HiFi & Professional Audio Forum  

Revolucionarna rucka za $500

Gramofoni, kablovi, slušalice, tjuneri, magnetofoni, kasetofoni, dodaci..
Post Reply

Topic author
PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Revolucionarna rucka za $500

Post by PrekoBare » 20 Dec 2011, 20:38

Pogledajte ovu rucicu sa Novog Zelanda, cudi me kako se niko ranije nije toga setio

http://www.gumboot.com/cgi-bin/ezshop/s ... odcode=108

Cini mi se kao dusu dalo za poboljsanje Technicsa SL-1200MKII.
"Najbolje je neprijatelj dobrog"

Volter

mmilovan_2
Nov korisnik
Nov korisnik

Re: Revolucionarna rucka za $500

Post by mmilovan_2 » 07 Nov 2012, 02:03

Pitam se samo dokle će konstruktori ručki da zasnivaju svoje principe na principima ručki gramofona koferaša...

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 27 Nov 2012, 07:16

Jedno pitanje za znalce ... SME rucka model V je vazio za najbolju rucku na planeti. Da li je to zbilja tako ili postoje i druge, bolje, rucke ?

zika
Moderator
Moderator

Post by zika » 27 Nov 2012, 09:10

DejanM wrote:Jedno pitanje za znalce ... SME rucka model V je vazio za najbolju rucku na planeti. Da li je to zbilja tako ili postoje i druge, bolje, rucke ?
Čak i kada je bila na vrhuncu svog postojanja, ne sećam se da je bila baš „najbolja rucka na planeti“... Osim, naravno, na njihovom site-u... ;)
Nije je (još) bilo kada sam ja kupovao ručicu, ali i kasnije bilo je više njih na samom vrhu te čiode...

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 27 Nov 2012, 09:33

Sta se smatra boljim ili sta je po vasem misljenju bolje od SME V ?

nikolazec
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by nikolazec » 27 Nov 2012, 12:46

DejanM wrote: SME rucka model V je vazio za najbolju rucku na planeti. Da li je to zbilja tako ili postoje i druge, bolje, rucke ?
Ja se takodje slazem da i kada je bila na vrhuncu to "najbolja na svetu" je malo preterano, cak i malo vise preterano.
Konkretan odgovor na pitanje bi bio da je Schroeder rucica mnogo bolja.
Ako je nekakav reper po svetu bar kako prenosi internet je smatraju najboljom sestarskom rucicom na svetu. (Schroeder)
Sto se mojih impresija tice Schroeder je najbolje sto sam ja cuo.
Najbolje je kada nista ne znas

zika
Moderator
Moderator

Post by zika » 27 Nov 2012, 13:45

DejanM wrote:Sta se smatra boljim ili sta je po vasem misljenju bolje od SME V ?
Prošlo je mnogo vode ispod mostova od tada... 30-ak godina... Odavno nisam (ozbiljnije, kao da sam zaista zagrejan) gledao šta je u ponudi... Morao bih da pogledam ponovo...
Ja sam se 1980. (dakle, kada V nije ni postojala) odlučio za Mission... Sada bih učinio (prilika je) drugačije... V sam slušao samo jednom, kratko, ako se dobro sećam, kod Gospodarske mehane... Tada je nisam podešavao... U komšiluku sam, ranije, po prvi put, čuo i Quad ESL... E, toga se sećam...

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 27 Nov 2012, 16:14

Schroeder rucku sam slusao dosta puta na raznim gramofonima ... ovde samo dva primera:

prvi je na Clearaudio gramofonu u jednom sistemu baziranom na Magico zvucnicima
Magico Gramofon.jpg
Magico Gramofon.jpg (112.91 KiB) Viewed 1811 times
Magico Gramofon.jpg
Magico Gramofon.jpg (112.91 KiB) Viewed 1811 times
ili recimo u jednom gramofonu po imenu Musical Life
Musical Life gramofon.jpg
Musical Life gramofon.jpg (130.12 KiB) Viewed 1811 times
Musical Life gramofon.jpg
Musical Life gramofon.jpg (130.12 KiB) Viewed 1811 times
Problem je sto se na taj nacin ne cuje kako svira rucka nego ceo sistem. Potrebno je uporediti ih nekako direktno, gde bi svi ostali elementi bili isti izuzev same rucke. A takvom testu nisam nikada prisustvovao ....

U svakom slucaju Schroeder uziva veliki ugled, mozda i delimicno zbog toga sto se proizvodi u ogranicenom broju pa samim tim dobija i na ekskluzivitetu.

Inace Nemci ne oskudevaju u eskluzivitetu kada se radi o preciznoj mehanici .. .Recimo ovako nesto:
Rossner&Sohn dugacka rucka.JPG
Rossner&Sohn dugacka rucka.JPG (70.84 KiB) Viewed 1811 times
Rossner&Sohn dugacka rucka.JPG
Rossner&Sohn dugacka rucka.JPG (70.84 KiB) Viewed 1811 times

ali opet... tesko je samo na osnovu par slusanja spoznati zbilja kako to doprinosi ukupnom zvuku ...

nikolazec
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by nikolazec » 27 Nov 2012, 17:07

Ono na gramofonu Musical life nije Schroeder rucka vec rucka Misical life, nije ista vec lice, sasvim je drugacije gornje kacenje wanda rucke, ali ako si slusao obe onda si i video to verovatno i sam, Ja sam ih slusao u istom set up-u i dosta se razlikuju po meni u korist Schroder rucke a ona poslednja slika Rossner rucke to se smatra promasajem jer je isuviseeeeeeeeeeeeeeeee dugacka sto joj pravi prevelike probleme,
Sve naravno samo moje HO.
ps
mislim da ni na prvoj slici ono nije Clear audio gramofon vec Dr Feickert audio model Blackbird.

Image

Image

i evo rucke Musical life

Image
Najbolje je kada nista ne znas

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 27 Nov 2012, 18:07

Verovatno si u pravu po svim osnovama - ja sam na osnovu slika pokusao da identifikujem par kandidata ... Ali kao sto rekoh ne mogu da kazem da sam slusao tu rucku vec samo sisteme u kojima je i ona bila deo sistema. A to ne znaci puno kada je pitanje koja rucka je bolja od koje ... Zato moje pitanje ... verovatno ovde ima ljudi koji imaju vise iskustva sa menjanjem rucki ...

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 27 Nov 2012, 18:23

Ono prvo je Dr Feickert i ne Clearaudio koji je doduse kopirao dizajn na svome.

Nema najbolje rucice. Rucica mora da bude u kombinaciji sa gramofonom i zvucnicom i tako da se ocjenjuje. Na primjer, na Michella ne ide nikako tangencijalna sa vazduhom, a SME pase, iako mene brum ubio tako da sam se rijesio.

Ja vjerujem u jednostavne dizajne bez puno kerefeka, tangencijalna po definiciji treba da je bölja od radijalnih.

Ja vrlo radio preporucujem grammofon koji sam ja ponovo uzeo. Sve zahtjeve ispunjava a malo koja zvucnica mu ne prija.
Rijec je o Opus3 Continuo sa Cantus rucicom.

http://www.continuo.se
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 27 Nov 2012, 18:51

ninja,

zar ti nisi imao michell ?

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 27 Nov 2012, 20:25

DejanM wrote:ninja,

zar ti nisi imao michell ?
Jesam, ali vise ne. Nisam se nikako nasao sa njim. Continuo sam imao per 5-6 godina i skada sam zatvorio krug.
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

Post Reply