjen je FLAC ali bez ikakve kompresije kao opcija u dBAMP 14. Meni je sada ostalo da to isprobam.

dBAmp je $40 i uz njega dolazi i program za batch konverziju iz jednog formata u drugi.

Izgleda da se ripper programi znacajno razlikuju, EAC je negde na sredini po kvalitetu, iznad njega je JRIVER a na vrhu dBAMP.

Ja koristim EAC na jednom racunaru a JRIVER na drugom. Nisam siguran da cujem ikakvu razliku.

JRIVER ima opasnu foru da istovremeno moze da ripuje sa dva ili vise drajvova, to dosta skrati vreme.

Ako hoces da ripujes ponovo, moj savet je da prvo testiras FLAC bez kompresije pa da onda odulucis o formatu.

Takodje, predlazem da proveris svoju proceduru pravljenja backupa.

Idealno, trebalo bi raditi na ovaj nacin.

1. Ripovati CD na hard drajv X (RADNI DRAJV)

2. Ubaciti slike, srediti tekst i onda iskopirati na hard drajv Y (BACKUP). Ako si paranoidan, jos jednu kopiju za off-site skladistenje.

3. Iskopirati na hard drajv Z (muzicki server).

Ovim se postize sekvenca. Mnogi prave backup hard drajva iz muzickog servera ali to je vrlo opasno - jednom kad pocne
da se koristi, fajl nije vise 100% pouzdan.

iz sopstvenog primera - Imam recimo pojedine CD koji iskopirani na HD izgledaju netaknuti, medjutim, plejer moze da ucita samo nekoliko pesama iz tog direktorijuma. Imati BACKUP takvog HD je potpuno besmisleno.

Volter

zika
Moderator
Moderator

Post by zika » 21 Dec 2011, 16:50

Možda je, pošto je razgovor zanimljiv, dobro da Administrator preseče negde oko polovine II strane i napravi novi thread sa prigodnim imenom. Ovo, od tada, nema veze sa „Cables“... ;)
Da ne pominjem kol'ko ima veze sa Analogne komponente, a tek sa Vintage oprema... ;)
Pozdrav od .wav user-a... ;)

PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 21 Dec 2011, 17:36

zika wrote:Možda je, pošto je razgovor zanimljiv, dobro da Administrator preseče negde oko polovine II strane i napravi novi thread sa prigodnim imenom. Ovo, od tada, nema veze sa „Cables“... ;)
Da ne pominjem kol'ko ima veze sa Analogne komponente, a tek sa Vintage oprema... ;)
Pozdrav od .wav user-a... ;)

Ziko, pa CD i spada u vintage opremu, nije sala, za koji mesec ce da napuni 33-ci rodjendan. Kad je 8 marta 1979 Philips prezentirao CD plejer medjunarodnoj javnosti na Hi FI sceni su jos uvek bili "SILVER ERA" hi fi mastodonti.

High end prevara jos uvek nije ni postojala, postojale su dobre, skupe sprave za advokate i doktore, solidne, jeftinije sprave za obican svet kojem je kvalitet reprodukcije bio vazan i kojekakvo mas-market djubre za ostale.

U vreme pojave Philipsovog CD plejera vecina firmi sa Stereophile A liste nije ni postojala! Te godine je Apple II sa procesorom od 1 MHz i 4 KB memorije bio jedini fabricki PC koji je mogao da se kupi. Kod nas je vrhunac tehnologije bio dzepni kalkulator firme Digitron iz Buja.

Ribe na koje smo se te 1979 lozili danas imaju preko 60 godina pa ti sad vidi. Prema tome, CD je kod kuce u vintage odeljku.

Sto se analognih uredjaja tice, CD plejer je u stvari analogni uredjaj, samo oni sto su spavali na casovima fizike to ne primecuju :-)
(skladistenje podataka je digitalno, plejbek je analogni)

Sto se kablova tice, mislim da je dobro da diskusija bude zaokruzena, da se vidi da ima mnogo preduslova koje treba ispostovati da bi se uopste stiglo do
razgovora o razlicitim kablovima.

To je ilustracija da pokaze besmislenost testiranja USB kablova sa LOSSY fajlama, drskosti prevare prodaje 16/48 USB 1.x DAC-ova i drugog o cemu sam gore vec pisao.
Last edited by PrekoBare on 21 Dec 2011, 17:48, edited 1 time in total.

