HiFi & Professional Audio Forum  - Molim nove članove da sačekaju overu registracije na Forum par dana, jer se radi ručno; razlog su spameri.

Cables

Gramofoni, kablovi, slušalice, tjuneri, magnetofoni, kasetofoni, dodaci..

PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Re: Cables

Post by PrekoBare » 29 Dec 2011, 18:03

Gerner, here's one interesting USB cable

Image

Since it is $4.99 the claim the following claim should be taken seriously:

USB 2.0 cable A Male to Mini 5pin Male w/Ferrite Core 6ft
Mini USB cable with FERRITE core for reduced data transmission errors.
This cable is the same as our standard USB A to Mini B 5 pin but comes with a ferrite to filter out RF signal noise that can slow transmission speeds. This high quality cable will ensure fast, error free tranmissions of your important files.
The USB 5-Pin Mini-B Cable connects your USB-ready computer or USB hub to a digital camera or other portable device that uses a 5-pin mini-B connector, such as an MP3 player or PDA. This cable is designed and manufactured to USB specifications to ensure it delivers its excellent performance

Features:
Guarantees 100% compliance with current USB specifications
Reduces cross talk and interference with aluminum undermold contacts
Complies with fully rated cable specification using braid-and-foil shield protection
Power strands are 24AWG x 2, data strands are 28AWG x 2

Please note that Ferrite core is placed at the middle of the cable, not near the source end. Anyone could test wheter ferrite core will have audible benefit.

If it does, perhaps we could order a bunch and repackage for a friendly audiophool price of $149.99 for standard version,
and $199.99 for cryoed version :-)
"Najbolje je neprijatelj dobrog"

Volter

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 29 Dec 2011, 18:33

Ha, pokusavas da podvalis i zaradis 3$ :D

... http://www.monoprice.com/products/produ ... 1&format=2
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

EStereoBug
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by EStereoBug » 13 Mar 2012, 12:47

Na ovim skandinavskim forumima koje psojecujem, javlja se u zadnje vrijeme sve vise i vise prica o razlici izmedju wav i flac formata, i sve vise njih kaze da cuje primjetnu razliku izmedju nih u korist wav:a.

Ja nisam testirao a ne vjerujem i da hocu. Ne da mise ponovo konvertirati nazad, pogotovo sto ne znam kako bi tagove zadrzao.

...bez lose namere: i ja ''volim'' kablove i u svom sistemu (vrlo dobar i rezolutan, da budem skroman :wink: ) cujem (gotovo) svaku promenu (s rezervom da verovatno ponekad postoji mozda i placebo ef.), ali se to odnodsi iskljucivo na analogne veze ili same komponente/ hardver!

Ovo sa digitalijom (usb kabl !), a tek flac/wav i sl. dragi prijatelji nema blage veze sa objektivnoscu. Ako neko cuje razlike, t.j. bolje mu ovo od onoga, savetovao bif da uzroke potrazi na drugom mestu, u hardveru (pc, druge audio komponente u sistemu uklj. analogne kablove, fali zica u usb kablu, smetnje u mrezi, loop, itd), ili sw (OS, plejer, podesavanja, kompatibilnost...)

btw, takodje preporucujem jriver, ciji sam dugogodisnji korisnik (probao sve moguce plejere), bez play from memory, nego lepo OS/sw na ssd a fajlovi na eksternom (NAS) disku.

lep prikaz subjektivno vs/+ objektivno:

http://thewelltemperedcomputer.com/KB/WAV-FLAC.htm
http://www.computeraudiophile.com/blogs ... al-Results

PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 13 Mar 2012, 16:24

EStereoBug wrote: btw, takodje preporucujem jriver, ciji sam dugogodisnji korisnik (probao sve moguce plejere), bez play from memory, nego lepo OS/sw na ssd a fajlovi na eksternom (NAS) disku.
Ovo pretpostavjam znaci da je NAS disk spojen eternetom na muzicki server na kome je JRMC (direktno ili preko rutera)

<P>
Da bi to bilo moguce, tj. da bi server "video" NAS, muzicki server mora da ima instaliranu mreznu komponentu operativnog sistema.

A kad se to instalira, muzicki server nije vise konfigurisan za vrhunski plejbek - vrhunski plejbek se postize tako da se netvork komponenta operativnog sistema uopste ne instalira, a kamoli koristi.

Plus, nekoriscenje "play from memory" opcije dosta vuce tako konfigurisan sistem nanize pa me uopste ne cudi da ne cujes razliku izmedju FLAC i WAV.

Ljudi svasta rade, recimo istovremeno zakace spoljasnji USB drajv sa muzikom i USB DAC pa onda kazu da kompjuter ne valja kao server za muziku. Steta sto na preostale USB nisu ukljucili i reso za kafu. To je zgodno, ali nema blage veze sa dobro nastelovanim racuinarom.