Volter

zika
Moderator
Moderator

Post by zika » 21 Dec 2011, 17:47

PrekoBare wrote:Kod nas je vrhunac tehnologije bio dzepni kalkulator firme Digitron iz Buja.
Nikako ne zaboraviti i TRS...
PrekoBare wrote:Ribe na koje smo se te 1979 lozili danas imaju preko 60 godina pa ti sad vidi.
A, mi, smo, tobože, nešto mlađi... ;)

PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 21 Dec 2011, 18:00

zika wrote:Nikako ne zaboraviti i TRS...
Grad u Italiji, tri slova. :oky

Ulica Venti Settembre i prodavnica sa plocama sa desne strane....

PrekoBare wrote:Ribe na koje smo se te 1979 lozili danas imaju preko 60 godina pa ti sad vidi.
A, mi, smo, tobože, nešto mlađi... ;)[/quote]

Pa bas zato. Matorog kera je tesko nauciti novim trikovima, ali ga je tesko i prevariti. Mene dusa boli kad vidim sta ova prevarantska bagra danas radi klincima a za uzvrat kako klinci svojom masom degradiraju kvalitet zivota za sve nas.

Volter

PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 21 Dec 2011, 18:25

ninja wrote:Ne da mise ponovo konvertirati nazad, pogotovo sto ne znam kako bi tagove zadrzao.

"Batch" konverzija kompresovanog FLAC-a u nekompresovani FLAC je moguca sa dBAmp 14 pa navise. Sacuvas sve tagove.

Nisam jos probao, ali hocu kad uhvatim vremena.

Volter

zika
Moderator
Moderator

Post by zika » 21 Dec 2011, 18:52

PrekoBare wrote:kako klinci svojom masom degradiraju kvalitet zivota za sve nas.
Prepisano iz nekog članka iz 60-ih godina? ;)

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 21 Dec 2011, 19:01

PrekoBare wrote:
ninja wrote:Ne da mise ponovo konvertirati nazad, pogotovo sto ne znam kako bi tagove zadrzao.

"Batch" konverzija kompresovanog FLAC-a u nekompresovani FLAC je moguca sa dBAmp 14 pa navise. Sacuvas sve tagove.

Nisam jos probao, ali hocu kad uhvatim vremena.
Super. Imam jednu placenu licensu dBAmp:a.
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 21 Dec 2011, 19:18

zika wrote:
PrekoBare wrote:kako klinci svojom masom degradiraju kvalitet zivota za sve nas.
Sezdesete i ovo danas nema blage veze. Sezdesete su donosile slobodu, seksualnu i slobodu izbora u jedno okostalo drustvo.
Ja sam bio mali da ucestvujem ali nisam bio mali da gledam oko sebe.A jos nisam odrtavio da zaboravim.

Sta je kod tebe slucaj, posto si malo stariji? :oky

Ovo danas ima vise veze sa Hitlerjugendom i Союзom воинствующих безбожников 1930tih i Skojevcima 1950tih.

Militantna glupost u sluzbi mracnih interesa.

Gleichshaltung. Oh WOW Oh WOW Oh WOW.

Volter

zika
Moderator
Moderator

Post by zika » 21 Dec 2011, 19:40

PrekoBare wrote:
zika wrote:
Sezdesete i ovo danas nema blage veze. Sezdesete su donosile slobodu, seksualnu i slobodu izbora u jedno okostalo drustvo.
Ja sam bio mali da ucestvujem ali nisam bio mali da gledam oko sebe.A jos nisam odrtavio da zaboravim.

Sta je kod tebe slucaj, posto si malo stariji? :oky

Ovo danas ima vise veze sa Hitlerjugendom i Союзom воинствующих безбожников 1930tih i Skojevcima 1950tih.

Militantna glupost u sluzbi mracnih interesa.

Gleichshaltung. Oh WOW Oh WOW Oh WOW.
Pa, i nisam, baš, bio tol'ko mali...
Push-Pull...
tj.
Tko bi gori, eto je doli, a tko doli gori ustaje...
(Da me ne bi pogrešno razumeli, odma' da se ogradim: nema veze za ičim sex-ualnim...)

Sad smo, zaista, otišli, još dalje, od Cables... ;)

Post Reply