Predlazem ti da lepo instaliras Windows ispocetka, i to najmrsavije moguce, bez network komponente i dodataka (indeksiranje diskova i slicne stvari koje samo smetaju), da instaliras hard drajv sa muzikom iz NAS-a u racunar i da JRMC podesis da svira iz memorije. Verujem da ces da se zabezeknes kako svira.

Volter

EStereoBug
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by EStereoBug » 13 Mar 2012, 17:14

Ovo pretpostavjam znaci da je NAS disk spojen eternetom na muzicki server na kome je JRMC (direktno ili preko rutera)

<P>
Da bi to bilo moguce, tj. da bi server "video" NAS, muzicki server mora da ima instaliranu mreznu komponentu operativnog sistema.

A kad se to instalira, muzicki server nije vise konfigurisan za vrhunski plejbek - vrhunski plejbek se postize tako da se netvork komponenta operativnog sistema uopste ne instalira, a kamoli koristi.

...vidi, taj htpc istina sluzi kao muzicki transport u 90% slucajeva, ali i da se pogleda neki film ili koncert naravno, pretrazi internet, obave neke proste radnje...zato se to i zove htpc, inace bi se zvao mpc,zar ne, kako ti predlazes... (ovo je samo jedan od nacina, ja se ne odricem ni klasicnog cd-transporta/ tako da imam sa cime i da poredim, btw, dobrog gramofona itd., a zv. (i video) karte, dedicated, nemam, niti bih menjao eksterni dac za bilo sta od toga
u racunaru se nalazi samo ssd, na kome je Win x64 (mada piznajem da bi 32-bitni mozda bio bolje resenje?), i na njemu nekoliko programa, izm. ostalog i Jriver, sve ostalo je na eksternom storage-u, koji je opet sam po sebi vrsta pc-a, sa svojim sw i hw (Moze i NAS to sve da radi, bude transport, strimuje...ako neko hoce tako)

Znaci ti predlazes (ht)pc bez networka, da li ti uopste koristis jriver (sta ce ti onda tako sofisticirani interfejs?), pitam se??? Uostalom, gde si to pronasao da NW utice na audio (i kako, molim za objasnjenje)

Plus, nekoriscenje "play from memory" opcije dosta vuce tako konfigurisan sistem nanize pa me uopste ne cudi da ne cujes razliku izmedju FLAC i WAV.

...play iz memorije ima smisla jedino ako je hdd unutar kucista, mislim da je to i ovaj pametni decko sa linka negde pomenuo, ovako ti treba jedno 16gb da budes miran kada to radis, nije uostalom ni skupo, ali bolje da se ulozi u storage, odnosno dobar NAS- mislim na namenske sprave a ne neke jeftine biudzevine. Da ne budem nepristojan, ali ipak da te pitam, da li bi mi demonstrirao to kako Ti cujes razliku izmedju 0/1 i 1/0 ??? (spreman sam da platim za to iskustvo).

Ljudi svasta rade, recimo istovremeno zakace spoljasnji USB drajv sa muzikom i USB DAC pa onda kazu da kompjuter ne valja kao server za muziku. Steta sto na preostale USB nisu ukljucili i reso za kafu. To je zgodno, ali nema blage veze sa dobro nastelovanim racuinarom.

USB ne koristim, niti me zanima...

Predlazem ti da lepo instaliras Windows ispocetka, i to najmrsavije moguce, bez network komponente i dodataka (indeksiranje diskova i slicne stvari koje samo smetaju), da instaliras hard drajv sa muzikom iz NAS-a u racunar i da JRMC podesis da svira iz memorije. Verujem da ces da se zabezeknes kako svira.

...hmmm, to je vec bilo, davno, davno...dokazana besmislica (po meni, izvinjavam se na izrazu)

PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 13 Mar 2012, 19:28

Estereobug, ja pricam o belom luku, ti o crnom , pa se zato ne razumemo. Ja pricam o MUZICKOM SERVERU a ti o kompjuteru OPSTE NAMENE. To nije cak ni HTPC, jer i za nega postoji optimizacija). A ti delis okolo savete sta ce ko da cuje u OPTIMIZOVANOM sistemu. To je kao da neko ko je kupio sat na buvljaku ubedjuje druge koji imaju hronometar da je nemoguce imati sat koji gresi manje od minuta dnevno.

Imam u kuci nekoliko racunara i laptopa, na svima je instaliran JRIVER, svi mogu da reprodukuju muziku ali samo jedan od njih je muzicki server (CAMS kako neki pokusavaju da to nazovu). Taj racunar je konfigurisan samo za jednu namenu - za pustanje muzike u svim mogucim formatima. Na tom racunaru se ne igraju igre, ne ide se na internet, ne gledaju se filmovi. To je muzicki server, sto mu ime kaze. Svira muziku sa LOKALNIH hard drajova. Najbolje sto je moguce.

Pisao sam vec Gerneru da na kucnom racunaru opste namene imam ATI 5450 karticu sa HDMI izlazom koja daje audio signal u HT PRE/PROCESOR.
Taj racunar nije optimizovan za audio, ima network i gomilu instaliranih programa. Preko njega gledam Youtube, pustam filmove, gledam Netflix. To dobro radi, ali to NIJE muzicki server iako moze da svira muziku.

Da li ti je sada jasno?

Sto se tvojih pitanja tice, ako si raspolozen da cujes i tudje misljenje osim svog, dobro jeste, ako nisi, nadam se da ce nekom biti od koristi.

Idemo redom:

Win x64 (mada piznajem da bi 32-bitni mozda bio bolje resenje?),

Ne bi. X64 je najbolje resenje od svih Windows OS.

Znaci ti predlazes (ht)pc bez networka,

Ne. Ja kazem da MUZICKOM SERVERU ne treba netvork. Za HTPC i racunar opste namene je svejedno.

da li ti uopste koristis jriver (sta ce ti onda tako sofisticirani interfejs?), pitam se???

Koristim, od verzije 8 pa do MC17 :-) Interfejs moze da se prilagodi nameni - na muzickom serveru su sklonjene sve funkcije koje se ne ticu muzike.

Uostalom, gde si to pronasao da NW utice na audio (i kako, molim za objasnjenje)

Guglaj, to je bar besplatno. Ili otvori task manager pa izbroj koliko ti procesa i servisa koji nemaju blage veze sa pustanjem muzike radi u svakom trenutku.
Svi ti procesi nepotrebno pristupaju operativnom sistemu. O tome kako se menja elektromagnetni potpis uredjaja nek pise neko kvalifikovaniji. Meni je dosta ono sto sam sam cuo. Pola posto ovde, pola posto onde, pa se nakupi, sve do onog momenta kada postane cujno.

...play iz memorije ima smisla jedino ako je hdd unutar kucista, mislim da je to i ovaj pametni decko sa linka negde pomenuo,

Pa o tome ti i govorim, HDD unutar kucista, play from memory, ako hoces vrhunski rezultat zaboravi na spoljasnje budzevine.
jedina opcija za spoljasnje drajvove je PCI-e kartica sa ESATA konektorima i esata spoljno skladistenje koje sistem vidi kao lokalni drajv.

Da ne budem nepristojan, ali ipak da te pitam, da li bi mi demonstrirao to kako Ti cujes razliku izmedju 0/1 i 1/0 ??? (spreman sam da platim za to iskustvo).

Mislim da se bavis pogresnim hobijem. Mi ne slusamo nikakve nule i jedinice nego slusamo promenu struje u jedinici vremena koja izaziva kretanje membrane zvucnika. Ako ce da te utesi, nisi sam. Mnogima nije jasna razlika izmedju PODATAKA i PROCESA. FLAC i WAV sadrze iste podatke, medjutim, PROCES sviranja se razlikuje. To je kao kad se dva ista CD-a stave da sviraju u dva razlicita CD plejera. Ja za takve obicno imam potpitanje:

da li se belo vino pravi od belog ili od crnog grozdja?

Nazalost, dozvolu da drzim zabaviste nemam, pa ne mogu da te zabavljam za pare. Moraces sam.

USB ne koristim, niti me zanima...

Bravo. Najzad nesto pametno.

...hmmm, to je vec bilo, davno, davno...dokazana besmislica (po meni, izvinjavam se na izrazu)

Pa jes. A koriscenje kucnog racunara kao toboznjeg vrhunskog izvora zvuka je dokaz mudrosti :-)

Volter

EStereoBug
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by EStereoBug » 13 Mar 2012, 22:18

Estereobug, ja pricam o belom luku, ti o crnom , pa se zato ne razumemo. Ja pricam o MUZICKOM SERVERU a ti o kompjuteru OPSTE NAMENE. To nije cak ni HTPC, jer i za nega postoji optimizacija). A ti delis okolo savete sta ce ko da cuje u OPTIMIZOVANOM sistemu. To je kao da neko ko je kupio sat na buvljaku ubedjuje druge koji imaju hronometar da je nemoguce imati sat koji gresi manje od minuta dnevno.
ne znam ko prica o crnom a ko o belom, evo jel' mogu ja da budem beli :D
...evo ja na primer imam sat sa buvljaka i one druge ( i hronometre) ''na navijanje'', vidis ovi drugi 'oce da kasne ili zure a onaj prvi radi kao da je na atomski pogon. Ako se razumes u satove (bolje nego u hajfaj) razumeces, ako ne, nema veze, guglaj :)
Guglaj, to je bar besplatno.
Ja nemam kompjuter
OPSTE NAMENE
, to jest to nije doticni htpc, naprotiv, veoma je NAMENSKI, ima takvih po kuci verovatno manje-vise kao i kod tebe i isti je vrlo optimizovan za tu svrhu, a veruj mi ne da nije jeftino sklepan u svoje vreme, nego sam mozda i prilicno preterao...
Pisao sam vec Gerneru da na kucnom racunaru opste namene imam ATI 5450 karticu sa HDMI izlazom koja daje audio signal u HT PRE/PROCESOR.
Taj racunar nije optimizovan za audio, ima network i gomilu instaliranih programa. Preko njega gledam Youtube, pustam filmove, gledam Netflix. To dobro radi, ali to NIJE muzicki server iako moze da svira muziku.
kod mene hdmi radi samo u HT i nemam ni ATI ni sta ti ja znam (avr, tv...izvinjavam se ponovo sto je to u stvari htpc), muzika naravno ide iz spdif-a (st fiber da budem precizan). Nemam gomilu instaliranih programa kao sto rekoh.
Ili otvori task manager pa izbroj koliko ti procesa i servisa koji nemaju blage veze sa pustanjem muzike radi u svakom trenutku.
Svi ti procesi nepotrebno pristupaju operativnom sistemu. O tome kako se menja elektromagnetni potpis uredjaja nek pise neko kvalifikovaniji. Meni je dosta ono sto sam sam cuo. Pola posto ovde, pola posto onde, pa se nakupi, sve do onog momenta kada postane cujno.
dakle tih procesa i servisa ima, ne bas gomila, ali ajde da uvazim...medjutim te el. magnetne (p)otpise i pola posto tamo vamo, kako kazes mogu da mere ''kvalifikovaniji'' moleri i indzilijeri, za pocetak da ti izmere ''to'' od frizidera, bojlera (to obavezno gasis kad slusas svoj server, osim subotom podrazumeva se), fen nedajboze...
Pa o tome ti i govorim, HDD unutar kucista, play from memory, ako hoces vrhunski rezultat zaboravi na spoljasnje budzevine.
jedina opcija za spoljasnje drajvove je PCI-e kartica sa ESATA konektorima i esata spoljno skladistenje koje sistem vidi kao lokalni drajv.
...iako nije da bas ne baratas terminologijom (mnogo bolje od mene, priznajem), ovde si nacisto off track i kao sto ti rece, guglaj...btw, ja nisam rekao da je to nemoguce, samo trazi vise memorije, a opet ako se vodim tvojom logikom, mozda taj hdd ipak nastavlja da zvrnda, kuva, peva, sara i francuski razgovara...a spolja nije nista budzeno, kupio brate gotovo, najbolje sto ima, sta cu, mada ko zna sta su skarabudzili na Tajvanu ili gde vec.
Mislim da se bavis pogresnim hobijem. Mi ne slusamo nikakve nule i jedinice nego slusamo promenu struje u jedinici vremena koja izaziva kretanje membrane zvucnika. Ako ce da te utesi, nisi sam. Mnogima nije jasna razlika izmedju PODATAKA i PROCESA. FLAC i WAV sadrze iste podatke, medjutim, PROCES sviranja se razlikuje. To je kao kad se dva ista CD-a stave da sviraju u dva razlicita CD plejera. Ja za takve obicno imam potpitanje:da li se belo vino pravi od belog ili od crnog grozdja?
...auh majku ti, a ja se plasio da te ne uvredim, kad ono nisu 0/1 nego promena struje...osmoza kroz meNbranu..(ne mogu bre da zapamtim ovo, sori),
a ovo poredjenje wav/flac i dva razlicita cd plejera ne bih ni komentarisao, mislim taj PROCES...i tu si omanuo tek totalno, il' si se moze biti lose izrazio
...ja se ne bavim hobijem,hobi imas ili ne, a za hobi ti ne trebaju usi zar ne?
Pa jes. A koriscenje kucnog racunara kao toboznjeg vrhunskog izvora zvuka je dokaz mudrosti :-)
kucni, nego sta, nije na ulici il k'o sto bi nekom palo na pamet da ga drzi u garazi sa kiselim kupusom, il' u sefu u svajcarskoj banci...bez veze ti je ova opaska
Nazalost, dozvolu da drzim zabaviste nemam, pa ne mogu da te zabavljam za pare. Moraces sam.
pa vec me zabavljas, za dz.

Post Reply